Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Nem szeretnék mindennap...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretnék mindennap találkozni?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve vagyunk együtt a barátommal,eddig minden egyes percet egymás társaságában töltöttünk,de nekem szükségem van egy kis egyedüllétre vagy más személyek társaságára is. Szeretem a barátom,ugye ez normális,hogy nem mindig vele szeretnék lenni?

Az a gond,hogy nem tudom elmondani neki úgy,hogy ne bántsam meg,vagy ne sértődjön meg.

Ilyenkor teljesen személyesnek veszi,mintha ő csinált volna valami rosszat,vagy fél,hogy meguntam...

Pedig szó sincs erről,csak nekem sok ez,hogy mindig együtt vagyunk. Szűkségem van az egyedüllétre...

Szerintetek hogyan mondjam meg neki?

Eddig így próbáltam:

„Nem lehetne,hogy pár nap szünetet tartunk a találkozásaink között? Szeretem a társaságod és téged is,emellett viszont számomra szűkség van egy kis egyedüllétre és arra,hogy a barátnőimmel és a tesóimmal is tudjak időt tölteni”

Szerintem nem fogalmaztam meg sértőn,pedig mégis megsértődött rajta...



2018. jún. 16. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Ezt a felszínes játékot komolyan. Ez nem szerelem. Ennyi játszma. Ébredj föl. Nem szeret.
2018. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elmondtad neki szerintem az tökéletes ha nem érti meg akkor vele van a baj. Normalisan és egyértelműen megfogalmaztad. Ezt nem lehet máshogy elmondani
2018. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Ezen mindenki megsértődött volna. :-)

Ha már rászoktattad a mindennapi találkozásra, így kellett volna: "Holnap a barátnőimmel szeretnék lenni, és holnapután a tesóimmal megyünk ide vagy oda... Nagyon fogsz hiányozni, nagyon várom, hogy újra találkozzunk, mit szólnál, ha ezt vagy azt csinálnánk? Ide vagy oda mennénk?"

2018. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

#2 azért nem jó, mert vannak olyan kifejezések, amikhez pl. filmélmények miatt mögöttes értelem tapad.

tartsunk szünetet = szakítani akarok

szükségem van egyedüllétre = utálok veled lenni

szeretlek, viszont... = nem szeretlek

2018. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor legközelebb megpróbálom valami ilyesmivel!

Remélem nem fogok megbántani,mert nem az a célom vele...Próbáltam figyelni a megfogalmazásra,így hogy írod én is érzem,hogy bántó lehet.

2018. jún. 16. 08:39
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Miért kell túldramatizálni a dolgot? Azért sértődik meg rajta mert ilyen diplomatikusan mondod neki és azért ijedt meg hogy tényleg vele van e a probléma. Miért nem lehet szimplán közölni vele ahogy a 3#-as is írja, hogy holnap megyek a csajokkal moziba majd holnapután találkozunk puszi szeretlek azt kész. Ha ilyen drámás dumát beirna a barátom én is azt gondolnám hogy valami nem okés.
2018. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ez teljesen normális, nekem is be tud néha sokallni. simán megmondod, hogy most mást szeretnél csinálni, mással szeretnél időt tölteni
2018. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jah,hát igen,igaz lazábban is lehetett volna,de mindkét verziót próbáltam és egyik sem jött össze. Ez,amit leírtam a legutóbbi volt,amit tény és való,hogy rettenetesen átrágtam
2018. jún. 16. 09:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen konkrétan bejelenteni, hogy most ezért meg ezért egyedül akarok maradni X ideig, hanem ha te másnap valamelyik barátnőddel akarsz lenni, akkor mondd meg neki nyugodtan, hogy holnap a Beához megyek ezért meg ezért, már régen beszélgettem vele. Vagy nem tudom. De mi lenne, ha a férjed lenne? Akkor is állandóan együtt lennétek. Olyan barátot kívánok neked, akit nem csak szeretsz, hanem akibe szerelmes vagy.
2018. jún. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki ilyen, annak bárhogy tálalod, nem fog tetszeni.Főleg ha eddig sülve-főve voltatok, jogosan gondolhatja, meguntad.

De hogy tudtok minden egyes percet együtt lenni fél éve? Egyikőtök se tanul, dolgozik?Mit csináltok?Normál esetben egy fiú és lány külön is van kezdetektől, mert máshol tanulnak, dolgoznak. Így egyiket sem viseli meg ha pár órát külön vannak.

2018. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!