Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan ne legyek féltékeny a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne legyek féltékeny a barátnőmre, úgy hogy nem ad rá okot?

Figyelt kérdés

Kicsit furán hangzik a kérdés szóval kifejteném.


Röviden annyi, hogy az ex-barátnőmmel nagyjából 8 hónapot töltöttünk együtt. Próbáltam mindent megadni neki. Toleráns voltam, engedtem hogy menjen olyan házibulikba ahol sok fiú van, és nem is voltak problémáim a fiúbarátokkal.

Egészen addig míg kb. 1 hónap leforgása alatt hirtelen megromlott a kapcsolatunk (Más lett velem kapcsolatban, kicsit távolságtartó) és a végén pedig kiderült hogy megcsalt.

Ennyit az elősztoriról.


Beleesünk a jelenbe.

Szóval van most egy barátnőm. Nagyon szeretem, imádom és mindent odaadnék érte. (19 évesek vagyunk) Viszont neki is vannak fiú barátai.

Az exem óta nehezen tudok együttélni ezekkel. Mindig amikor mesél valami sztorit róluk diszkomfort érzetem támad hirtelen és nem tudok rendesen gondolkozni. Tudatban tisztában vagyok vele hogy túlreagálok bizonyos dolgokat és hogy a barátnőm nem fog elhagyni, viszont érzelmileg mégis bennem van hogy egyszer már megcsaltak és nagyon félek hogy mégegyszer megtörténik. Pláne vele.


Ezzel tisztában van ő is. Viszont nem szeretném hogy ez befolyásolja a kapcsolatot bármekkora mértékben is.

Mit tegyek szerintetek?



2022. aug. 29. 22:07
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia, én kb ugyanebben a helyzetben voltam a jelenlegi kapcsolatom elején. Már több mint 4 éve együtt vagyunk, 18 évesek vagyunk mindketten. 2 évembe telt leküzdeni a féltékenységemet.

Elsősorban azt kell megértened, hogy ha túltolod az aggodalmaskodást akkor hamar eltaszíthatod magadtól a párodat.Ha úgy érzi, hogy nem bízol benne és ez miatt sokat vitatkoztok akkor nagyon hamar tönkremegy a kapcsolat. Beszélj vele mindenképpen erről, hogy téged mi és miért zavar, nyilván ő is megtud érteni majd, ha elmagyarázod neki, hogy rettegsz az újabb csalódástól. Viszont nem foszthatod meg a barátaitól.. Próbálj ismerkedni a fiúbarátaival, és becsüld magad annyira, hogy nem görcsölsz ezen, hiszen ha menni akar úgyis elmegy, ha megakar csalni úgyis talál rá lehetőséget, akit lehet azt visznek és aki elmegy azért nem kár. Ezt tisztázd magaddal és utána próbálj vele is beszélni. Kitartást, nekem is nagyon nehéz volt, de le kell küzdeni. :)

2022. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj tudatosan arra gondolni, hogy nem fogsz féltékenykedni, hátha így sikerül.
2022. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MDaniel98 ***** válasza:
Valahol megértelek, az a helyzet.
2022. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális a reakciód, nehéz kezelni az ilyen szitukat. Megnyugodni sajnos -szerintem- soha nem fogsz tudni. Próbálj bízni a barátnődben, mást nem tehetsz... erre nincs praktika
2022. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legyenek neked is lány barátaid, vagy ne járj olyan lánnyal akinek fiú barátai vannak.
2022. szept. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!