Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan lépjék túl rajta? 16/L

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bogii10 kérdése:

Hogyan lépjék túl rajta? 16/L

Figyelt kérdés
Van egy fiú aki nagyon csúnyán átvert. Ő volt az első fiú akibe szerelmes voltam, összesen négy napig tartott a dolog, de régebb óta ismerem. Tipikus lányfaló, de közben látszik rajta, hogy sokkal többre is vihetné... A lényeg, hogy a legrosszabb élethelyzetben ott volt nekem, el sem hittem hogy tényleg ott van, a fellegekben jártam, aztán hirtelen közölte hogy meggondolta a dolgot. Ennek már egy éve. Azóta van barátom 8 hónapja de akárhányszor látom a volt barátomat kalimpál a szívem és fizikailag rosszul vagyok a tudattól hogy úgy otthagyott engem minden ok nélkül. Miért nem tudom elfelejteni azt az összesen pár óra beszélgetést vele mint társ, az érintéseket az üzeneteket? Pszichológushoz kellene járnom? Nagyon szeretem a mostani barátomat, de amikor az előzőt látom mindig megvisel... Azt mondják azért van ez mert ő volt az első 'szerelmem', de akkor is el kellett volna már felejtenem.

2016. febr. 3. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják az első szerelem nagy nyomot hagy az emberben.

Ha úgy érzed, hogy tényleg nagyon megvisel ennyi idő után is menj pszichológushoz.

Bár szerintem normális az érzés, ugyanis átvágott, te pedig szeretted.

2016. febr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
hasonlóan vagyok... 2 ev utan atvert az első szerelmem továbbleptem de a mai napig szívinfarktus kerulget ha látom... az ember életében az első dolgok nyomot hagynak... az első csók első szerelmes első szex első repülés esetleg stb mind emlékezetes hol jo hol nem
2016. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnalom a dolgot. Ismeros erzes. De Probalj ne ra gondolni, vagy halgass zenet, es ismeteld magadba a zene szoveget vagy nem tudom.
2016. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Valószínűleg egyedül ezzel nem fogok tudni megbirkózni..
2016. febr. 4. 20:44
 5/5 anonim válasza:

Átvert? Vagy hittél/feltételeztél dolgokat, amiknek a valóságalapja nem volt meg, ill. nem következtek be?

(mindig az elvárásokból lesz a csalódás)


Négy nap az semmi, négy nap alatt ki sem derül, hogy a fejben festett álomképhez, nem valós személyhez képest hol tér el a tényleges egyén, aki az illető a valóságban.


Neki oka volt próbálkozni veled, különösen, ha "lányfaló": egy újabb pipa azok szemében, akik szerint 4 nap szinte semmi után már elmondható, hogy jártatok (de még csak ismerkedés se volt), ahogy oka volt odébbálni.

Neked okod lett volna hozzá tartozni bizonyos nem valóságos szempontokból, így a saját nézőpontod szerint ok nélkül hagyott ott.


Hadd meséljem el a (majdnem) valóságot: elképzelted egy neked tetsző srácról, hogy fantasztikus, egyben általad vágyott képességekkel, tulajdonságokkal rendelkezik (holott valószínűleg egyikével sem az elképzelteknek). Azaz egy nem valós személyiséget, amit hozzárendeltél egy létező személyhez.

Egy napon a létező személy odajött hozzád, amit - a szerelem vak ugye - úgy láttál, mintha az általad elképzelt ideális személy lépett volna irányodban. Eltelt a 4 nap ezzel-azzal. A valós személy érdeklődése más irányba fordult, és elment. Viszont, mivel az általad elképzelt ideális személy, a nem létező, akiről azt ugye nem képzeled, hogy elhagyhat, hanem, hogy odavan érted, az bizony szertefoszlik a hús-vér másikkal együtt.


Tehát a megértendő, hogy akit szerettél/szeretni véltél, az egy olyan tulajdonságkupac, amivel feldíszítetted a neked tetsző embert, aki meg csak az, aki. Attól lett az illető értékes, amit te adtál rá. Ezen a vonalon gondold át - szerintem.


Az első szerelmek ilyenek, aztán idővel az ember jobb esetben hajlandó a másik valós személyét is észre venni, elfogadni, csodák (el)várása helyett.

Mert sajnos az ember véges, az sem egy jó, ha az illető nem az, aminek hittem, de az sem, ha azt hiszik rólam, hogy türelmem, egyebem végtelen, miközben az utolsó erőmnél tartok, és lassan összerogyom a közös, vagy akár saját nehézségeim alatt.

2016. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!