Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Nagyon zavar. Beszéljünk róla?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon zavar. Beszéljünk róla?

Figyelt kérdés

Na az van, hogy soha nem keres engem a barátnőm. Nem ír facebookon, nem telefonál magától.

Élőben nagyon jól elvagyunk. Szeretjük egymást.

De engem ez nagyon zavar, sőt bánt, hogy a találkozások között csak akkor beszélünk ha én írok vagy felhívom.

Nekem is jól esne ha magától keresne és érdeklődne.

Emiatt úgy érzem, hogy nem érdeklem vagy nem akar velem beszélni, közben pedig ha egyszer belekezdEK akkor nagyon jót beszélgetünk élőben meg ne is beszéljünk róla. hogy milyen jó.



2015. júl. 19. 10:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Az Enneagram 5-ös pontja valószínűleg, mint én (te meg egy másik vagy). Nem szabad erőltetni. Segíteni lehet neki, ha hosszú távra tervezel vele. Pár év, és már lehet, hogy oldottabb lesz, csak ne görcsöltesd rá.


42F

2015. júl. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#9 Ezt a viselkedést még ismerkedéskor se szeretem. És sajnos a tapasztalatból tudom, hogy aki képes szándékosan és érdekből így távolságot tartani, tesztelgetni a másikat, az párkapcsolatban is meg fogja ezt tenni, amint olyan a helyzet egy vélt vagy valós sérelme miatt. Neked is azt ajánlom, hogy ne csináld ezt vele, mert egyrészt a másik oldalról az látszik, hogy neked nem fontos az illető, és aki párszor megégette magát, az venni fogja ezt az üzenetet és nem fog tovább foglalkozni veled. Szóval simán kaphatod azt válasznak, hogy nem komoly az érdeklődése, de közben az volt, csak miután azt látja, hogy ő neked nem fontos, hogy te nem vonzódsz hozzá, ezért inkább tovább áll, minthogy újra belemenjen egy felszínes kapcsolatba. Közben te pontosan ugyanezt akartad kiszűrni...


Kérdező!

Döntsd el, hogy neked egy ilyen semmilyen kapcsolat megéri-e, de gondolom már szenvedsz emiatt, mert különben nem jöttél volna a témával ide.


Arra ne alapozz, hogy évek alatt majd megnyílik. Ezt sajnos párszor már eljátszottam, bíztam a másikban, de végül le kellett szűrnöm a tapasztalatot: lehet, hogy megnyílik pár év alatt, de neked elment pár éved közben, ami alatt boldog is lehettél volna valakivel, közben a kapcsolat sérül, megy tönkre és ráadásul a végén kiderül, hogy igazából nem is rád vágyik, csak lehetőségként ott voltál és élt vele. Az ilyen ember amikor megnyílik, megszűnnek az elfojtásai, és elkezdni felszabadultan megélni a saját vágyait, akkor jön rá, hogy valójában milyen társat akar.

2015. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Különböző emberi karakterek vannak, és egyik sem jobb a másiknál. Különbség csak annyiban van, hogy ki mennyire jól éli meg a sajátját. Ha ő akar változni, és te szereted annyira, hogy segítsd ebben, akár hosszú ideig is, és cserébe elfogadd az ő segítségét is a sajátod finomításában, akkor ti egy nagyon jó pár lesztek. Van egy pár érdekes videó erről itt:


https://www.youtube.com/user/sipi46/videos

("Meg lehet-e javítani egy elromlott karaktert?")


Nem én vagyok Sipi. :-)

2015. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog történt az elmúlt 1-2 napban.

Tényleg nem beszéltem róla vele, meg sem említettem ezt neki.


Viszont ő elkezdett keresni.

2015. júl. 22. 13:00
 15/23 A kérdező kommentje:
Eddig tartott a csoda. Ha én nem írok, nem beszélünk. :)
2015. júl. 29. 22:32
 16/23 anonim ***** válasza:
Akkor sajnálom, de gyanús, hogy nem azért van veled, mert annyira hiányzol neki... Beszéld meg vele, hogy miért van ez az egész. Viszont ha ez a hozzáállása nem változik, akkor csak idő kérdése, hogy tönkremenjen a kapcsolat is.
2015. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Azt mondja azért nem keres soha, mert mindig ő ,,hordta a nadrágot" és ő keresett mindenkit.


És alakult benne egyfajta félelem, mely szerint biztos zavar és nem örül neki. ÉS azt mondja ezért nem keres.


Én elmondtam neki, hogy egy kapcsolatban ketten vannak, ő is keressen, engem ő sosem zavar, jól esik és örülök neki, ha magától felhív, vagy ír és kérdezi, hogy vagyok stb.

Erre azt a választ kaptam, hogy sajnos ezen nem tud változtatni, nehéz lesz, de fogadjam el.

Érdeklem, érdekli hogy mi van velem, de nem kezdeményez.

2015. júl. 31. 20:47
 18/23 A kérdező kommentje:
nem örülÖK neki* Lemaradt a szó vége ott :)
2015. júl. 31. 20:49
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha neked ez így nem jó és ő a kisujját se hajlandó mozdítani azért, hogy változzon valami, akkor keress valaki mást! Ezek a félelmei és zárkozottsága idővel másban is meg fog nyilvánulni.
2015. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"sajnos ezen nem tud változtatni, nehéz lesz, de fogadjam el"


Oké, én írtam a karakterekről korábban, de ez nem takarózásra való. Ha nem hajlandó dolgozni saját magán, akkor én hagynám továbbúszni.

Én társkeresőztem fiatalon, és nekem is volt ilyen félelmem, mint neki, ezért ritkán hívtam a lányt. Nem vette jó néven. Tanultam belőle.


42F

2015. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!