Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátom igénytelen és nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom igénytelen és nem akar velem sehova se kimozdulni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatban vagyunk már lassan 2 éve. Én(18) még tanulok, ö(21) már az apjával dolgozik. A kapcsolatunk elején még figyelt magára, járt fodrászhoz, ha találkoztunk elötte mindig megborotválkozott és mindig csináltunk is valamit. Elmentünk moziba vagy csak kutyát sétáltattunk. De az elmúlt másfél-egy évben annyira leadott mindenből, hogy már nagyon zavar. És most jött el az a pillanat, hogy már nemtudom hogy akarom e ezt a kapcsolatot és megéri e nekem, hogy átutazzam kéthetente az országot vagy hagynom kéne e fenébe. Hiába mondom neki, hogy menjen el fodrászhoz, borotválkozzon meg, vegyünk neki pár uj dolgot. Mindig én kapok utána, hogyha nem tetszik igy nekem ö minek vagyok vele, meg hagyjam már békén. Örülhetek ha 2 havonta rátudok tukmálni egy uj polot. Még mindig azokat a ruhákat hordja amiket a kapcsolatunk elején vettem neki. Pedig 2-3 havonta egyszer nemhiszem hogy nehéz lenne picit felujitani a ruhatárját. Azokat a ruhákat is amiket 2 éve hord is csak akkor veszi fel ha hozzám jön vagy ha én náluk vagyok és véletlen elmegyünk valahova. Máskor a melos,otthoni ruhájába van ha én ott vagyok akkor is. És játszik naphosszat a gép elött. Ha megkérem menjünk el valahova mert unatkozom akkor is a lehordás jön, hogy persze én mindig unatkozok vele és énis nyomkodom az ágyon a telom. Igen, mert mást itt nemtudok csinálni ha te játszol... A hajkérdés is ugyan ez. Örüljek annak hogy az anyja levágja neki 3havonta valahogy ahogy épp sikerül. Borotválkozni már meg se kérhetem majd ha kedve szottyan hozzá leborotválja havonta mikor már öt is zavarja olyan hosszu. Náluk vagyok őszi szünetbe és persze dolgozik minden nap, szombaton és vasárnap is. Én egyedül vagyok náluk nemtudok semmit csinálni, hazajön 2fele beül a gép elé és játszik. 3 napja kérem menjünk el moziba este de sajnos nem érdemlem meg mert azote se mentünk. Borotválkozni se borotválkozott szerintem már egy jo 2 hete és hiába kérem törödjön legalább az én kedvemért magávaal, de hiába, nincs változás. Nemtudom hogyan tudnám rávenni hogy csak az én kedvemért tegye ezt meg és akarjon már tetszeni nekem, legyen olyan mint régen. Én igényes vagyok érte és magam miatt is. Ö is képes lehetne erre. Legtöbbször ezekre a kérésekre az a válasza ha már nagyon összevesztünk hogy örüljek annak hogy vele lehetek. Persze én örülök neki de besokallok már a folyamatos semmit tevéstöl. Ritka programjaink is az én kérésemre a vásárlás vagy a mozi ha neki tetszik egy film csak akkor. Máskülönben otthon vagyunk ö játszik vagy fekszik én meg nézhetem azt és örüljek ennek legalább ezt kapom... Én változtam miatta sokat. Szinte már hozzá vagyok szokva a mostanihoz. Ö is változott az elején. De kezdi ezeket elfelejteni. Nekem is vannak szükségleteim a kapcsolatunkba és nem érem be ennyivel.Remélem van valaki aki már volt ilyen helyzetbe és tudna pár tanácsot adni mit tehetnék. Megértem azokat a válaszokat is akik azt mondják hagyjam ott, de szeretem és erösem kötödöm hozzá és a családjához. Köszönöm előre is a válaszokat:)

2018. okt. 29. 22:05
 1/5 anonim válasza:

Hát sajnos az az igazság hogy nem tehetsz semmit...ha ennyire semmibeveszi a kéréseid és ha minden úgy van ahogy leírtad akkor nem tudsz mit tenni.

Egy kapcsolat nem működik úgy ha csak az egyik fél ad bele.

Talán az utolsó mentsvár (ha tényleg nagyon nem akarod elhagyni amit nem is értek) az az hogy mégis elhagyod..ezt értsd úgy hogy szakítasz vele és adsz neki pár hetet és majd meglátja hogy kellesz neki és talán megváltozik..ha nem jelentkezik akkor meg sem érdemel :)

De én a helyedben hagynám a búsba.

2018. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz és visszaolvasod a kérdésedet, majd mérlegre teszed a dolgokat, akkor bármennyire is fáj, nem szól túl sok dolog a srác mellett. Messze lakik, keveset taliztok és az se túl "minőségi", nem figyel rád, már nem vagytok egy hullámhosszon. Tudom, hogy szereted, de szerintem igazából azt a srácot keresed benne, aki a kapcsolatotok elején volt, de a helyzet az, hogy valami miatt ő már nem az a srác, és már nem is igazán lesz az. Szerintem azért kényelmesedett el, mert tudja, hogy bármilyen is, te ott vagy, pedálozol és helyette is ápolod ezt a kapcsolatot, de lássuk be, ehhez két ember kell. Beszélned kell vele arról, hogy neked ez így szenvedés, ha ezután sincs változás, akkor csak egy megoldás van...
2018. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy vonalban eggyet értek #2 es válaszával. Az hogy folyamatosan azt érzi lehet ő akármilyen elhanyagolt te akkor is ott lesszel neki, ezzel ő stabilan a komfort zónában marad és nem vesz tudomást sok dolgoról tudván ez a normális ami most van és ez is lessz mert ezt szokta meg.


És valószínűleg a te férfi idélodat ő benne próbálod megkresni. Lehet nem így gondolod, mert nagyon szereted őt és téged is köt a múltban megtörtént jó érzések ereje, de a valóság az itt és most van. Azt kell nézned most mi lenne a jó neked és most mire van szükséged.


Ha eltudod képzelni, hogy ezen tudsz változtatni akkor bátorítalak. ha viszont minden energiád elment arra, hogy egy feneketlen kútba dobáld az idődet energiádat érzéseidet, gondolván majd egyszer csak megtelik és viszonozza ezt, akkor te is tudod, hogy mit kell döntened..

2018. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondold el, ha ennyire nem elengedte magát ennyi idő után, mi lenne 5 év múlva. Rz csak romlani fog. Ha meg a ritka találkozások is azzal telnek, hogy nem rád figyrl, hanem magába játszik, te meg a telód nyomkodod...ez nagyon romantikus lehet. Te is tudod a választ. Csak az elhatározádhoz kell egy kis bátorítás gondolom. Én nem pazarolnám rá az időm!
2018. okt. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Felettünk az óceán ***** válasza:

Az egyetlen ami téged ehhez a kapcsolathoz fűz még szerintem, az hogy fiatal korod miatt valószínűleg ez az első hosszútávú kapcsolatod amihez ragaszkodsz, mert még nem volt más, és a megszokottság biztonságérzetet ad.


Én lassan közelítve a 26-hoz, a következő tanácsot tudom adni, aminek ha nem is örülsz, és "meg is érted" ahogy te fogalmaztál, szerintem a saját érdekedben gondold át.


Adott egy távolságból adódó határ köztetek, ami miatt ritkán láthatjátok egymást. A legtöbben arra törekednek hogy heti 2-3 alkalommal legalább lássák egymást és együtt töltsenek minél több időt. Az úgynevezett "párod" erre nem hogy szándékot nem mutat feléd, de kifejezetten szembeszáll veled csak azért, hogy ne kelljen veled töltse az idejét.


Az igénytelenség kérdése ugyanerre vonatkoztatható vissza: mivel te nem vagy hajlandó bekeményíteni, és minden egyébként egy normális kapcsolatban alapnak minősülő normára magasról szarását elnézed neki, ő ebben egy biztonságérzetet talál amivel önigazolja a lustaságát. Ha neked ő így is elég jó hogy vele legyél (hiszen nem keményítesz be), akkor minek mozdítsa meg a kisujját is?


Érdemes belegondolnod, hogy aki nem hogy nem akar veled lenni, de annyiba se néz hogy a te igényességi szinted megüsse, az vajon mire tarthat téged. Elmondom, nem sokra.


Véleményem szerint ez nem egy kapcsolat, egy kapcsolat azt jelenti hogy két dolog egymáshoz kapcsolódik, egymásba kapaszkodik, a pár azért pár, mert ketten vannak benne. Magyarul mindkét fél tesz azért hogy a másikkal lehessen, hogy a másik boldog legyen, annak tudatában hogy a párja ugyanezen munkálkodik érte.


A leírásodból a Napnál is világosabban látszik, hogy ez egy egyoldalú vonzalom, nem pedig egy kapcsolat, a te ragaszkodásod pedig garantáltnak veszi, nem hogy nem képes, direkt kérésre sem hajlandó viszonozni, nem akar veled lenni abban a kis időben sem amit együtt tölthetnétek, nem akarja még csak megpróbálni sem, hogy tegyen a boldogságodért.


A helyzet a következő: soha senki ezen a világon nem fog tenni a te boldogságodért a családodon, és a párodon kívül, aki majd ideális esetben az új családod lesz. Ha pedig ő nem hajlandó odafigyelni rád, a kéréseidre, az igényeidre, és elhanyagolja magát olyan szinten hogy - a leírásod alapján - már a szó szoros értelmében undorodsz tőle kívül-belül, csak az érzést nem mered magadnak bevallani hogy mi is ez, akkor itt az ideje lelépned. Tudom hogy félelmetesen hangzik, de hidd el, itt nincs semmi jó már, se külsőségekben, se érzelmi szinten, semmi ami miatt neked bűntudatod kellene legyen hogy tönkretennél valamit.


Én elhiszem hogy te szereted, és azok alapján amit magadról írsz, hidd el hogy mások ölni tudnának egy igényes lányért aki igényli hogy szeressék, és ennyire kitartó a párja mellett. Ezt a saját értékedet szeretném ha egy kicsit átgondolnád és emésztgetnéd, hogy micsoda főnyeremény vagy, majd tegyél fel magadnak 2 kérdést:


- Ezek alapján, ő megérdemel-e téged?

- Ezek alapján, te sokkal jobbat érdemelsz-e nála?


18 vagy. Ha még eltöltesz mellette még 2, vagy 5, vagy 7 évet úgy hogy boldogtalan vagy mellette, ő garantáltnak vesz téged és a kisujját se mozdítja érted, azért se hogy ő tetsszen neked, akkor 25 éves korodra egy nap úgy kelsz majd fel, hogy sosem kapod vissza azokat az éveket amiket elvesztegettél egy igénytelen, bűzlő, érdektelen senkire, aki szarba se vett téged az elmúlt boldogtalan éveid során, és ez lesz a meghatározó élményed amit magaddal viszel egy következő (talán első igazi) kapcsolatba. Ragaszkodj az értékeidhez, az elveidhez, amiket itt leírtál, és ne engedd magad lezülleszteni az ő szintjére. Mondd meg neki hogy vagy összekapja magát, vagy te itt befejezted, mert nem vagy boldog vele, és lassan már undorodsz tőle.


Ha ettől se szedi össze magát, vagy még nekiáll vitatkozni, legyél előre felkészülve hogy nem adod be a derekad egy ilyen ember előtt, kiállsz magadért, és emelt fővel távozol. Remélhetőleg egy sokkal közelebb élő valakit keresve, aki törődik is veled és tisztában van egy kapcsolat alapjaival.

2018. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!