Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Jogosan problémázok ilyeneken...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan problémázok ilyeneken (Kevés együtt töltött idő)?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni a dolgot. Több, mint 4 hónapja ismerek egy lányt, lassan 1 hónapja együtt vagyunk. Legalábbis azt mondjuk. Úgy érzem, hogy még mindig csak találkozgatunk, örülök, ha hetente 2x látom. Mindig mindenkit elém helyez, és buta indokok miatt nem találkozunk. Fáradt, késő van(6-kor), korán kell kelni, otthon dolga van, ahhoz képest, hogy együtt vagyunk, alig oszt meg velem valamit. Az utolsó találkozónkon is 4 órakor közölte, hogy menjünk haza, mert még dolga van otthon. Mondhatja nekem megállás nélkül, hogy szeret, de engem az ilyen tettek jobban izgatnak, és nem tudom meddig bírom ezt. Én állandóan úgy osztom be az időm, hogy rá mindig maradjon, programokat mondok le miatta, ő meg akkor találkozik velem, ha éppen nincs jobb dolga. Ha meg merem említeni neki, hogy keveset találkozunk, akkor én vagyok a rossz. 4 hónap után még nem jártam náluk, mindig máshol találkozunk. Csak szerintem lenne az a normális egy kapcsolatban, hogy minden szabadidejüket együtt töltik, és amikor tudnak, együtt vannak? Szerinte ez így teljesen normális, azon kívül, hogy ilyen az élete, nem tudott normális érvet hozni amikor elmondtam neki az ilyen gondjaim.

21 évesek vagyunk, mindkettőnknek az első kapcsolata.


2019. jún. 9. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Különböztök. Lehet hogy neki ennyi elég. Vagy nehezen nyit mások felé.

Mi a párommal hetente egyszer tudunk találkozni. Nekem is vannak ilyen problémáim, mondjuk ő dolgozik tehát nem várom hogy hetente többször találkozzunk mivel messze van és munka mellett nem lenne könnyű találkozni.

Nekem inkább azzal van problémám hogy alig beszélünk. Ha valaki annyira akar a másikkal beszélni akkor szakit rá időt. Régebben mindig felhívott írt. Most meg? Semmi ilyen. És akárhányszor mondom neki nem érti meg, és ez nagyon bánt.

Na de most nem rólam van szó de azért jól esett leírni:D

Viszont tippem nincs hogy mit kéne csinálni ha már beszéltél is vele.

2019. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mindenképp vele kell megbeszélned. Én is már voltam hasonló szituációban, egy ideig húztuk a dolgot, aztán beszéltünk, és kiderült, hogy túl sok mindenben másképp gondolkozunk. Ha te igényled a több találkozást akkor nektek is végig kéne gonolnotok a dolgokat, mert úgy tűnik neki nem arra van szüksége amire neked. Szóval beszéj vele.
2019. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha nem lehet vele beszélni? Elmondtam már neki ezeket, és nem kaptam értelmes választ, csak megsértődik és én vagyok a rossz. Mellesleg vagy 5 perc sétára lakik tőlem. Tudom, hogy szeret, ha most azt mondanám neki, hogy hagyjuk egymást, összeomlana. De akkor nem értem miért olyan a viszonyunk, mint 2 idegennek... Ma megy kirándulni szüleivel, itthon mondták nekem, hogy ha annyira oda lenne értem, hívna engem is. És minden ilyenből kihagy, amíg én minden családi programra el akarom hívni, mert úgy gondolom, hogy egy párnak közös élet kell, nem úgy kell lennie, hogy mindenki éli a sajátját, és néha összefutnak. Nem is azt akarom, hogy minden nap együtt legyünk, mert kell barátokkal, családdal töltött idő, de ez már túlzás.
2019. jún. 10. 09:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nincs jövője, most lépjél ki, amíg nem telik el túl sok idő. Lehet, hogy azt mondja szeret, de igazad van, ez nem szerelem. Úgy fogsz járni, hogy mindig csak várni fogod, mikor hajlandó veled találkozni.
2019. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Megtörtént. Teljesen igazad volt, csak még nem akartam elengedni, mert nem dobom el a dolgokat csak úgy, de tényleg jobb így.
2019. jún. 12. 08:42
 6/8 anonim ***** válasza:
úgy érzem, hogy én mint olyan akinek mindezt elmondták már, a (barátom hasolnóakkal jött egyszer) lehet valami beleszólásom. Nekem is mondta, hogy csak max heti kétszer tali, neki nem elég, és hogy úgy érzi van egy távolság köztünk, mintha nem nyílnék meg rendesen, sosme telefonálok és hogy nem volt soha nálunk... Mindezt meghallgattam, de mivel valóban nehezen nyílok meg, ezért csöndben ültem és gondolkodtam, de nem tudtam mit reagálni, hisz valóban igaz amit mondott, de minden probléma, amit felsorolt, olyan ami karakterfüggő és az én személyiségem része. Nem szeretném a telefonhívásaimmal zaklatni, ezért nem teszem, nem akarom belevonni a családi életben, mert félek, hogy ítélkeznek majd felettem hisz 7 évvel idősebb, mint én, illetve megvan bennem az a félelem is, hogy igazából, amint szétkürtölöm mindenkinek, hogy ő nekem van, valami elrontja és vége is lesz - amit nem szertnék. Tudom, ez egy gyermetek felfogás, de sajnos ilyen vagyok, és hidd el nehéz változni. Nos én is mondom sokat neki, hogy nagyon szeretem és én érzem azt, hogy ez így is van. Belegondolok abba hogy elveszítem, és potyognak a könnyek. Csak tudod, van ember aki máshogy szeret. Amikor ezt megbeszéltük, nekem is mondta a barátom amit te érzel, hogy ha szeretem, akkor időt szakítok rá. De ez sem olyan könnyű.. én érettségizek, és ezt ő megérti. Mindegy, ezzel azt szerettem volna elmesélni, hogy néha az ember karaktere nem olyan, mint amit valaki elvárna, és nem mindenki viszonyul úgy a szeretethez. Én alig látom apám, mégis tudom, hogy szeret. Lehet tőle jön az én távolságtartásom. Mindenesetre, úgy látom, hogy egyrészt nagyon friss lehet ez még nálatok, másrészt, hisz a lánynak is (mint ahogy nekem) ez még az első kapcsolat. Nem szokhatott még bele és tényleg nem vagy prioritása. A kérdésedre meg válaszolva, elég normális szerintem, hogy ne akarja valaki minden egyes szabadidejét együtt tölteni a párjával. Én például nagyon szeretek egyedül ücsörögni otthon, minding találok valamit amivel lefoglalom magam és van az embernek hobbija, meg barátai. Ezt mind vedd figyelembe, és a személyiségkülönbségeket is. Ha számodra elviselhetetlen az, ami úgy látszik a lánykámak tökéletes, akkor én azt ajánlom nyiltan beszélj vele, és ha nem próbál változni (nagyon nehéz lesz ha tényleg karakterből ered és nem csak érdektelen) akkor folytassátok, te pedig addig is légy türelmes. Ha látod, hogy esélytelen, akkor szakítsatok, elhiszem hogy nagy a szerelem, de fiatalok vagytok és valószínű szépek, találtok majd valakit magatok mellé, aki hasonlóan szeret mint ti.
2019. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálunk az ítélkezés nem lehetséges, tudta mindenki körülötte, hogy együtt vagyunk, mégsem mutatott be senkinek. Ha érettségizett volna, megértettem volna, de úgy, hogy inkább otthon ül, és hülye indokokat talál ki, hogy ne kelljen találkozni, az nekem nem oké. Megint a titkolózás és a hazudozás. Rosszul esik, hogy én kiöntöttem neki a lelkem, ő meg azt nem képes elmondani, hogy mit csinál az adott napon. Azt meg fentebb is írtam, hogy nem akarom, hogy mindig velem legyen, mert mindkettőnknek vannak barátai, családja, de ez már a lónak a másik oldala volt.

2x mondtam el neki a problémáim, ahelyett, hogy megválaszolta volna, miért van így, veszekedésnek fogta fel, pedig én csak beszélgetni szerettem volna.

Nálam mindennek az alapja az őszinteség, és elvesztettem minden iránta érzett bizalmat és érzelmet, így egy könnycseppet nem tudtam elejteni, amikor szakítottam vele. Előtte sírtam már eleget miatta.

De már mindegy, vége, ő közölte, hogy szerinte nem illünk össze, mert látszott rajtam, hogy bajom van(mivel én nem titkolózok??!), de persze beszélni nem lehetett róla, mert akkor megsértődik. Mindezt gyáva módon írásban, és ha már így játszunk, akkor kissé bunkó módon leírtam megint minden bajom, nagyjából azt, amit a kérdésben írtam le. Azóta sem kaptam rá választ, csak bunkó vagyok, nem ismerem, ilyenek. Ha 4 hónap után azt kell mondania, hogy nem ismerem, akkor el kéne gondolkodnia.

2019. jún. 19. 08:57
 8/8 A kérdező kommentje:
De azért nem szívtelennek kell elképzelni, többször eszembe jut még, mint kéne, és ha le lehetne ülni vele megbeszélni a dolgokat, akkor folytatnám. De ha ilyen gyerekesen viselkedik, akkor nincs értelme.
2019. jún. 19. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!