Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziót egyedül túl...

A depressziót egyedül túl lehet élni? Vagy menjek el szakemberhez?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy jó barát is át tud segíteni. Tapasztalat. De ha szóba jött a szakember, felkeresheted, mielőtt baj lesz.
2012. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Az én tanácsom is,hogy megfelelő intelligens baráttal beszélj és beszélj minél többet. Próbálj rájönni mi okozta . Ez lehet elnyomott harag,frusztráció,csalódás,sok negatív élmény. És lehet fizikai trauma után is.

Próbálj minél több örömet találni magadnak,olyan elfoglaltságot,ami boldoggá tesz. Nézz humoros filmet,simogass kutyát,egyél egy tábla csokit,sportolj. Ha mindezek nem segítnek akkor az ideggyógyászatra kell menni,ahol kedélyjavítókat adnak. Ez csak átmenetileg jó,mert hozzá lehet szokni. A pszichoterápia is jó,csak nehéz hozzá jutni,fizetni kell érte. Egyébként érezni fogod,mikor van az a pont mikor már szakember kell,akkor menj mindenképp. Kézzel-lábbal harcolj az ellen,hogy elsüllyedj a mocsárban. :)!

2012. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A depresszió komoly lelki zavar. A diagnosztizálásához pszichiáter kell. Meg a kezeléséhez is. Persze a barát sokat tud segíteni, a terápia betartásában. Ezt most te állítod, hogy depressziós vagy, vagy már megállapította szakorvos?
2012. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

háziorvosom mondta, de ő nem szakorvos...

Szerintem elég lesz egy jó barát, nincs kedven dilidokihoz menni :S


Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 7. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

a tüneteimből és a tetteimből következtetve nekem erős depresszióm volt. komolyan már összedőlt minden...


és az egyik nap úgy keltem, hogy nem vagyok annyira rosszul. ittam orbáncfű teát magas dózisban, és elmúlt a dolog. komoly embernek tekintenek rám, nem szoktan magyon viccelni. már csak egy hajszál választott el, és az a hajszál még egy kicsi gyógyszer volt.


én egyedül voltam depressziós, a szüleimre nem számíthattam. és túléltem :)


16F

2012. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szakember nem ér semmit (tapasztalat- pszicháterig jutottam) s ott is hagytam, mert csak rosszabb lett.

A hobbim el el terelte a gondolatokat, de 90%ba aludtam, túlalvástól fájt a fejem...

Nekem a párom s a vele feljövő céltudat volt az ami kilábalt belőle. S mai napig gondolkodok olykor mi miért volt a múltban... Nekem maga a családdal volt a baj... Mindennek lehet mondani csak családnak nem, az állítólagos otthon pedig nem más volt mint ideiglenes fedél, ahonnan ki kellett törnöm.

Anyámnak megmondtam nem fogok kényszer mosolyogni se ajándékozáskor (amit amúgy rám kényszerítettek) s mondta nem gond nekik, jelenlegi párja utál ez miatt is.

Célkeresés az ami talpra állít.

2015. dec. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!