Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Létezik szerelem a belezúgáson...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik szerelem a belezúgáson, "crush" érzésen kívül?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy nincs olyan, hogy szerelem első látásra... Nekem az a tapasztalatom, hogy pont csak az első látásra "szerelem" létezik...

Nekem speciel az eddigi életem alatt olyan 3* volt ilyen és nagyon nagyon erős érzés (volt).

Szexuális vonzalom is, de valami indokolatlan nagyon intenzív szeretet is amit én szerelemként azonosítok.


Utána vagy az van, hogy kiderül, hogy nem illetek össze (már ha sikerült közelebb kerülni egymáshoz valamennyire), ilyenkor az érzés nem feltétlenül múlik el (akár akkor sem ha haragban váltatok el), ha elég hamar vége lett. Vagy pedig minden klappol, viszont az a nagyon erős érzés akkor relative hamar el kezd tompulni és inkább átlagos szeretetté alakul. Aztán ha több éves a kapcsolat, akkor néha-néha, pár évente újra felerősödhet az az érzés, de soha nem olyan erősen...


Vagy nem jöttök össze semmilyen szinten, ebben az esetben viszont örökre, vagy legalábbis nagyon hosszú évekre mearad az érzés, még ha vegyül is egy kis negatív keserüséggel. És esetemben egyszerre több személy iránt is érezhető, de olyan ritkán jelentkezik az érzés, hogy egy élet alatt sem találsz 5 ilyen embert sem.


Legjobb az lenne ha csak olyan kapcsolatokba menne bele az ember ahol jelen van ez az érzés, szerintem legalábbis... Persze ma már van egyfajta társadalmi nyomás és felnőttként kapcsolatban "illik" élni.


Nekem még sosem volt olyan, hogy valaki iránt nem éreztem ezt elsőre, de később kialakult.


Sőt, sajnos olyan sem hogy egy komoly kapcsolatban megmaradt volna.


Ti hogy vagytok ezzel, mi a véleményetek?


2019. febr. 22. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A szerelem első látásra általában nem szerelem, tetszik, vágyom rá, fellángolás. El is múlik hamar.

Nekem az igazi szerelmem hosszú idő alatt alakult ki. Még mielőtt összejöttünk volna, akkor is volt egy hosszabb ismerkedős időszak. És amikor már együtt voltunk, akkor még jobban megismertük egymást, sok mindent megéltünk együtt, ami elmélyítette a kapcsolatunkat. Nekem ez az igazi szerelem, mivel ez nem múlt el, hanem erősödött idővel. Míg a korábbiakról bebizonyosodott, hogy csak fellángolás volt, amilyen gyorsan jöttek, olyan gyorsan el is múltak. És nem is viseltek meg annyira a szakítások, mint ez az utóbbi.

2019. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Először is, felejtsd el a "crush" szót! Az a véleményem, hogy nem egészen látod jól a dolgokat. Létezik szerelem első látásra, de ez nagyon ritka, az esetek többségében nem így van. Pl akik neten ismerkedtek meg, vagy előtte barátok voltak, náluk nem első látásra történt. Ahoz, hogy beleszeress valakibe, valamilyen szinten ismerned kell. A szerelem kialakul, nem a semmiből bukkan elő. Az igaz szerelem pedig idővel sem múlik el, inkább mégjobban elmélyül az évek alatt. A külső megfog, a belső megtart. Az "indokolatlan szeretet" inkább a lelkitársi vonzalom, vagy az illető kisugárzása iránti rajongás lehetett. Felnőttként sem "illik" kapcsolatban lenni, nemtudom honnan vetted ezt a baromságot. Nem elvárás, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Idővel rá fogsz jönni, hogy mi az igaz szerelem, főleg, ha nem agyalsz olyan dolgokon, ami nem szerelem volt. :)
2019. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam inkább az a gyakori hogy valakibe fokozatosan szeretek bele.

Egyszer volt hogy valakibe első látásra beleszerettem.

Ha valaki első látásra szeret bele valakibe, akkor inkább a külsője tetszik meg neki szerintem.

2019. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A barátommal lassan fél éve vagyunk együtt. Azelőtt gyakran voltak "crush"-jaim (hogy úgy fogalmazzak, ahogy te). Ameddig el nem mélyült a kapcsolatom a barátommal, azt hittem én is, hogy az a valódi szerelem. Megláttam a srácot, elsőre tetszett, csókolóztunk és találkozgatni kezdtünk, és megismerkedtünk, és csupán hónapok után sikerült igazán éreznem azt, hogy szerelmes vagyok belé, így hogy tudom mikor hogyan reagál, hogyan viselkedik, milyen e véleménye, és kiderült, hogy kiegészítjük egymást. Minél több idő telik el, annál inkább tapasztalom azt a valódi, minden elsöprő, bódító érzelmet, amit szerelemnek hívunk.
2019. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!