Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Érdemes lenne szakemberhez...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne szakemberhez fordulnom vagy egyedül is képes vagyok megoldani ezt idővel? 18L

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy képtelen vagyok normális kapcsolatot összehozni.

Elég bonyolult a családi hátterem, a szüleim rengeteget veszekedtek, apám alkoholista volt, gyógyszer függő, néhány hónapja elváltak. Mindig is külön aludtak, nagyon rossz volt a kapcsolatuk, apám erőszakos volt eléggé.

Majdnem 17 voltam mikor elvesztettem a szüzességem, egy eleg rossz hírű fiúval. Kimondva soha nem voltunk együtt. Aztán volt 2 alkalmi kapcsolatom és ennyi.

17 voltam mikor nyáron erőszakoskodott velem egy fiú, nem erőszakolt meg, de mást csinált.

Nagyon szégyenlős vagyok a fiúk társaságában, mint valami 14 éves kislány, elpirulok, zavarba jövök szörnyen könnyen és rettegek a kapcsolatoktól pedig már tényleg szeretnek egy normalisat!

Soha nem volt előttem semmilyen példa milyennek kéne lennie egy normálisan működő kapcsolatnak, fogalmam sincs, hogy kéne csinálni, hogyan lehet egy kapcsolatot ‘egyben’ tartani vagy egyeltalan elkezdeni egyet. Mindig elrontom, sokszor megijedek. Fiúkkal és lányokkal is ez van, ha kapcsolatba akarok kezdeni.

Szerintetek segítene ha ezzel a problémával felkeresnék egy szakembert? Tudna ő ezen segíteni? Vagy majd az idő megoldja?


2018. febr. 5. 21:19
 1/3 anonim válasza:
100%
Hasonló cipőben járok, nem vagy egyedül. Természetesen, tudna segíteni, már csak azzal is, hogy meghallgat, de akár édesanyáddal, vagy egy hozzád közelálló érett nővel is megbeszélhetnéd ezeket a problémákat :)
2018. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami veled történt. :(


Egyébként igen, az első válaszoló jól írta. Próbáld meg a családtagot, vagy egy szakembert. Az a baj, hogy amit apád és a többi pasi leművelt...az nonszensz.

2018. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ajánlott lenne felkeresned egy pszichológust, akit tud segíteni, meghallgat, útmutatást ad, hogy hogyan tedd rendbe azt a sok negatív érzést, ami a fent említett események hatására történt. Fontos tudnod, hogy a szakember semmit sem fog megoldani helyetted, csak segít abban, hogy előhívd, feldolgozd és tovább lépj a rossz események után. A munka nagy része a tied, hiszen ki más tehetné rendbe az érzéseid, ha nem te, de ő végig egy támasz lesz, aki nem engedi, hogy feladd. Pokoli nehéz lesz, lesz olyan, amikor a pokolba kívánod az egész önmagadért való küzdést, de megéri ezeket is leküzdeni a végeredményért cserébe.

Az események hatására nyilvánvalóan félsz, valószínűleg az önképed sincs rendben. A cél rájönni, hogy jelenleg mi az a káros viselkedésmintázat, ami miatt nem megy a párkapcsolatkezdeményezés, ennek az okainak felismerése, majd megszüntetése. Elvileg, ha nincs ok, akkor nincs mi kiváltsa a bizonytalanságot.

Ki kell majd lépni a komfortzónádból, talán nem is egyszer, de rajtad áll, hogy mérlegeld, hogy megéri-e megtenni vagy sem, mert ha nem akarod, senki sem tud kényszeríteni, viszont akkor nem is leszel jobban.

Szakembert felkeresni sosem árt, esetleg a pénztárcának, sajnos.

2018. febr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!