Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Csak én tartom furának az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én tartom furának az ilyen kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Az olyan párkapcsolatra gondolok, ahol teszem azt összejönnek tiniként 14-15 évesen a felek, és ugye egymással vesztik el a szüzességüket, majd "dúló szerelem" jeligével együtt maradnak 6-7 évre, és közben végig azt mutatják a világnak, hogy vele fognak megöregedni, ő az igazi, nem kell más.

Sok olyan lány van a baráti körömben, akit pl 18, meg 20 évesen és eljegyeznek.

Szubjektív véleményem szerint ez azért a mai világban eléggé elhamarkodott, mindkét példa.

Hogyan tudják hogy ő az igazi, ha meg sem próbálták mással?

Mindenki mondja: "érzem, hogy ő az igazi"...háháh ekkor szoktam jót röhögni, hogy mégis miből, ha még nem is voltál mással, ha meg igen, az csak egy laza futókaland volt.


Elítélem az ilyet, és főleg azt, hogy rengetegen élnek egy olyan kapcsolatba, ahol csak megszokásból vannak már együtt. Félnek kilépni, félnek, hogy egyedül öregednek meg ( jelzem fiatalokról max 25 éves kor ig beszélünk ), merthogy úgyis hiányozna, stb, de a kapcsolatba nem boldog, de tenni ellene meg nem hajlandó, mert így kényelmes...:/

Ezek sokszor akár a nő, akár a férfi oldalon megjelennek egy huzamosabb együttlét során.



2012. okt. 9. 08:53
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
92%

Fura, de neked ahhoz mi közöd, hogy más hogyan találja meg a boldogságát? Nekik meg az a fura, ha te folyton váltogatod a partneredet, vagy egyikre se tudod azt mondani, hogy vele le tudnád élni az életedet.

Attól szép az élet, hogy mind különbözőek vagyunk. Mindenkinek más az útja.

2012. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Diavolino44 válasza:
100%

A 8 valaszolo elso mondataival egyetertek. Ha nekik ez igy megfelelo akkor, te ne iteld el oket. Mindeneki ugy eli az eletet ahogy szeretne.


Viszont en abban latom a problema gyokeret, hogy egy 14-15 eves tinilany mar felnottnek akarja mutatni magat, s ehhez hozzatartozik a parkapcsolat is. A fiuknak meg altalaban nem tulsagosan konnyu a csajozas igy persze, hogy leragadnak egy partner mellett. Akiknek meg konnyen megy nem bocsatkozank tul hosszu kapcsolatokba.

Ismerek en is egy ilyen part, mar 10 eve vannak egyutt, szexualis eletuk katasztrofa, romatikat es a szerelmet pedig a lany hazudja a baratnoinek, de a valosagban a sracot szinte keptelen levalasztani a szamitogep elol, jah es babat terveznek..

Amugy ha nem voltal hasonlo szituacioban nem tudhatod milyen az, nekem is az elso kapcsolatom 4,5 eves volt. S kegyetlen nehez volt kilepni belole. A szerelem leghalovanyabb szikraja sem pislakolt az utolso masfel evben

2012. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

igazatok van, kicsit elhamarkodtam az elítélést.

több szemszögre rávilágítottatok most. pl arra, hogy ha minden tökéletes, akkor valóban miért ne lennének együtt..:)

csak sajnos az esetek döntő többségében nem így van. hanem csak megszokás, szeretet, és "jaj mi lesz, ha nem lesz"...


kíváncsiság. szerintem nem vagyok egyedül, aki szintén nem tudta volna elképzelni anno még tini "vak" szerelem korban is, hogy jó nagyon boldog vagyok vele, meg minden, de azért olyan jó lenne egyszer mással is csókolózni, vagy mással is szeretkezni. Ennek semmi köze a szerelemhez, és bennem ez anno úgy volt, hogy mikor már jó ideje a szeretet, és megszokás volt a szerelem, és szenvedély helyett, akkor mindketten úgy éreztük, hogy nincs értelme tovább folytatni.

De továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy az, hogy valaki tizenévesen, az első vagy teszem azt 2. komolyabb kapcsolatába az igazira lel...az vagy nagyon naív, vagy pedig fél kilépni, fél egyedül maradni.

Kivételek vannak, mint mindenhol. Tehát akinek nem inge ne vegye magára, Aki boldog boldog :)

2012. okt. 9. 10:29
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

" mindketten cipeltek egy lelki batyut, tele exekkel... két tapasztalt és vágyódás nélkül élő emberek kerülnek össze"


Nagyon tetszik az írásod, ezzel a résszel nem értek egyet egyedül.


Nekem több kapcsolatom is volt, mire megtaláltam azt, akivel biztosan érzem, hogy le tudnám élni az életemet. Valójában már "kezdő koromban" sem vágytam arra, hogy az első szerelmem legyen az utolsó, bár nem zárkóztam el a lehetőségtől. A múltamat sosem éreztem lelki batyunak, tehernek, inkább minden tanulsággal csak több lettem. És nem lettem sem cinikusabb, sem rezignáltabb, sem kiábrándultabb, szóval nem tűntek el a vágyak. Nem egy összegyűrt papírlapnak érzem magam, hanem inkább egy jól edzett acélnak, ha szabad egy hasonlattal élnem.

2012. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

igen kedves 27/F alighanem igazad van, és bennem is két gondolatmenetet indított el a mondatod hogy "tele a lelki batyunk exekkel"

Egyrészt, hogy ez igaz lehet, hogy kiégünk egy idő után, és akár ha az orrunk előtt van a nagy szerelem, akkor sem vagyunk hajlandóak belátni, mert annyiszor összetörtek már minket.

Másrészt, pont ezért mert volt x kapcsolatunk, megtapasztaltunk már szinte mindent, amit lehet, és egy új, bimbózó románcban, az előkerülni akaró problémát vagy helyzetet csírájában tudjuk elfojtani, vagy ha ez nem sikerül, tudjuk, hogy ez megint nem "az" a kapcsolat, így még időben nagyobb lelki sebek nélkül kiléphetünk belőle, ha tényleg nem tudjuk megbeszélni az ellentéteket.

A második gondolatmenetem a válaszom írásának kezdetekor utolsó 85% os "edzett acél" fogalommal mindezt leíró válaszolóval ért egyet :)

2012. okt. 9. 10:44
 16/38 anonim válasza:
100%

Az, hogy Te azt gondolod, hogy csak akkor jöhet létre jó kapcsolat, ha már fűvel fával megismerkedtél, az egy dolog.

Bemásolok egy válaszomat.

A feleségemnek és nekem is a nászúton történt meg minden, ami egy nő és férfi között megtörténhet.

Én is járok, kelek az utcán, és látom a jobbnál jobb nőket, a híres celebeket, színésznőket, és minden ismert embereket. Bizonyára sokan kívánják meg őket.

Van az ismeretségi körömben is olyan igazán jó nő, akit meg is tudtam volna szerezni. Nincs tapasztalatom más nővel csak a feleségemmel. Még sem kockáztatom a egy futó kalandért a házasságom. Egyébként sem adnám oda a feleségemet még a Klaudia Schifferért sem.

Nekem Ő kell és tudom, hogy neki meg én kellek.

Sőt, a gyermekeinknek is mi kellünk. Mi kellünk a szüleinknek és a nagyszüleinknek is, így együtt. Nekünk meg így cuzámmen az egész így ahogy van.

Jól esik, ha hétköznap a feleségem, hétvégén pedig én viszem az ágyba a reggeli kávét, és van egy fél órácskánk beszélgetni egymással. Úgy gondolom, hogy mi valóban együtt fogunk megöregedni. Az én szüleim is együtt öregedtek meg. A feleségem szülei nem így tettek, és most öregségükre egyedül vannak. és féltékenykednek egymásra, ha a másiknál esetleg több időt töltünk mi, vagy az unokáik. Ők pedig már kegyetlenek, mert ilyen gyermekkorban nem nagyon tolerálják ezt a viselkedést, és ahhoz húznak akitől több szeretetet kapnak.

Úgy gondolom, hogy nekünk nagyon jó életünk van.

Nem gazdagságban, de szeretetben töltjük egymással az éveinket. Talán olvassátok amit ide másolok.


5-6-7 éves koromban Kiskundorozsmán nyaraltam egy tanyán. A szomszéd tanyán egy kislány nyaralt szintén minden évben és sülve főve együtt játszottunk.

15 éves voltam és egy honvédelmi táborban mi építettük fel a sátortábort az üdülő gyerekeknek és a tábor végén mi bontottuk is le. Mi egész nyáron ott voltunk . A tábori zászlót őrizni kellett és az őrségben egy hetedikes kislány őrködött. A szakácsné elkiabálta magát, hogy kész a lángos, mire mindenki rohant kajálni. Az őrségből is odarohant, mert ő is szeretett volna lángost enni. Mire visszajött, a zászlónak hűlt helye volt. Szegényt lebarmozták, lehü..lyézték. Menni kellett az erdőbe szám-háborúzni a szomszéd tábor ellen, a zászló visszaszerzéséért. Mindenki elment csak én és a kislány maradt a táborban . Ahogy beszélgettünk, kiderült, hogy Ő volt az a kislány, akivel Dorozsmán évekig nyaraltam. Ő csak két hétig volt a táborban és ezzel vége .

később volt egy kis csaj, ( azaz egy nagydarab csaj) akivel összejöttem és két hónapi randizgatás után meghívott a ballagására. Kellő mennyiségű orgonát loptam egy kertből és elmentem. Jöttek a ballagók, már láttam is a barátnőmet, és mit gondoltok ki fogta a vállát ballagás közben? Egy nagyon szép, kedves kislány lány. Az őr pusztavámról, az akivel gyerekkoromban Dorozsmán nyaraltunk. Én átadtam egy szál orgonát a barátnőmnek. és az összes többit pedig ennek a kedves kislánynak. Azt mondtam neki, hogy bár nem tudtam, de ezt a nagy csokor orgonát neki loptam. A barátnőmnek persze leesett a szája, de később megbeszélték egymással a dolgot, mert tulajdonképpen két legjobb barátnők voltak egymásnak.

Jártunk egy évet. Jó volt. Ekkor meghalt az apukája. Azt mondta, hogy Ő most nem tud semmire sem gondolni és pihentessük a kapcsolatunka egy kicsit. Na ennek is vége, gondoltam. Többször írtam neki levelet, postán keresztül. Ritkán, de kaptam választ. Én külföldre mentem katonának. 28 hónapig. Levélben megkértem, hogy jöjjön ki a pályaudvarra. szeretnék Tőle elbúcsúzni. Kijött. Mielőtt elindult a vonat elbúcsúztunk és erre Ő adott agy puszit, és azt mondta, hogy Írjál levelet. Én olyan gyönyörű leveleket írtam, mert minden borítékot telerajzoltam rózsákkal, meg Ford musztángot és Fiátokat, Merciket rajzoltam neki. A postás már messziről szólt neki, hogy Annika! Leveled van! Mos t egy gyönyörű kislányunk van, Mercédesz a neve.

2012. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
16-os látom nem sikerült megértened a lényeget....
2012. okt. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
100%
A szövegben véletlenül azt írtam, hogy meghalt az apukája. Rosszul írtam, mert a nagypapája halt meg. Akinek halálhírét keltik az örökké élni fog , ahogy a mondás állítja. Bocs.
2012. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy én nem értettem meg a szöveget, a kérdésedet.

Kérdezném én, hogy miként sikerült egy perc alatt el is olvasni a válaszomat, és mégy válaszolni rá? Te egy gyorsolvasó és gyorsíró vagy? akkor viszont a gyorsírás versenyre is benevezhetnél mert a jelenlegi bajnok sem képes erre. Meséld el, hogy én mit nem értettem meg, és te mit olvastál el Erre van 2 perced.

2012. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Édesem ha neked is mindennap kb 150 dolgozatot kellene kijavítani hidd el nem kottyanna meg kiszűrni a lényeget egy ilyen nyuansznyi szöveg egy perc alatt...

Melesleg már az első mondtatod bizonyítja, hogy nem értelmezted helyesen az eddig írtakat!

2012. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!