Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy cigizik a barátom?

Figyelt kérdés

Tudom, fura kérdésnek tűnik, de tényleg tanácstalan vagyok. A szüleim, főleg apukám mindig azt mondogatta, hogy nehogy összeszedjek egy olyan fiút, aki dohányzik, mert nem áll jót magáért, stb. Ezeket a "figyelmeztetéseit" mindig csak mosolyogva hallgattam, mert úgy gondoltam, hogy -lévén hogy én magam is undorodok a cigarettától- sose fogok összejönni olyan fiúval, aki dohányzik. Aha, francokat...megismertem fél éve egy srácot. Az egyik közös barátunk mutatott be minket egymásnak és nagyon jóba lettünk. Sokat beszélgettünk, nevettünk együtt. Tényleg nagyon figyelmes volt velem meg kedves. Tudtam hogy cigizik, néha a jelenlétemben is rágyújtott, de nem zavart, mindig azt mondogattam magamnak, hogy csak barátok vagyunk, semmi jelentősége nincs annak hogy cigizik. Aztán ahogy teltek a hónapok, egyre jobban megszerettem és kiderült, hogy az érzés kölcsönös, szóval járni kezdtünk. Ez volt egy hónapja. El szeretném mondani a szüleimnek, de nem tudom, mit reagálnának rá. Szeretem a srácot, ezért nem kérném soha, hogy rakja le miattam és igazából engem nem is zavar már ez a szenvedélye. De félek, hogy esetleg eltiltanának tőle, azt meg nagyon nem akarom. Hogyan tudnám ezt közölni a szüleimmel? Tudom, most sokan azt gondolják hogy "tiniszerelem, majd kinövöd". Talán igazuk is van. De jelenleg mindennél jobban szeretem, ezért szeretnék viszonylag normális válaszokat kapni a kérdésemre! Előre is köszönöm! :)


U.I: Én 16 éves lány vagyok, a fiú 17 (hamarosan 18 lesz)



2017. aug. 7. 23:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ma már sajnos alig lehet olyan fiút találni aki nem dohányzik (tisztelet a kivételnek).Nekem is a szüleim azt mondják bár inkább anyukám, hogy cigissel nehogy összejöjjek. Ennek ellenére ha mégis ez történne én mindenféleképp elmondanám neki ezt (mármint, hogy nagyon kevesen nem csinálják), ahogyan azt is, hogy nem ez határoz meg egy embert. Nem visz bele a rosszba, én sem szeretnék cigizni, de szeretem a srácot és nem fogom azért elhagyni mert dohányzik. Persze ha tényleg ilyen szigorúak a szüleid, akkor én mindenféleképp leültetném őket és elmagyaráznám nekik az érzéseimet, és hogy nem ez határozza meg, hogy milyen ember. :)
2017. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%

A szüleid nem érdemlik meg, hogy őszinte legyél velük, ha eltiltanának a barátodtól amiatt, hogy cigizik. Ezt eleve nem is értem, hogy alaphelyzetben hogy mer egy szülő a gyereke felett ítélkezni (nyilván ha 30 éves lenne a pasid akkor lenne beleszólásuk, nem kevés:D).

Egyébként ha ki is derül a cigi, ne várd hogy szó nélkül hagyják, pár kellemetlen beszólásra azért számíts - mégse lehet szülőktől elvárni, hogy ezzel maximálisan ki legyenek békülve. Viszont szerintem már nem lenne normális, ha emiatt a kapcsolatotokat próbálnák befolyásolni.

2017. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!