Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Lányoknál mennyit számít a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányoknál mennyit számít a fiú végzettsége?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos az (valamilyen szinten biztos) hogy milyen a fiú végzettsége? Ilyenkor a jövőre is gondoltok, nem? Fontos hogy egyetemre vagy fősulira járjon, vagy elég csak középiskola? 17/L

2017. márc. 13. 09:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A jövő nem feltétlenül a végzettség függvénye.

Anyagilag sem feltétlenül, és azért legyünk őszinték: két átlagos kereset már elég ahhoz, hogy ne nyomorogjon az ember. És ami a legfőbb: nem ettől lesz egy kapcsolat jó vagy rossz.

Persze, sok lány szereti, ha büszkélkedhet azzal, hogy a barátja egyetemista vagy diplomás, de igazából nem ez számít, hanem az, hogy a kölcsönös szeretet, megbecsülés, és az összhang meglegyen.

Egyébként életkor függvénye is, egy 14 éves lány nem valószínű, hogy egy egyetemista pasit akar, mint ahogy egy egyetemista hölgy sem esélyes, hogy egy kisgimissel álljon össze. :)

2017. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Van akinek szàmìt, van akinek nem. Ismerek olyan hazaspàrt akinèl a nő egy nagy cègnèl főkönyvelő, a fèrje pedig ugyanazon cèg raktàrosa.
2017. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:

Nekem fontosabb a végzettségénél a személyisége.

Jártam egy áccsal és egy szoftverfejlesztővel, a jelenlegi párom pincér, én pedig mérnökhallgató vagyok.

Nekem nem kellemetlen, ha a srácnak alacsonyabb végzettsége van, mint nekem, de a fiúkat ez gyakran zavarja, főleg akkor, ha többet keresek, mint ők.


24/L

2017. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
semitse számit ha pujáró sávó vagy
2017. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%
altalaban mindenki a sajat szintjen keresgel, egy egyetemista csak a legritkab esetben fog osszeallni egy szakmunkassal, hacsak nem olyan ronda hogy mas bottal sem piszkalja meg.
2017. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Valamennyire számít. Pl. ne csak 8 általánosa legyen.

Ha szakmunkása van, az nem gond. Ha azért végezte azt, mert valóban egy szakmát akart tanulni, nem pedig azért, mert kettessel bukdácsolt végig és mást nem tudott volna elvégezni.

Nekem kifejezetten tetszik, ha valakinek van egy jó szakmája, konkrétan ért valamihez.

Bizonyos körökben viszont nagyon számít. Pl. orvosok, jogászok között nagyon sok olyan család van, ahol az egész családnak ugyanaz a végzettsége és pl. a gyerekük párjának is olyat akarnak. És mivel a gyerek is ebben a szemléletben nevelkedett, neki is ez lesz az elvárás.

Én nem hiszek abban, hogy csak azonos szintű végzettségűek lehetnek jó kapcsolatban, és nem is ezt látom magam körül.

Már csak azért sem, mert egy magas végzettségű is lehet bunkó, rossz ember. És egy alacsonyabb végzettségű is lehet kedves, jó ember. A tájékozottság sem csak a végzettségtől függ. Van olyan ismerősöm, akinek nincs felsőfokú végzettsége, de több ezer könyvet kiolvasott, nagyon tájékozott a művészetek területén.

2017. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Csak a beszűkült, sznob embereknek számít az ilyesmi. Ez nem határoz meg semmit. Attól, hogy diplomával már "értelmiséginek" hívják az embert, még nem jelent semmit a személyisége szempontjából. Lehet bunkó paraszt valaki 5 diplomával is. Sőt, ez nagyon sok esetben önteltséget és nagyképűséget eredményez az emberekben. Van neki biztos esze, ezt egy percig se vonom kétségbe (nem mint ha olyan nagy valami lenne diplomát szerezni, nekem is van), de sokakban ez kivált egyfajta "kivagyiságot", "ki ha én nem" hozzállást. És ez gusztustalan.

Nekem személy szerint párválasztáskor mindegy volt mindig is, hogy milyen végzettségű, mit tanul, mit dolgozik, stb, mert ez nem határoz meg semmit.

A lányoknál a párválasztáskor nyilván fontos a biztonság a párjuk mellett. Evolúciós hozadék, hogy a biztonságot keresik a majdani utódok számára. Ez régen fizikumot, rátermettséget stb jelentett, illetve ezen dolgok a genetikát is tükrözik, amivel az utódok életképessége, ellenálló képessége is biztosított lehet. Ma már ez elkorcsult, mert a biztonságot leginkább az anyagi háttér jelenti, egy gebe, ragyás ficsúrnak (aki nem biztos, hogy emberileg rosszabb lenne bárkinél) is lehet kövér bankszámlája, nagy háza, jó autója, stb, de azt azért tudni kell, hogy utódok nem a BMW-re fognak hasonlítani.

2017. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%

"Nekem személy szerint párválasztáskor mindegy volt mindig is, hogy milyen végzettségű, mit tanul, mit dolgozik, stb, mert ez nem határoz meg semmit"


ez egy oriasi nagy tevedes, hazugsagnak is mondanam. Beszelgess el egy takaritonovel meg egy foorvosnovel, latni fogod a kulonbseget, nagyon is szamit a vegzettseg.


Az hogy az ember a sajat szintjen valaszt teljesen normalis dolog, hiszen azokkal van leginkabb egyutt, veluk van kozos temaja, hasonlo erdeklodesi kor, hobbi, satobbi. Semmi koze a sznobizmushoz.

2017. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

8: pedig ez eléggé sznobnak hangzik :)

A fogorvosnak csak fogorvos lehet a párja, mert azok között van?

Van ismerősöm, akinek több felsőfokú végzettsége van, a párja fodrász. Egyáltalán nem gondolja senki sem róluk, hogy ne lennének egy szinten.

Nyilván lehet szélsőséges példákat is keresni, amik valószínűleg nem igazán vannak az életben, pl. utcaseprő és kórházigazgató. De nem kell végletekben gondolkodni. Rengeteg jó pár van, akiknek nem azonos szintű végzettségük van.

Az igenis sznobizmus, hogy a diplomásnak csak a diplomás lehet egyenrangú társa. A szakmunkás meg csak szakmunkások között keresgéljen.

2017. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

9-es, tökéletesen igazad van

8-as:

Képzeld, nekem van ismerősöm, jó barátom is szinte minden rétegből. Az egyik, akire tudom, hogy akármikor számíthatok, a nő mellől kiugrik éjszaka és jön segítaeni, ha hívom, hogy lerohadtam az autóval Csajágaröcsöge és Bivalyb@$znád között, neki 8 általánosa van. És tényleg bármikor számíthatunk egymásra, ha kell. Csak, hogy legyen ellenpélda, olyat is ismerek (midegyik végletből) aki, ha csak szimplán összeesek az utcán, le se szarna, hagyna ott megdögleni. Nem a végzettségen múlik, hogy valaki milyen ember, pláne, hogy milyen társ. Maradjunk ennyiben.

2017. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!