Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Lehet barátom 14 évesen?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet barátom 14 évesen? Hogyan hozzam fel a témát a szüleimnél?

Figyelt kérdés

14 éves leszek szombaton, hetedikes vagyok, van egy fiú ,aki fél évvel idősebb, nyolcadikos. Tavaly majdnem összejöttünk, csak aztán visszautasítottam, mert még fiatal voltam nagyon, és a szüleimnek nem mertem volna mondani, hazudni még nem akartam, de a srácba beleszerettem.

Aztán nem tudtunk barátok maradni, ő folyamatosan próbálkozott, aminek veszekedés lett a vége. Lassan egy éve volt ez, április óta nem is beszéltünk egyáltalán tegnapig, amikor is üzenetben sok sikert kívántam neki a pròbavizsgákon. Vissza is írt, és a viselkedésén látszik, hogy 1000%,hogy lenne nála esélyem.

Újra fellobbant bennem az a valami, és most nem akarom elszalasztani, megint szenvednék.

Amúgy rendes, intelligens srác.

Sajnos én mivel ingázom, a hétvégi találkozás necces lenne, meg a szüleimnek is tudniuk kell róla, kivel van a lányuk. Akarom, hogy tudjanak róla, nem annyira konzervatívak, de apám tipikusan az a személy, aki a lányát minden csalódástól meg akarja óvni. Pedig már volt elég :/


Viszont mostanában sűrűn felhozzák a témát, hogy a barátnőimnek már van-e valakijük még ilyenek.

Anyámnak volt ennyi idősen "kapcsolata", ő , ahogy észrevettem, nem idegenkedne annyira.

Megbíznak bennem. És jól is tanulok egyébként.


Persze nem lenne szex, azzal 17 éves koromig várnék, és biztos vagyok benne, hogy nem menne rá a kapcsolat. Ha addig még együtt lennénk.

De én úgy érzem, jól kijönnénk, udvarias, intelligens, romantikus.


Én szívesen kezdeményeznék amúgy, de addig, míg nem tudom a szüleim véleményét , nem merek.

Várják, hátha felhozzák a témát, és kérdezzem meg, mi lenne, ha nekem is lenne? Vagy hogyan?

Segítsetek kérlek, nem akarom megint elszúrni, varni se akarok, hiszen elmegy a suliból, most lenne könnyebb elkezdeni. Aztán a sors elintézi.


14/l, 14/f ő



2018. márc. 8. 19:03
1 2
 11/13 Császár Zoltán 63 ***** válasza:

Szerintem ide egy kis praktika beleférne:

Ha tudod tutira, hogy a szüleid hol hogyan ismerkedtek össze akkor mivel elmondták Neked ez a világ legtermészetesebb dolgaként tűnik fel a szemükben a komoly kapcsolatuk első lépése. Szóval ha tudod az első randi, első megpillantás, valami nagyon elsőt a megismerkedésükben akkor szervezz oda, köré egy négyes találkozót, csak nyilvánvaló legyen a szüleidnek is, hogy tudsz erről az elsőségről. A többit rád bízom, nagy hölgy vagy :)

Azonban ha nem tudsz ilyen elsőségről akkor Én nem tudom távolból meggyógyítani a szüleidet, így nem érezném kompetensnek (szakértőnek) beleszólni az életedbe, bár ha írnál róla még és Én is átolvasom mit írtál, hátha elkerülte valami a figyelmemet...

2018. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Császár Zoltán 63 ***** válasza:

Tényleg elkerülte valami a figyelmemet, írod és most pontosan idézem:

"Vagy apám mondogatta, hogy majd, ha barátom lesz, fog ellenőrizgetni xD bár nem hiszem, hogy komoly, anyum ilyenkor mindig rászól :D"


Na most kezdesz el felnőni, mert az a tanácsom, hogy Édesapádnak meg kell mondanod egyszer s mindenkorra, hogy a jövendőbelidet ellenőrizgesse, (akármilyen vicces is) meg ilyeneket hogy a férfiakat még talán érti ezért joga lesz ellenőrizni a reménybeli barátodat, de arra kérlek előbb beszéld meg ezt Édesanyáddal külön valamilyen formában valamennyit feltárva (akár megmutatva e kérdésedet és a kapott válaszokat is) Ő egy nagyon modern gondolkodású Anya és úgy látom a benned megmaradó közlései szerint, hogy jól rezonált Rád mindig, tehát védte az érdekeidet amikor láthatatlan sérelem ért.


És ne feledd: amelyik kutya ugat az nem harap, ha meg harap akkor létezik rá tetanusz oltás és a veszettséggel is el tudunk bánni már. :))))

2018. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#10 köszi : D egyébbként nagyon is jól ismerem a fiút, mint említettem, már egyeszer, tavaly majdnem összejöttünk, míg megkérdezte egy hónapig ismerkedtünk , de max suliban beszéltünk, sétálgattunk :D

#11-12 köszi a választ, mindannyian sokat segítettetek! :)

2018. márc. 9. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!