Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Tényleg akkora baj ha 17...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg akkora baj ha 17 évesen nem akarok kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A velem egykorúak folyton ezzel nyaggatnak, és nagyon idegesít már, nem értik meg hogy nem akarok, és én se értem meg azt, hogy miért akarnak helyettem dönteni az életemről. 13 évesen voltam szerelmes, az nagyon is komoly volt, viszont fájdalmas véget ért. Én már tovabbleptem azon, szó sincs arról hogy még mindig lennének iránta érzéseim. Inkább undorodok tőle, azért, amiért tönkretett. Viszont nyomot azt hagyott bennem, a közelmúltban beszélgettünk egy fiúval, és nagyon megertettuk egymást, ott és abban a pillanatban úgy éreztem hogy készen tudnék állni egy újabb kapcsolatra és magam mögött hagyni a félelmeimet. Meg kell jegyeznem, hogy igazából ezzel a fiúval se onszantambol kezdtem el beszélgetni, hanem szintén a társadalom nyomasara.

Visszatérve az előbbihez, következő nap nagyon kétségbe voltam esve, hogy dehát én nem akarok kapcsolatot, így amint lehetőségem adódott rá, közöltem a fiúval, hogy tévedtem, és szerencsére elkezdtunk ritkábban beszélgetni, nehogy kialakuljanak (komolyabb) érzések.

Az okok amiért nem akarok kapcsolatot:

1: rettegek a csalodastol, hogy az se működne, és a fajdalomtol is, amivel végződne.

2: egyszerűen nem hiányzik még egy ilyen dráma is az életembe, még akik annyira ajánlották nekem ezt a hulyeseget, tőlük is csak azt hallom vissza folyamatosan, hogy így megbantott, úgy megbantott, így ignorál, úgy ignorál, stb és NEKEM.ERRE.NINCS.SZÜKSÉGEM.

3. Van egy plátói szerelmem egy énekes személyében aki már nem él. Mielőtt bármit is írnátok, nekem azzal semmi bajom, hogy nem teljesül be, sőt ezzel a szituacioval teljesen elégedett és boldog vagyok, és persze dramaktol mentes. 13 évesen is úgy kezdődött hogy mielőtt megismertem azt a fiút, aki tönkretett ő előtte is volt egy plátói szerelmem, szintén egy énekes, aki nem él. És akkor nagyon boldog voltam. De amikor jött az a fiú, ő mindent tönkretett, ahogy egyre jobban kotodni kezdtem iránta, egyre többet is beszélgettünk míg már az énekes zeneinek a hallgatasara nem maradt idő, állandóan vele kellett foglalkoznom. Miután vége lett a kapcsolatnak, ugyan lett volna lehetőségem újra hallgatni őt, de már össze voltam törve, és elvesztettem az érdeklődést, az egyetlen dolog iránt, ami boldoggá tett.

És akkor, megfogadtam magamnak, és azóta is tartom magam ehhez az ígérethez, hogy ilyen hibát soha de soha többet nem követek el. Nem fogom eldobni q boldogságforrasomat egy random senkiért cserébe, aki tönkre fog tenni. És maximálisan semleges és erzelemmentes vagyok a másik nem iránt. És ez így is fog maradni. Remélem hogy ezzel legalább annyira felidegesitem azokat akik annyira ajanlgatjak a parkapcsolatot, mint ők engem, hogy erre eroltetnek.



jan. 30. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal nincs baj, hogy nem szeretnél 17 évesen kapcsolatot, viszont azon próbálj meg változtatni jó irányba, hogy egy rossz tapasztalat miatti újboli átélésétől félsz, szorongsz és, hogy az összes jövőbeli kapcsolatod ilyen lesz, nem jellenti ezt. Az, hogy ők így jártak te nem tehetsz és nem is jelenti azt, hogy te is így fogsz járni.

Szakítások nagy része meg fog viselni picit, ez elkerülhetetlen és csak elfogadni illetve túllépni tudsz rajtuk csak.

Álj készen arra, hogy majd lesz egy újbóli kapcsolatod amibe kellő körültekintéssel lépj be.

jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De én nem akarok kapcsolatot! Mert vége fog lenni, és ugyanaz fog megismetlodni mint akkor, hogy márcsak a szenvedés marad, az igaz boldogságforrásomat pedig elveszik tőlem, ami tarthatott volna örökké is, ha azt a hulyegyereket nem engedtem volna be az életembe. Ezen már nem tudok utólag valtoztatni ezt belátom. Azzal viszont tartozok magamnak, hogy ezt még egyszer nem csinálom magammal. Nekem nem lesz kapcsolatom, mindent megfogok tenni ennek érdekében, hogy ne kerüljön effajta felesleges teher is a vállamra.
jan. 30. 18:45
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Veled valami sulyos gond van!

Ha te nem akarsz kapcsolatot te bajod nem kell, de miert kell mas embereket hülyiteni?

jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
"rettegek a csalodastol, hogy az se működne, és a fajdalomtol is, amivel végződne." - Teljesen értem, hogy miért gondolod így, de hosszú távon ez nem működik, így nem lehet élni. Ez pont olyan, mintha azt mondanád, hogy innentől nem mész ki az utcára, mert a fejedre eshet egy tégla.
jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne egy fiú után ítéld el az összeset, amúgy szerintem pszichológussal kéne beszélj. De ha te ezen nem akarsz változtatni, akkor minek erőltessük rád?🤷 Ha nem vágysz kapcsolatra akkor nem is jó hogy játszadoz egy fiú érzéseivel.
jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked valami nagyon komoly szorongási problémád van és még észre venni se akarod magad.


Félsz, hogy tönkre megy a kapcsolatod és emiatt nem próbálkozol? Az utcára se menj ki mert hátha elüt az autó! Ha nem próbálkozol nem lesz semmi, nem lehet megmaradni a múltban mert csak megnyomorítod magad és elmegy az élet melletted! Később meg emiatt fogsz bánkódni. Ne azért legyen csajod mert azt mondják és ne is azért ne legyen mert gyerekként befuccsolt egy. Hogyha most nem akarsz csajozni, amikor a legnagyobb esélyed lenne rá, akkor mégis mikor fogsz, felnőtt korodban munka mellett? Ha van esélyed, illetve kiszemelted akkor ne habozz! Saját magadat nullázod le. Írsz egy oldalt ami tömény blablabla. Begubóztál a fejedbe és az emlék tart a fogságban.

jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, hogy lány vagy, istenigazából mindegy, ugyanaz a mondanivalóm lényege. Amit te csinálsz az a szándékos rossz emlék felnagyítása ami párosul hisztivel.
jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

No problem, a te döntésed, fogadják el.

45/F

jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Egy kapcsolat nem teher, hanem csodálatos dolog, és minden idegszálad erre fejlődött ki az évmilliók során.


A múltbéli traumán túl kell lépni.


Oké, hogy nem akarsz kapcsolatot, nem kötelező, de ez az érvelés és hiszti nem vezet sehová.

jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem igen mert ha eddig nem akartál akkor meleg lehetsz
jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!