Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Elmondjam a legjobb barátnőmne...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam a legjobb barátnőmnek, hogy tetszik az a fiú, akibe nemrég szerelmes volt, vagy várjak vele?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy hosszú lesz :$


14 éves lány vagyok, szeptember óta egyik osztálytársam a legjobb barátnőm (7.-esek vagyunk).

Az elmúlt években sok nézeteltérésünk volt, nagyon különbözünk. A stílusunk, gondolkodásunk stb, ezért is volt furcsa,hogy megtaláltuk a közös hangot.


Én mindig próbálok vele kedves lenni, még ha sokszor még sem érdemelné, érdekel,amit mond, ki is mutatom, segítek neki,amiben csak tudok, a javát akarom. Ő viszont állandóan belémköt, kioktat mások előtt, bunkózik, flegmán válaszol, ha valamit mondok neki, ami velem történt és boldog vagyok miatta,leráz egy oké-val. Azt is hangoztatja,hogy mennyire különbözünk. Nem egóból, tényleg, de úgy szokta magát kifejezni,hogy én olyan "tökéletes" vagyok, ő meg nem. Pedig bőven vannak hibáim, és sosem kérkedek neki semmivel. Ő kicsit fiúsabb lány, kosarazik, van egy kis felesleg rajta, én meg eléggé lányos vagyok (nem a tinip*csa fajta), nem sportolok,de odafigyelek az egészséges életmódra, így az alakom is szép,ami őt irritálja, ezért ott köt belém,ahol tud. Pedig esküszöm, soha nem néztem le, tisztelem,becsülöm az elért eredményeiért, cserébe egy megértő barátnőt szeretnék, én annak tartom magam, ő is mondja.


Mindenki az osztályból ki van rá,hogy lassan egy kedves mondatot nem tud kimondani, mindig benne van az irónia, lecseszés stb, nem értik,hogy vagyunk jóban. Én mindig megmondtam eddig neki,ha bánt valami, nem beszéltem ki,mindig megígérte,hogy többször lesz kedves. De hiába.


Na,most jön a lényeg. Volt egy osztálytársunk a legjobb fiú barátja, akibe idővel beleszeretett. Támogattam,ott segítettem neki, ahol tudtam. Végül nem jött össze neki, a fiú nem vette, vagy nem akart tudomást venni a jelekről, mostanra állítólag a barátnőm kiszeretett belőle, sőt, ha úgy alakulna,vissza is utasítaná a srácot.

Ezzel a fiúval én több,mint egy éve majdnem összejöttem, mindketten többet éreztünk barátságnál, csak féltem beleugrani egy kapcsolatba, nehogy megromoljon a viszony, szerencsére az őszinteségnek hála, ugyanolyan jóban vagyunk, viszont én megint többet érzek, és esély is lenne közösen megpróbálni, rajta is azt látom. Én nagyon szeretem őt, mégegyszer nem követem el ugyanazt a hibát. Nagyon egy hullámhosszon vagyunk.


Persze a barátnőm erről semmit se tud,a tavaszi szünet után suliban fogom elmondani neki, nem akarom,hogy úgy érezze, hátba szúrom. De azt mondta, már semmit se érez a fiú iránt...


Egyébként a lány se egy szent, összejött az aktuális legjobb barátnői exeivel, sőt, egy kapcsolatot is tönkretett, a saját barátnőjét szúrta házba, rávette a fiút, hogy szakítson vele, a csaj háta mögött összejöttek, persze 1 hónap múlva a barátnőm meg eldobta a fiút, mert a szülei miatt nem mert vele találkozni. Nem értem,akkor minek ment bele kapcsolatba, én nem szeretem a hazugságokat.


Dióhéjban (;D) ennyi az ügy. Nem tudom, mit tegyek! Beszéljük meg a barátnőmmel az egész ügyet, és ha hajlandó változtatni,jó, vagy hagyjam, és tűrjem tovább? Mondjam el, mit érzek a fiú iránt? Vannak jó pillanatai pedig, és néha ő tud lenni a tökéletes legjobb barátnő, de ez egyre ritkább. Neki szinte már csak én vagyok, nem akarom cserben hagyni, de talán a saját boldogságomat most az egyszer előbbre kell helyeznem....a fiúval meg nem 2 hetes fb kapcsolatot terveznék, ahogy érzem, sokáig együtt lennénk, de most persze nyilván ezt érzem...


Szerintetek?

(Tudom,olyan,mint egy rossz tinidtáma,ráadásul hosszú is,de jó volt kiadni magamból mindent)


Köszi előre is :*



2018. márc. 31. 08:48
 1/10 A kérdező kommentje:
*szúrta hátba, *tinidráma
2018. márc. 31. 08:55
 2/10 A kérdező kommentje:
A másik az,hogy rettentően féltekény. Ha mással is jól elbeszélgetek,messziről kiáltás a nevem hogy menjek már, aztán kibeszéli a személyt,akivel mertem leállni dumálni, hogy ilyen még olyan. Persze én sose csinálom ezt. Így az egészet visszaolvasva egy komplett idiótának tartom magam :(
2018. márc. 31. 09:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Lássuk csak :D

Tényleg nem nagyon értem, ti ketten hogyan lettetek jóban, bár őszintén szólva, ha nekem lesznek legjobb barátnőim, kb.mi is ilyenek vagyunk (én felelek meg neked :D). Szép tőled, hogy nem akarod cserben hagyni,azoban, ha már úgy érzed az, hogy jóban vagy vele lefáraszt,megnehezíti a napjaid,akkor annyit nem ér az egész. Nem hagyhatod, hogy folyton beléd kössön,mert akkor tényleg nem fogja abbahagyni,ha azt látja, téged úgymond "nem zavar"! A fiúügy meg...beszéld meg vele mindenképp és a jóváhagyása nélkül komolyan vedd fontolóra (gondolj bele egy fordított helyzetben téged hogy érintene)! Ezt tudom mondani! Amúgy....nem vagy véletlen Debreceni? :D 15L

2018. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!

Fordított helyzetben úgy érintene,hogy mikor év elején megtudtam, szereti a fiút, elem is tetszett, csak elnyomtam az érzéseimet, próbáltam őket összehozni, az elején nehéz volt, aztán annyira ráálltam az ügyre,hogy megfeledkeztem magamról....


Mindenképpen el fogom mondani a barátnőmnek, csak ha nem lesz kibékülve a dologgal, nem tudom, hogy adjak-e egyáltalán a szavára mindezek után...


Nem vagyok Debreceni, elég messze lakók tőle :D


Köszi mégegyszer a választ!! :)

2018. márc. 31. 09:52
 5/10 A kérdező kommentje:

*nekem,*lakok

Autocorrect xD

2018. márc. 31. 09:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy egy ilyen kiállhatatlan lány miért a barátnőd? És ha már nincs semmi kapcsolata azzal a fiúval, nyugodtan jöjjél össze vele, viszont a barátnőddel szüntesd be a kapcsolatot. Ilyen barátnőre nincs szükség!
2018. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, bocsi, de elég köcsög egy barátnőd van. :/ Én a te helyedben megkérdezném a barátnőmet, de csak azért mert érdekel hogyan látja a dolgot, de utána meg összejönnék a fiúval akkor is, ha ezen a lány megsértődik...

Szerintem már nem lehettek olyan jó barátnők, szóval így nem olyan gáz a szitu, plusz, összejött a legjobb barátnői exeivel, tehát azt sem mondhatja rád, hogy emiatt aljas lennél.:D

Ha meg esetleg attól tartanál, hogy majd az osztályod elítél, ha összejössz ezzel a fiúval, mondván "hátba szúrtad a legjobb barátnődet", szerintem ne aggódj, ahogy említetted az egész osztályod látja, hogy milyen flegma ez a lány, meg hogy nem is bír normálisan beszélni, szóval szerintem megértenék.

2018. ápr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszoló, lehet,hogy tényleg megszüntetem vele a kapcsolatot, meglátom, milyen lesz a vakáció után, szerintem kell a távolság nekünk. Az osztály nem ítélne el,sőt , állandóan azt hajtják,hogy mennyire osszeillunk a fiúval, nagyon támogatnának.

Ma is írtam a barátnőmnek húsvét alkalmából,meg az anyjának szülinapja van, de semmi,odabiggyesztetz ég, szívet.

Igazából úgy lettünk ilyen jóban,hogy a régi legjobb barátnőm kihasználtak,így együtt "utáltuk" őket,de ezen a szinten rég túlléptem, és mostmár látom, ennyi közös volt csak bennünk.

A fiúval úgy döntöttem akkor is összejövök (ha úgy alakul), ha a barátnőmnek nem fog tetszeni, fontosabb a másik fél igazából....


Köszönöm a válaszokat!! :))

2018. ápr. 1. 11:12
 9/10 anonim válasza:
Na azóta mizu?:) miből mi lett, kiből mi lett
2019. jún. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Cicaharc lenne belőle szoval ne,nokedlik vagytok és kicsik,off,vagy a barátságotoknak anyi
2019. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!