Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Érdemes lenne kicsit megtanuln...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne kicsit megtanulnom a nyelvet?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, van egy barátom Erdélyben ő 18 éves nemsokára megyek hozzá Romániába, a környezetében is ugye sokan beszélnek románul, arra gondoltam hogy valahogy én is megakarom tanulni. Hogyan? Vagy nem zavarná a családját vagy nem lenne kínos hogy nem értem amit beszél jó pár emberrel?:D


Kort és nemet is köszi:)



2015. júl. 24. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy főleg magyarlakta-e a város/falu, ahol lakik, mert amúgy nem szükséges megtanulnod. Vajdaságban is például sok városban/faluban alig vannak szerbajkúak.
2015. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aradon lakik:) Azt hiszem ott több román van.
2015. júl. 24. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Arad végül is csak párszáz km-re van Erdélytől... Ez olyan, mint ha Szombathelyet a Hajdúsághoz sorolnád.


Egyébként meg ők magyarok? Ha igen, akkor nem fogja őket zavarni, hogy nem tudsz románul, hiszen ők is magyarul fognak beszélni.

Bár azért én azt mondom, ha idegen országba mész, sosem árt legalább alap dolgokat megtanulni az ottaniak nyelvén.

2015. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia Erdélyi vagyok szóval van egy kis jártasságom a dologban :) Arad elégé román , de persze vannak magyarok is, viszont az üzletek és ehhez hasonló dolgok átlagba mind románok, szóval azért nem árt egy kis alap ismeret. :)
2015. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi ősszel voltunk Aradon, a mekiben angolul kellett kikérnem a kajámat.. :D Szóval szerintem ha angolul (vagy esetleg németül) tudsz egy kicsit, az elég lehet. És nem bunkóznak, ha nem tudsz románul..
2015. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3!


Azért Arad a történelmi Erdély legközelebbi pontjától sokkal kisebb távolságra van, mint Szombathely és a Hajdúság. Míg az előbbi nem több 150 km-nél, addig a magyar példa több mint 350 km. (légvonalban mindkettő)


Egyébként valóban érdemes lenne néhány szót megtanulni románul, bár ha magyarokhoz mész, nem hiszem, hogy probléma lenne, segítenének neked. Aztán ki tudja, mire fogod még használni a későbbiekben.

2015. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Figyelj.. én itt élek... és el sem hiszed hogy még mennyi magyar él Romániában.. Szerintem neki is inkább magyar ismerősei vannak, mondjuk ha az én csajom jönne el akkor én nem vinném őt románok közé... S ha meg is teszi akkor tanulj meg egy két vicces szót, annak örülni fognak... :)) 16-L
2016. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!