Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Randizás » Hogy mondjam el az anyukámnak?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el az anyukámnak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és randizni szeretnék menni. A probléma csak az, hogy ez lenne azzal a fiúval az első randim, a srác 18 éves.

Az a baj, hogy ugye anya semmit nem tud a srácról, és legutóbb mikor így akartam randira menni,akkor elkezdett velem ordibálni, hogy mit képzelek, nem mehetek azzal a fiúval sehova, mert biztosan csak el akar rabolni (fényes nappal, nyilvános helyen) és bármit összekamuzhat ismerkedés alatt, meg ilyenek... végül elengedett randizni nagy unszolások árán, de nem szeretném, hogy most is ugyanez legyen. Szeretném neki finoman közölni, hogy randizni szeretnék, úgy, hogy ne ordítsa le a fejem, vagy mondjon egyből nemet.



dec. 13. 20:22
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ha találkozok egy fiúval, ő randinak könyveli el. És általában csak annyit szoktam elmondani, hogy hova megyek és kivel. A részleteket nem tudja.
dec. 14. 14:15
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen már bőven belefér, hogy arról mesélj otthon, aki sokadik alkalom után is tetszik.
dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha jó a viszonyotok próbáld meg megbeszélni vele végig higgadtan, civilizáltan. Próbáld úgy fordítani a beszélgetést, hogy mindig te kérdezz (lehetőleg olyat amire igen vagy nem választ lehet csak adni), majd az állításait szedd darabokra, mint egy puzzle-t. Ekkor ezeket a kis darabokat könnyebb támadni, mint az egész nagy képet, és ha egy meghatározó darabot sikerül kiiktatni, az már elég ahhoz, hogy az egész kép széthulljon.

Pl.: (talán a legnehezebb forgatókönyv)

-te szeretnél unokákat tőlem?

-nem

-és mi van, ha én szeretnék gyerekeket, azt lehet?

-nem

-Szóval te akarod eldönteni, hogy mi kezdjek az életemmel?

-igen, mert szeretnél megóvni attól, hogy elkövesd az én hibáimat.

-ezek szerint: szerinted az rendben van, hogy én nem hozhatok meg olyan fontos döntést az életemmel kapcsolatban, hogy legyenek-e gyerekeim?

-... (erre már csak nem mond nemet)

-és szerinted hogy lehetnének gyerekeim, ha senkivel sem találkozhatok az iskolán kívül?

-az még ráér, ha idősebb leszel.

-pontosan mennyi idősen mehetnék randizni?

...


Vagy apukáddal megpróbálhatnál beszélni, hogy ő engedjen el. Ha elenged gyorsan menj el randira, mielőtt anyukád megtudja. Majd lerendezik egymással. Ha rögtön meg akarja beszélni vele, akkor az előző módszerrel próbáld apáddal megbeszélni. Pl.:

-miért nem engeded?

-mert anyád sem.

-ettől a ténytől elvonatkoztatva te engednéd?

-igen

-és szerinted helyes, hogy ebbe nincs beleszólásod?

...


Vagy ha olyan a kapcsolatotok anyukáddal, hogy nem lesz súlyos következménye, ha szemtelen vagy, akkor egyszerűen mondj ennyit:

-elmentem randizni ide és ide.

-de nem engedtem meg!

-nem kérdés volt. - és kisétálsz az ajtón

Persze ennek súlyosabb következményei vannak, mint a többi javaslatomnak, de egyszer-kétszer beválhat.


A tanácsaim csak tanácsok. Nem ismerem a pontos helyzetet, egyáltalán nem biztos, hogy így fognak lezajlani az általam felvázol jelenetek a való életben. Minden mondatodnak megvannak a következményei. Ennek tudatában csinálj meg bármit is a fent említettek közül.

Remélem tudtam segíteni. :)

dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
55%
Majd elmondod anyukadnak ha lesz belole valami komoly ha nem akkor meg nem kell elmodani😁
dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!