Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mi a véleményetek a szerelem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a szerelem első látásra dolgokról? Mi a véleményetek a következő romantikus novelláról?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy hisztek e a szerelem első látásra dolgokban. Szerintetek bele lehet szeretni valakibe első látásra?


Valamint szeretném, ha véleményeznétek ezt a novellát, ami egy kicsit talán ez a témakör.


[link]


Előre is köszi,

Hattie

18L



2022. máj. 16. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

30 darab "hogy" szerepel egy 6 perces irományba, amit kb. 1000 szóra tippelek.


Először is. Tudtommal, ha pályázatra nyújtasz be valamit az nem szerepelhet semmilyen formában az interneten. Szóval érdemes lenne levenni Wattpedről.

Helyesírásilag és mondatszerkezetileg borzasztó. A szó ismétlések (hogy) nagyon idegesítőek egy idő után. Át lehet írni a mondtatod, hogy ne szerepeljen benne az a szócska. A vesszőkkel nem vagy tisztában. Rejtett „hogy”-nál, megszólításoknál nem raksz vesszőt.

A központosítással is probléma van, mert a mondtatok nagyon hosszúak. Jobb lenne előbb befejezni némelyiket. „És” elé is vesszőt kell rakni, kivéve felsorolásnál és ha egy az alany. A múltidőt és a jelen időt fel-felcserélgetteted.

De ami még jobban idegesített azok a párbeszédek. Magyar iromány, tehát nem angol formában írjuk. Avagy gondolatjelet rakunk, miután egy szóközt teszünk.

Maga a történet zavaros volt egy kicsit. Mi szerepelt a levélben? A két bekezdést között csak annyit tudunk, hogy találkozni fognak, de ennyi.

A végére vártam valami nagy fordulatot, de az elmaradt. A csók jelenetet egy kicsit részletezhetted volna, hiszen elvileg a szerelem első látásra témában írtál, de maga a történetben csak annyi szerepel, hogy megcsókolja, és kész.

Mialatt olvastam, én nem éreztem valami érzelemdúsnak a történetet.

2022. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kritikádat, azt hiszem ez sokat fog segíteni a későbbiekben. Ez még nagyon az első írásaim közé tartozik, de igyekszek fejlődni.
2022. máj. 16. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívessen. Senki se a csúcson kezdi.
2022. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hiszek
2022. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Noha úgy hívom, hogy szerelem első látásra, nem szó szerint erre szoktam gondolni, amikor azt mondom, hogy hiszek benne. Az egyértelmű, hogy nem érezhetsz igazi szerelmet valaki iránt első látásra, viszont szerintem vonzalmat simán, illetve lehet valakinek olyan kisugárzása, hogy nagyon megragad, és szimpatikus, szívesen megismernéd, ugyanolyan "tüneteket" produkálsz a közelében, mint a szerelemnél (elvörösödés, idegesség, pillangók a gyomorban, stb...). Ez nem szerelem, csak erős vonzalom inkább, szimpátia. Ilyet már én is éreztem, ráadásul igen intenzíven.
2022. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!