Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Lányoknál mennyit számít a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányoknál mennyit számít a fiú végzettsége?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos az (valamilyen szinten biztos) hogy milyen a fiú végzettsége? Ilyenkor a jövőre is gondoltok, nem? Fontos hogy egyetemre vagy fősulira járjon, vagy elég csak középiskola? 17/L

2017. márc. 13. 09:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Senki sem mondta hogy az lehet, mindenki azt csinal amit akar, de a tapasztalat az ez.


Az en ismerosi-rokoni koromben talan ket peldat tudok arra amikor egy diplomasnak nem diplomas a parja, az egyik esetben a doki elvett egy asszisztenst, de azt is 30 evvel ezelott.


Egyszeruen igy alakul ki, 10 esetbol 9szer.


Oszinten szolva szerintem egy kapcsolat nem is lehet kulonosebben mukodokepes, ha a ket ember kozott oriasi kulonbseg van a szellemi szinvonalban.

2017. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

De ideális világban élnek itt egyesek. :D Könnyű a végletekkel pedálózni.

Valljuk be őszintén, a tanulatlanabb emberek, nagyon kevés %-a áll magas szellemi szinten.

Diplomások között is van rossz, de több a jó.


Én egyetemistaként bocsánat, nem kezdenék 8 általánost végzett lánnyal.

Egyszerűen elképzelhetetlen számomra, hogy lenne közös témánk, közös értékek, közös gondolatok, stb.

Alapból sokmindent elárul az emberről, ha a mai időkben nem tanul tovább.


Nem ezelőtt 40-50 év van, amikor nehéz volt, ésszerű döntésnek tűnt a fizikai munka is.

2017. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%

Hát mert egy korlátolt, sökevényes, hülye f@$z vagy kedves 12-es. Nekem megvan a képességem a főiskolára, el is végeztem, 4-es, 5-ös eredményekkel (bár végig hidegen hagyott az egész), de sokáig nem akartam fősulira menni, részben pont ezért, mert nem akartam magam ilyen korlátolt barmokkal körbevenni, másrészt azért, mert nem érdekelt, sose volt célom a diploma. Ezért gimi után elmentem szakmát tanulni. Az érdekelt, lelkiismeretesn megtanultam, jól éreztem magam minden gyakorlati nap után nyaig olajosan, egyszerű, de főként hasonló érdeklődésű emberek között. Mert igen, engem mindig is a benzinszag, a néha szikrázó madzagok, a füstölő kerekek, és az üvöltő zene érdekelt, és érdekel ma is (33 vagyok, családapa), testközelből, nem egy íróasztal/tervezőasztal mögül. Csak azért szereztem diplomt, hogy fateromékat elhallgattassam (mi az, hogy nem leszek diplomás, stb)

Előző párom nem ment később a felsőoktatás felé, szakmát szerzett, szülei is egyszerű melós emberek, míg én szüleim diplomásak. Volt párom faterjával sokat bütyköltünk együtt, kipufogót csináltunk, stb, és a csajjal se azért lett vége, hogy ne lettünk volna egy színvonalon.

A mai napig nem használom a diplomámat, amióta kézhez kaptam (7 éve) rá se néztem, kezemben se volt. Megkaptam, beb@$ztam a fiókba, aztán mentem szerelni az autómat, este meg beb@$ztam, hogy mielőbb el tudjam felejteni a főiskolai éveket. Egyszerűen én sz@rok az ilyen dolgokra, és azokra az emberekre is, akiknek ez szempont. Tudod, a végzettség az csak a felszín, a személyiség bőve ez alatt rejtőzik. Egy diplomás is lehet jó arc, de nekem velük többnyire csak negatív tapasztalataim vannak. Tudod mire valók aranyapám? Üljenek be szépen a taximba, és a túlértékelt diplomájukért kapott fizetésüket szépen költsék el ott. Jé, besz@rok, egy diplomás taxis... Hogy mik nincsenek, ugye? Én ezt szeretem csinálni, és a taxis kollégáimmal, egyszerű emberekkel érzem jól magam. Ennyi a történet

2017. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%

"ezt szeretem csinálni, és a taxis kollégáimmal, egyszerű emberekkel érzem jól magam. "


Mert te is egyszeru vagy mint a faek.

2017. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Oszinten szolva szerintem egy kapcsolat nem is lehet kulonosebben mukodokepes, ha a ket ember kozott oriasi kulonbseg van a szellemi szinvonalban."


A te szellemi színvonaladdal vannak óriási problémák.

Tényleg nehéz felfogni, hogy attól, hogy van valakinek egy diplomája, még nem lesz okos, művelt, tájékozott? És az, hogy valaki középiskolát végzett nem azt jelenti, hogy tanulatlan, buta, tájékozatlan?

Jártál te főiskolára, egyetemre? Tele van hülyékkel, akikről elképzelni sem tudom, hogy hogyan végeztek el bármilyen iskolát, annyira sötétek.

Nem minden diplomás kutató egyetemi professzor. És persze, ha az, akkor sem biztos, hogy ő ettől egy kedves, jó ember.

Egy diplomás és egy középiskolát végzett egyáltalán nincs messze egymástól szellemi színvonalban.

Rengeteg diplomás ismerősöm van, akinek fogalma sincs a közéletről, a politikáról, a művészetekről. A saját városában történő eseményekkel sem foglalkozik igazán. Van egy kis színházba, hangversenyre járó csoportunk. Én vagyok egyedül diplomás. A többieknek más végzettsége van. Mégis kifejezetten tájékozottak pl. a művészetek területén.

2017. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Igen, az vagyok. És ez miért is gond? Valamiért nem látom az egyszerűségben a problémát, kérlek fejtsd ki egy kicsit bővebben. Ha annyira nagyra tartod magad egy szaros papír miatt, akkor biztos tudsz egy épkézláb magyarázattal szolgálni, hogy emberileg miért is baj az, ha valaki egyszerű.

Tudod, én nem tartom magam nagyra, de azoknál feltétlenül többre becsülöm magam emberileg, akik verik a mellüket, mert megszereztek egy szutykos papírt, és alsóbbrendűnek tartják azt emberileg, aki nem tett így. És akárhogy is nézzük, az értelmiség autója nem gurulna a szakmunkás nélkül (vagy csak rövid ideig), a háza nem épülne fel a szakmunkás nélkül, a kenyere nem sütné meg magát a szakmunkás nélkül, de a disznó vagy a csirke se vágná le saját magát szakmunkás nélkül. Szóval ahhoz, hogy te, az öntelt majom meg tudd tömni a képedet kajával, bejuss a kis irodácskádba, ne fázz télen, és hazajuss a belvárosból éjszaka részegen a "brainstorming"-olós céges buliból, ahhoz nagyobb szükséged van az általad lenézett emberekre, mint gondolnád, vagy mint amennyi szükségük van neki rád (és a "fajtádra"). Te, értelmiség csúcsa, te :)

2017. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Tényleg nehéz felfogni, hogy attól, hogy van valakinek egy diplomája, még nem lesz okos, művelt, tájékozott? És az, hogy valaki középiskolát végzett nem azt jelenti, hogy tanulatlan, buta, tájékozatlan? "


Nem is mondott ilyet senki. Trendekrol, atlagokrol, eloszlasokrol beszelunk, ott pedig sajna vitathatatlanul igaz, hogy az ATLAG diplomas intelligensebb es tajekozottabb mint egy ATLAG nem diplomas. Ezen nincs mit vitazni mert ez teny. Nyilvan johetsz mindenfele szelsosegesen kiugro peldaval, de annak az atlagra nezve semmifele jelentosege nincs.

2017. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"megszereztek egy szutykos papírt, és alsóbbrendűnek tartják azt emberileg, aki nem tett így. "


Kisbaratom, en nem nezek le senkit aki nem diplomas, ezt a sajat kis frusztralt szemelyisegedbol vezetted le :) Tipikus peldaja vagy azoknak, akik nagy arccal probaljak kompenzalni a kisebbsegi erzeseiket.


En pusztan arrol beszeltem, hogy egy kapcsolat nem lehet tartos ha a felek kozott tul nagy a kulonbseg, intelligenciaban, tarsadalmi statuszban, erdeklodesi korben, stb.


Mondjuk te meg egy taho vagy, bufeszakos diploma ide vagy oda.

2017. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

17: ez nem igaz.

Egy átlag diplomás nagy valószínűséggel tájékozottabb, mint egy 8 általánost végző.

De egy szakközép iskolás és egy diplomás között nincs ekkora különbség.

De már értem, miért gondolkodnak egyesek ilyen sznob módon :) Úgy látszik, tényleg vannak ilyen emberek. Jó hogy nem akartok kasztrendszert kiépíteni!

Én nagyon sajnálom azt, aki annyira sekélyes, hogy pl. nem barátkozik egy nagyon kedves, jó emberrel, vagy nem választja párjának, mert eggyel alacsonyabb fokozatú végzettsége van, mint neki.

2017. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"nagyobb szükséged van az általad lenézett emberekre, mint gondolnád, vagy mint amennyi szükségük van neki rád "


Ugyan baratom. A civilizalt vilag ami korulvesz teged, az mind a diplomasoknak koszonheto. Ha nem lennenek nalad sokkal ertelmesebb es okosabb emberek, te le sem masztal volna meg a farol.

2017. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!