Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan vidíthatnám fel a barátom?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vidíthatnám fel a barátom?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag nem vagyunk együtt, nem alkotunk egy párt, de ez bonyolult. Csak az elején tisztázni akartam.

A valódi kérdés, hogy hogyan tudnám jobb kedvre deríteni? 18 éves, Pesten lakik, én szintén 18, de Nyíregyházán. Esélytelen hogy meglátogassam, vagy ő idejöjjön, szóval valahogy a neten keresztül kéne jobb kedvre derítenem. Azért szomorú, mert az anyja sík alkoholista, az apja meg drogos és naponta más nőt visz fel a lakásra.. Barátai alig-alig vannak, de azok is ilyen alvilági arcok. Nagyon beteges fiú, úgy értem gyenge az immunrendszere, mert hát a szülei hamarabb költik egy doboz cigire a pénzt mint ételre. 50 kilo sincs és 190 centi magas..Szóval ez csak rátesz a hangulatára. Tudom, hogy segítségre lenne szüksége, de én alig tudok neki már mit mondani, tenni nem tudok semmit a szüleim és a hatalmas távolság miatt, ő meg nem engedheti meg magának a szakembert... Ilyesmi, hogy csoki, már rég nem segítenek, nap mint nap elmondom neki hogy szeretem és hogy hiányzik de néha úgy érzem, ez csak még szomorúbbá teszi, hogy nem találkozhatunk. Próbálom tartani benne a lelket de mindenben a rosszat látja és már odáig fajult hogy öngyilkos hajlamai vannak... Valaki tudna segíteni? Úgy értem, bármi olyan, amit mondhatnék neki, vagy valami sport, kikapcsolódási lehetőség, esetleg olyan bíztató szavak amik biztos hatnak és nem csak annyi, hogy "majd jobb lesz, ne aggódj".. Tudom hogy butaság amit kérek, de már nagyon kétségbe vagyok esve és féltem.



2019. febr. 18. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

18, erősödjön meg kicsit és nyugodtan zavarja le az apja fejét a nyakáról. Nem szép amit mondtam, de a helyében simán megcsinálnám és nem tiszteletlenségből hanem szignó féltés, márha egyáltalán tudja szeretni azt az embert úgy mint gyerek az apját.

Mindenesetre valahova mindenkép le kell lépnie mert velük nem maradhat csak úgy. Ebben a helyzetben az a baj, hogy csak undorító emberhez nem méltó dolgokkal lehet csak kijutni (nem részletezném) ha tényleg ez a helyzet kerek perec család és barátok szintjén, viszont lám ő mégse adta el magát az állati oldalának hanem megmaradt mint ember és keresi a kiutat csak nem találja.


Valahogy pedig neked kell segíteni rajta ha te állsz hozzá a legközelebb lelkileg. Sokszor semmibe veszik az öngyilkos gondolatokat, pedig elég egy szikra és kész, elvágták a világtól.

Nagyon jól fogalmazd meg neki, hogy ne merjen csinálni semmi hülyeséget.

Ne legyél fölényeskedő, de eléggé aggódó, hogy megértse.


---------------

Amit üzennék neki részemről, nem adhatja fel mert vele is csak kevesebben leszünk a sok értéktelen között akik már így is nagy fölénnyel rendelkeznek.

Ha nem bírja elviselni a "szokott" légkört, a frusztráló mindennapokat menjen el valahova, parkba üljön le vagy vezesse le magából a feszültséget valami erősítő jellegű feladattal, nagyon sokat fog számítani és hozzáadni a személyiségéhez, szóval ha a közvetlen kiutat nem is látja az alagútból azért a lehetséges fényfoszlányokat ragadja meg, nagyon nagy segítség és megkönyebbülés lesz neki lelkileg is.

---------------


U.I.: Próbálja meg lecserélni a barátjait és legyen nyitott mások felé, ne féljen nyíltan segítséget kérni, sőt!

21/F

2019. febr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!