Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Ha ismerkedni szeretne valaki...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ismerkedni szeretne valaki egy lánnyal, akkor előbb barátkozzon össze vele?

Figyelt kérdés
Tegyük fel megtetszik valaki, akkor valszeg "szerelmes" leszel bele ugye, nem barátként szeretnéd megismerni. Viszont ha egyből ezzel állsz oda, hogy Szia xy vagyok, nagyon tetszel, van kedved találkozni valamikor?, akkor ez olyan hirtelen jöhet neki, hogy el is utasíthat még ha lenne is egy kis hangyányi esélyed is. Tehát ha valahogy közelebbférkőzöl hozzá és barátira veszed a témát, akkor idővel kapcsolat is lehet belőle, viszont ebben meg benne van a friendzone veszély. Na most akkor melyik lehet a jobb út? Vagy egyik se? Kiváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra. Mindkét oldal véleménye érdekel.
2018. jún. 2. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Volt egy statisztika pár hónapja, hogy a munkahelyi és az ismerős által bemutatott személy után a legtöbb kapcsolat a barátságból jön össze, onnan fordul át szerelemmé.


Gondolom az oka az, hogy nagyon kitudják ismerni egymást, illetve biztonságérzetet ad a másik, hisz szinte mindig ott lesz, ha szükség van rá.


Ennek ellenére én azt gondolom érdemes letisztázni már az elején, hogy mit szeretnél, nem trükközgetni, meg kalkulálni az időt, kigondolni hogy mik legyenek a következő lépések és majd idővel rávezetni arra, hogy többet akarsz.


Ha nem szeretné az ember annyira letámadni a másikat, lehet úgy is kommunikálni, hogy közben egyértelmű jeleket küld felé, hogy barátságnál komolyabb dolgot képzel el (flörtöléssel, udvarlással). Nekem ez az utóbbi megoldás korrektnek és diszkrétnek is tűnik.

2018. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a barátkozásos dolog szerintem se túl célszerű, mert tényleg azon agyalsz folyamatosan, hogy mikor-mit csinálj, mit mondj, stb.

A baráti kör bemutat valakinek szituáció tényleg jó, ha valakinek ilyen baráti köre van. Speciel ez sem tud mindenkinél működni, ugyanis van akinek kicsi a baráti köre, csak pár személy.

A munkahelyi ismerkedés is tök jó, annak aki olyan környezetben van.


Én most erre tök nem vagyok rágörcsölve, viszont nem vagyok egy egyszerű helyzetben.

Alapvetően nem vagyok egy szerencsétlen gyerek, meg nem félek odamenni valakihez, ha úgy van, viszont eléggé "elzárkózott" egy életet élek/éltem eddig. Kis baráti köröm volt, 2-3 személy, akik szintén nem egy túl extrovertált emberek, sőt igazából az egyik haverom nagyon visszahúzott hangulatilag is, meg úgy szinte minden helyzetben. Ő egy pesszimista srác. Szerencsére jövőre már nem jön, így jobban tudok majd a többiekkel haverkodni. Későbbiekben a munkahelyem se lesz egy túl ismerkedős állás. Sportolni is már jó sok éve csak egyéni sportokat űzök.


Igazából nem aggódok attól, hogy egyedül vagyok/leszek, csak így most átgondoltam a helyzetem és kicsit furcsának tűnt :D

2018. jún. 2. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha találsz kulturált iszogatós helyeket (ahol este 10-kor nem fekszenek a hányásukban), és ahol nagyjából a te korosztályod szokott mozogni, az még jó ötlet lehet az ismerkedésre. Általában ugye nyitottabbak ilyen helyeken.


A sportolás is jó ötlet, belépni valami szerveződésbe vagy keresni magad mellé embereket valamihez, pl. futáshoz vagy hasonlók. Vannak itt lehetőségek arra az esetre is, ha nem feltétlen szeretnél az 'utcára menni' emiatt.

2018. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak a saját tapasztalataimat tudom írni, nem ismerek statisztikákat. Nálam létfontosságú, hogy előbb elkezdjük barátkozni, hogy kiismerjem, bízhassak benne, fordulhassak hozzá. Eddig mindkét nagy szerelmemet így ismertem meg: elkezdtek velem barátkozni, közel férkőztek hozzám, én elkezdtem kötődni, és jöttek a romantikus részek. Persze már az elején is éreztem a vonzalmat. Viszont mikor odajön hozzám egy srác, hogy "lenne-e kedvem randizni?" stb, az kicsit megijeszt, elbátortalanít, mivel zárkózott típus vagyok.


19/L

2018. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Régen nekem is így működött, hogy barátkoztam, sokat beszélgettünk és végül egyszer rákérdeztem, hogy nem-e lehetne több, de végülis nem lett :D

Mondjuk a barátság megmaradt akkor és nem is esett olyan roszzul az az elutasítás, mint mikor valakihez ismeretlenül megyek oda.

Szegény lány olyan kedves volt velem és aranyos, mindig nagyon boldog voltam mikor beszéltünk, pár éve viszont beteg lett és elhunyt :(

Manapság meg már nem olyan egyszerű. Nehéz bekerülni egy baráti körbe.

2018. jún. 3. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!