Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőmmel 9 hónapja vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, semmi probléma nincs.

Viszont van egy kicsit zavaró dolog a kapcsoaltunkban, amit nem szeretnék neki mondani.

Van egy fiú legjobb barátja. Van barátnője, és tényleg csak barátok.

Viszont a barátnőm annyira szereti őt (barátilag), hogy sokszor...hogy mondjam...jobban hiányzik neki, mint én, pl instára is kirakott vele egy képet, hogy mennyire hiányzik neki..stb (messze laknak egymástól) mi pedig kb 1-2 hetente találkozunk (megyek hozzá).

De nem szeretném neki mondani, mert az jönne le, hogy féltékeny vagyok, pedig nem. Van barátnője. De egy kicsit már ez zavaró nekem. Hogy kb mintha jobban odalenne egy barátjáért, mint értem. Nekem is sokat beszél róla. Próbálom nem mutatni, hogy ez a hatalmas ragaszkodása felé már egy kicsit zavar. Az a barátja annyira nincs oda a barátnőmért, mint a barátnőm érte. Barátnője van, és mióta barátnője van, azóta van ez, hogy ezt látom, hogy túlságosan elkezdett ragaszkodni hozzá. Olyan, mintha most hogy barátnője lett a legjobb barátjának, félne, hogy elveszíti őt, és borzasztóan elkezdett hozzá mostanában ragaszkodni. Ami nekem fura, és kicsit zavaró.


Az, hogy barátságnál több nincs köztük, ez 100%. Már előttem is barátok voltak, történhetett volna bármi köztük előtte is. De nem. Csak barátok. Ami biztos.



2017. dec. 14. 23:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként ezzel a sráccal, aki a legjobb barátja, én is jóban vagyok, bírjuk egymást.
2017. dec. 14. 23:42
 2/3 anonim ***** válasza:

"kicsit már ez zavaró nekem. Hogy kb mintha jobban odalenne egy barátjáért, mint értem"

Ez a mondat, kedves barátom, definíció szerint azt jelenti, hogy féltékeny vagy. Azt érzed, hogy ő fontosabb neki, mint te. Ez a féltékenység.


Az egyik: Abból amit leírtál, azt gondolom, hogy az igazi nehezén túl vagy. Tudod, hogy 100% nincs köztük semmi romantikus vonzalom. Tudod, hogy a barátnődnek TE vagy A PASI. A másik csávót a barátnőd a fejében nagyon régen besorolta a "barát/tesó zóna" kategóriába, abba pedig semmi szexi vagy vonzó dolog nem kerül egészséges ember fejében, így labdába se rúg melletted, mint pasi jelölt, mert nem is az. Most már csak azon kell dolgoznod, hogy ezt a fejedben tudatosítsd, és valóságként elfogadd. Akkor elmúlik ez a féltékenység.


A másik: SOHA ne mutasd a barátnődnek, hogy bizonytalan lennél a hűségében, vagy a kapcsolatotok erejében. Az rohadtul ki tudja ölni a bizalmat a kapcsolatból, és akkor már csak idő kérdése, míg a kapcsolat is tönkre megy. Legyél magabiztos, lássa, hogy te vagy az a pasi, aki bízik benne, aki szereti és támogatja, és nem érdemes téged semmiért elhagyni.


Az meg, hogy hiányzik neki egy barátja, és fél, hogy elveszíti (mondjuk annak újdonsült barátnője féltékenysége miatt), mert az időt és energiát csoportosított át a barátaitól (így tőle is) mert pártja lett, normális reakció. Támogasd a barátnődet érzelmileg, biztosítsd arról, hogy te mindig ott leszel neki, és akkor nem lesz semmi baj.


Minden jót a továbbiakhoz!

2017. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon köszönöm a válszat!

Ez nagyon jól jött most.

2017. dec. 15. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!