Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy cigizik a barátom?

Figyelt kérdés

Tudom, fura kérdésnek tűnik, de tényleg tanácstalan vagyok. A szüleim, főleg apukám mindig azt mondogatta, hogy nehogy összeszedjek egy olyan fiút, aki dohányzik, mert nem áll jót magáért, stb. Ezeket a "figyelmeztetéseit" mindig csak mosolyogva hallgattam, mert úgy gondoltam, hogy -lévén hogy én magam is undorodok a cigarettától- sose fogok összejönni olyan fiúval, aki dohányzik. Aha, francokat...megismertem fél éve egy srácot. Az egyik közös barátunk mutatott be minket egymásnak és nagyon jóba lettünk. Sokat beszélgettünk, nevettünk együtt. Tényleg nagyon figyelmes volt velem meg kedves. Tudtam hogy cigizik, néha a jelenlétemben is rágyújtott, de nem zavart, mindig azt mondogattam magamnak, hogy csak barátok vagyunk, semmi jelentősége nincs annak hogy cigizik. Aztán ahogy teltek a hónapok, egyre jobban megszerettem és kiderült, hogy az érzés kölcsönös, szóval járni kezdtünk. Ez volt egy hónapja. El szeretném mondani a szüleimnek, de nem tudom, mit reagálnának rá. Szeretem a srácot, ezért nem kérném soha, hogy rakja le miattam és igazából engem nem is zavar már ez a szenvedélye. De félek, hogy esetleg eltiltanának tőle, azt meg nagyon nem akarom. Hogyan tudnám ezt közölni a szüleimmel? Tudom, most sokan azt gondolják hogy "tiniszerelem, majd kinövöd". Talán igazuk is van. De jelenleg mindennél jobban szeretem, ezért szeretnék viszonylag normális válaszokat kapni a kérdésemre! Előre is köszönöm! :)


U.I: Én 16 éves lány vagyok, a fiú 17 (hamarosan 18 lesz)



2017. aug. 7. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne mondd el nekik

És barátoddal is beszéld meg hogy vigyázzon előttük ne

2017. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Szerintem nincs tul sok kozuk a szuleidnek ahhoz, hogy a baratod cigizik

Addig persze, amig nem akar ravenni teged, hogy te is raszokj

A cigi miatt csak nem tiltananak el, nekem se tetszene es en se cigizek, de nem drogozik hanem "csak" cigizik, azert ez annyira nem komoly dolog

2017. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

1)még ha el is mondod hogy van barátod nem kell mond hogy szivarazik.

2) én nem tudom hogy milyen szüleid vannak,de hogy ilyen durván elitélik a cigit az már szerintem nem helyes. "nem áll jót magáért" "eltiltanak tőle" én jobban tartanék holmi szoknya vadásztól mint egy rendes fiútól ki cigizik.

Ha kiderül hogy a barátod cigizik beszéld meg a szüleiddel hogy vagy állítanak valami logikus érvet miért ne cigizhetne a barátod vagy gondolják újra az egészet,mert ez így hülyeség,főleg felnöttektől.

2017. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmi közük hozzá. Majd a szüleid előtt nem dohányzik, meg ha hozzád készül, akkor sem; vagy nemtom mennyire hatásos, hogy dezodorál, esetleg egy haverjára fogja, hogy őmellette cigizett. " A haverom cigizett." És akkor ebben a mondatban nincs is kamuzás, hogyha tényleg együtt cigizett. A szüleid nem írhatják elő, kivel gyere össze, kibe szeress bele; a pasidhoz sincs semmi közük, hogy dohányzik-e. Mondjuk amúgy a kamuzás nem jó viszont, hogyha úgy állítjátok be, hogy nem szokott cigizni, és kifejezetten ezt igy ki is jelentitek. Majd szépen eltitkoljátok előtte, nehogy már a barátod alatt vágd a fát, akit elvileg szeretsz. Ne akarj már neki rosszat, ne akard már kitenni egy félórás kioktatásnak, hogy a cigi rossz. Vagy egyéb durva dolognak se akard kitenni. Ha szereted, akkor ezt nem osztod meg a szüleiddel, csak rosszul jöhetsz ki belőle, meg a barátod is, akinek elvileg nem akarsz rosszat.
2017. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

" ezért nem kérném soha, hogy rakja le miattam és igazából engem nem is zavar már ez a szenvedélye."

Pedig jót tenne a pénztárcájának meg az egészségének is. Nem csak miattad.


Mellesleg ebben a korban miért szokik rá valaki? Menőzésből. Miért menőzik valaki? Mert megfelelési kényszere van. A megfelelési kényszer érett személyt takar? Nem. Az éretlenség párkapcsolatra való tulajdonság? Nem.

Megeshet,hogy nincs igazam, de valószínű igen. Csak azért írtam le,hogy jegygyűrűt majd egy komoly férfitól várj.


Ennek ellenére sem előítéleteskednék a szüleid helyében. És ne mondd el nekik! Ha majd találkoznak vele, úgyis megérzik rajta. Valószínű nem fognak neki szemrehányást tenni.

2017. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

#4: Mielőtt szentté avatnád a srácot, a lány a szüleit a srácnál is jobban szereti és pont,hogy nekik nem kellene hazudnia.

A gyökérségeket ne ide kommentáld.

2017. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Előző, ezért mondom,hogy nem is kell kamuznia,hanem már eleve úgy tenni, hogy föl se merüljön, nem tudom, mennyit bír el a lelkiismeretük.
2017. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az orrukra kötni. Pláne ha a fiú rendes is. Beszéljétek meg, hogy a szülők közelében ne dohányozzon, de sokat rágózzon:D

Amúgy meg addig nincs vele probléma, amíg nem akar téged is rávenni. Bár ez nem hiszem, hogy nálad esélyes.

Amúgy meg ha mégis megtudják a szüleid, mondd, hogy ez se rosszabb az alkoholnál, meg hogy nem ettől rossz ember, te nem fogsz rászokni, stb.

2017. aug. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
"Anya, apa, retardálttal vagyok, aki azér fizet naponta 2ezret illegálisan, hogy rákot kapjon."
2017. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2k17
2017. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!