Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Barátnőmmel másfél éve vagyunk...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmmel másfél éve vagyunk együtt, és most fél évig külföldön tanul, de nem szakított velem, én nagyon szeretem, nem szeretném elveszíteni azt a Kincset, ami Ő, de mostanában rendkívül furcsán viselkedik. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Most, hogy megszabadult az elnyomó családjától, meg ettől a depressziós Magyarországtól, meg néhány zakkant barátjától, azt mondja, végre szabad, végre otthon van, de közben amit én látok még, hogy sokat drogozik, cigizik, meg bulizik, és élvezi, hogy végre senki nem mondja meg, mit csináljon. Az utóbbi időben nyílván engem is egy tehernek képzel, aki "lehúzza" őt a régi nyomorúságba, pedig egyszerűen csak próbálok vigyázni Rá, innen a messziségből is, és ez nagyon fáj nekem, mert szeretem ezt az embert, a kicsit furcsa hangulati kilengései ellenére is. Megígértünk egymásnak két dátumot, hogy mikor találkozunk, egyszer ő jön haza, egyszer én megyek ki Hozzá, de most épp lemondta az útját a háborúra hivatkozva, amit én kifogásnak érzek. Az utóbbi napokban elkezdte hárítani azt, amikor elmondtam neki szokásosan, hogy mennnyire szeretem, és erre a múltbeli apró hibáimat emlegette fel, ami nagyon rosszul esett, és bár néha jókat beszélgetünk, úgy érzem csak azért beszél most épp velem, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalása, és, hogy ne legyen teljesen egyedül, amíg betalál nála egy fehér lovon érkező szellemi vezető, aki kimenekíti bús hazánk rabságából a pici szívét. Itthon nem tudott szakítani velem, pedig nyílván szóba került ez is, elvégre fiatal huszonévesek vagyunk, és mégiscsak fél évig több ezer kilómérrel odébb nézhetjük éjjeletne a Hold fényét, de könnyek között törtünk ki, és hűséget fogadtunk egymásnak, kitűzve két találkozást is. Most meg szerintem tök jól jött neki, hogy nem kell velem szembenéznie, és úgy törheti össze a szívem, hogy az új dolgok fényében észre sem veszi majd a szívemenem ejtett vérző sebeket, de emellett szerintem egyszerűen el akar hidegíteni magától. Tudom róla, hogy nagyon nehezen szakad el a dolgoktól, ezért lehet ez egy elerülési stratégia, ugyanis volt egy nagyon rossz kapcsolata, ahol a csávó a barátja anyukájával csalta, aztán állandóan öngyilkossággal fenyegette, mikor ezt fel merte hozni neki, vagy mikor el akarta hagyni, és egy évig nem bírt megszabadulni ettől a lélekgyilkoló nyomoréktól, most meg attól tartok, én is egy ilyen lehúzó, toxikus alak lettem a szemében az új világához képest, és ezért viselkedik ugyanolyan el is hagylak, meg nem is módon, mert ezt tanulta meg. Én őrültem meg, hogy ennek ellenére is mindennél jobban szeretem? Hogyan egy ilyen rossz pozícióból változtatni azon, hogy ne a lehúzó Magyarországgal azonosítson? Ti mit tennétek az őrült szerelmes helyében?

2022. márc. 2. 01:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

" de közben amit én látok még, hogy sokat drogozik, cigizik, meg bulizik, és élvezi, hogy végre senki nem mondja meg, mit csináljon."


Magyarul: elzüllött.

Semmit sem tudsz csinálni. Ő erre vágyott és nem rád.

Ugyanis akkor, ha a csak szüleitől akart volna szabadulni (gondolom, korlátozták az önsorsrontó elképzeléseit), akkor veled lenne, és együtt élnétek, stb.

Ő erre vágyott. Megkapta.

Ne bánd. Te kevés vagy, hogy ebből kirángasd.

Van saját életed, azt építsd.


"Hogyan egy ilyen rossz pozícióból változtatni azon, hogy ne a lehúzó Magyarországgal azonosítson?"


Magyarország nem lehúzó. Ahol most a barátnőd lehúzta magát a wc-n, na az a lehúzó.

Itthon minden lehetősége megvan, hogy tanuljon, szakmát szerezzen, vagy perspektívája, hogy munkával elérje a kitűzött céljait.


Aki azért mert el Magyarországról, mert drogozni, inni, bulizni, kválkodni akar, és Nyugaton erre megtalálta a lehetőséget, és emiatt érzi magát szabadnak, az milyen alapon pocskondiázza azt az országot, ahol munkával mindent megkaphat.

Kétségtelen, jogilag nem megengedett a drogozás és a terjesztése, de hát kinek mi jelenti a szabadságot.


Ha neked ez a szerelem a perspektíva menj utána és élvezd az ő "magaslatait".

2022. márc. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudsz semmit tenni, ő ilyen. Alaposan félreismerted úgy tűnik, és nem tudod magadnak beismerni/elfogadni, hogy eddig hülyített.


Nem az volt akinek mutatta magát. Ő valójában az, akit most látsz.


Elég nagy eséllyel nem egy csávóval kavargatott már kint emellett, téged meg megtart mint a bohóca, aki elnézi minden hülyeségét és támaszt nyújt messziről. Ha annyira sz-r lennél, már rég dobott volna, de mindig jó egy hülye a háznál (ő gondolja így).


Ha neked ez megfelel, akkor folytasd vele, de ne siránkozz hogy miért ilyen. Ha nem tetszik a helyzet, akkor meg zárd le.

2022. márc. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%

✅ Menj ki hozzá KÜLFÖLDRE !

✅ Ha egyedül van saját maga fogja bedumálni az agyába a dolgokat (vagy a barátnői).

✅ Mert ne nem vagy ott mellette, aki lebeszélné ezekről, aki megnyugtatná , hogy minden OKÉ.

♥️ Ha nagyon szereted, akkor végetvetetsz a távkapcsolatnak. És költözöl !

2022. márc. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Azért nem teljesen értek egyet az előttem írókkal. Kiszabadult végre otthonról, nincs aki megmondja mit csináljon, szóval most kiéli magát. Buli, pia, drogok, kipróbál minden szart csak mert megteheti, és jól érzi magát. Ez jobb esetben elmúlik (én is voltam elsős egyetemista, nem is olyan rég), legkésőbb egy fél évig bírják ezt így az emberek.


Ezután ha nem jön haza kimész hozzá, úgyis egy szar helynek tartod az országt.


Amúgy undorítóan ömlengősen írsz, lehet azt unta meg (viccülök).

2022. márc. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Magamat mindennél jobban szeretem, így nincs szükségem egy ilyen mérgező emberre aki magát is meg engem is bánt. Tuti szakítanék.

A lazulást és a kiélést lehet ésszel is csinálni, nem kell hozzá drog meg külföld.

2022. márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

"Ha nagyon szereted, akkor végetvetetsz a távkapcsolatnak."

Így igaz, de hozzá kell tenni: "és sürgősen keresel mást, ha barátnőre vágysz!"

.

Ahogy én látom: rád csak azért van szüksége, ha odakint befuccsol, legalább egy valaki legyen, akihez visszatérhet.

.

Drogozása, bioszexelése (fűvel/fával) után tudnál vele élni, hogy ezek ne jussanak eszedbe?

2022. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egészen máshogy gondolom, mint az előttem szólók.

A te oldaladat elég szemléletesen leírtad - a lányt csupa nagybetűvel, túlmisztifikálva, saját magadat szépen alárendelve -, de az ő szemszögéből is érdekes lenne meghallgatni ezt a történetet.

Az értem, hogy odáig vagy érte, de ha igaz, amiket leírtál, akkor ő talán tényleg inkább kifelé jönne a kapcsolatotokból. Olyan emberrel pedig különösen nehéz szakítani, aki fülig szerelmes és a végletekig ragaszkodó.

Gondolom, inkább megpróbálja kivéreztetni a dolgot, mert úgy könnyebb, és talán a fele se igaz a fent leírt "züllésből", de így esélyes, hogy könnyebben kiábrándulsz belőle, ami megintcsak könnyítene a helyzeten.

Mellékesen: szép, hogy ilyen mélyen és tisztelettel szereted őt, de ha neki is ilyen stílusban és terjedelemben adod elő magad ("amikor elmondtam neki szokásosan, hogy mennnyire szeretem"), ő pedig nincs így beléd esve, akkor az baromira ijesztő lehet a számára. Valószínűleg ezért sem merne veled szemtől-szemben szakítani.

Simán érezhet toxikus személynek, pláne, amikor őt züllöttnek, magadat meg dicsfényben úszó, mindennek ellenére kitartó hősszerelmesnek állítod be.

A helyében én is megpróbálnám leépíteni a kapcsolatot.

(Feltéve, hogy igaz ez az egész sztori...)

2022. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is drogozott? VAgy ez a "züllés" mind ott jött nála?
2022. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Én is drogozok néha, de nekem nem kéne egy drogos szuka a nyakamra még, már ez az egy dolog is elég súlyos probléma.
2022. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Elkepeszto milyen dramaiasan fogalmaztad ezt meg.


Lenyeg az, ha szereted ot akkor engedd el.

Nekem is volt egy lany akibe szerelmes voltam, gondoltam mar nem lesz mas az eletemben, aztan szakitottunk hirtelen es gyorsan.


Egy ideig szetvoltam szorva, zero eletkedv es a tobbi. De elmult es utolag csak azt latom, hogy o is megtalalta azt akivel "osszepasszolnak".


Szoval a problemat szerelmesen hajlando az ember eltulozni, de valojaban ez csak egy erzelmi borton, ahol kulonosen jol erzed magad ezert el sem szeretne hagyni a zarkat.


Ha elni akarsz, akkor viszont pontosan azt kell tenned. Elkell hagynod ezt az egeszet ami csak neheziti az elted. A csaj is csak ezt tette, konnyitett magan. Fogadd el, hogy neki is van elete es a tieddel foglalkozz legalabb annyira, hogy olyan jol erezd magad mint most o. Ha nelkule hat nelkule (drogozni meg hazavagni magad feleslegesen azert nem kell).

2022. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!