Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Feleségül vehetem a 16 éves...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségül vehetem a 16 éves szerelmemet?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szeretem őt és halottam, hogy már 16 éves kortól lehet házasodni, ha a szülők beleegyeznek. Mindketten 16 vagyunk.

2022. okt. 2. 16:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan párt, akik 12 éves koruk óta együtt vannak, de még 18 után is bőven több mint 10 év együtt élés után is vártak vele, hogy összeházasodjanak - csak nem sokkal a gyerek érkezése előtt házasodtak, mert előtte nem volt igazán szükségük rá.
2022. okt. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 21,!

Az, hogy te tudsz egy példát erre, hogy minden szép és jó, az rendben van, de alighanem az itt kommentelő brigád (én magam is) számos ellenpéldát tudunk felhozni. Nehogy már 1 esetre alapozzunk csak azért, mert az épp a mi elgondolásunknak kedvező!

Az itt írók nagy része azt mondta, hogy nagyon ritka, hogy 16 éves korban mulatott l'amour kitart soká. 100-ból 1, az olyan, mint amit te példaként hoztál fel.


Maradjunk a realitásnál... nem kell 16 évesen házasodni.

2022. okt. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

#22 Olvasd újra, mit írtam #21-ben!


Ők együtt maradtak jóval utána is, hogy összejöttek, de ők sem házasodtak össze azonnal, csak jó 10 év együttélés után, amikor már jött a gyerek, amikor értelmét/szükségét is látták hogy összeházasodjanak.


Gyengébbek kedvéért: szerintem se kell fiatalon, meg rövid ismeretség után összeházasodni. Szeressétek egymást, legyetek boldogak, ez egyáltalán nem azon múlik, hogy házasok vagytok-e, vagy sem.

Ha működik a kapcsolat, akkor házasság nélkül is ugyanolyan boldogak lehettek. Ha nem működik a kapcsolat, akkor meg a házasságról nem fog semmivel jobban működni (sőt).


Ha nektek ez fontos, akár hivatjátok hivatalos házasság nélkül is annak. Tehettek egymásnak fogadalmat és vehetitek ugyanolyan komolyan. Attól lesz komoly egy kapcsolat, ahogyan ti viszonyul tok hozzá, nem attól, hogy mások hitelesítik és hivatalos papírotok van róla.


Természetesen én is rengeteg szakítási történetet ismerek, akár hosszú, tartós és jó kapcsolatoknál is. Sőt rengeteg nagyon csúnya válási történetet is ismerek.

2022. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Még akik között 1/1 az összhang ott is elmúlik a szerelem.
2022. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
50%

Nem a kortól függ mennyire erős a szerelem. Én is 16 évesen ismertem meg a jelenlegi férjemet. Akkoriban mi hozzánk is sokszor odavágták, hogy "majd elmúlik", azóta megöregedtünk és 30 körül vagyunk, de még mindig EGYÜTT. Jó lenne ha már elfelejtenék az emberek az ilyen féle általánosításokat, mert bazira lelombozó 2 fiatal pár számára.


Házasságnak meg semmi értelme addig amíg nem éltetek együtt minimum 1-2 évet. Mi akkoriban szó szerint püfültük egymást.

2022. nov. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!