Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Eltiltottak a barátomtól. Mit...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dorcika34567 kérdése:

Eltiltottak a barátomtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Múlthéten hétvégén legjobb barátnőmnél aludtam. Van egy 17 éves bátyja. Ő is elhívta pár haverját és az egyikkel első látásra szerelmesek lettünk. Azon a péntek este rám írt a másik szobából és elkezdtünk beszélgetni, hajnali kettőkor elmondtam neki, hogy nagyon tetszik és még sosem történt velem ilyen hirtelen, ilyen dolog, mint akkor. Aztán kimentünk az udvarra és beszélgettünk tovább. Hajnali négyig nem tudtam leszűrni, hogy ő mit érez, aztán mondta, hogy nála a tettek többet érnek. És közelebb ültem hozzá, aztán átkarolt hátulról és úgy néztük a csillagokat, majd megcsókolt. Nem az első volt, mégis először éreztem azt, hogy valaki a lelkemre is hatással van, hiszen eddig csak 2 velem egyidős barátom volt, mindkét kapcsolat 3 hónapig tartott, mert érett a gondolkodásom ők pedig nagyon gyerekesek voltak. Fél 5kor bementünk a nappaliba és reggelig ott beszélgetünk. Másnap mindenkinek elmondtunk mindent és életem legjobb hétvégéje volt. Anyumnak persze elmeséltem ezt. Mire ő azt mondta, hogy mutassam be mert 3 évvel idősebb srácról van szó és szeretné még az elején megismerni. Következő héten szombaton elhívtam a nyársalásra, amit akkor tartottunk. Nem igazán akart eljönni, mert Pesten volt 3 napig és nem úgy készült se ruha ügyileg se sehogy. Viszont anyumék azt mondták, ha nem mer eljönni akkor ő is csak gyerek. Ezért erőltettem, hogy jöjjön, mert nem akartam, hogy szüleim azt higgyék, hogy nem mer eljönni vagy bármi. Szombat este mikor elment mindent jónak éreztem. Következő héten szóbajött hétfőn, hogy nem e eljöhetne, mert nem igazán tudtak megismerkedni, hiszen sokan voltunk és tényleg csak bemutatkozásra volt alkalom. Aztán anyum azt mondta, hogy ő megmondta, hogy az első pasim, aki nem járhat ide mert ő idősebb, mint az eddigiek. Erre én azt mondtam, hogy oké és mondtam anyumnak, hogy elmegyek legjobb barátnőmhöz. Elengedett. Ott volt a barátnőm bátyjánál a pasim. Én is tudtam erről és anyum is tudta. Ott nagyon jól elvoltunk örültem, hogy megint láthatom. Felhivtam anyum, hogy meddig maradhatok és rámcsapta a telefont. Mostanában romlik vele a kapcsolatom. És sírva fakadtam ott mindenki előtt. Megöleletek és tanácsot adtak. Majd hazamentem, hogy ne legyen nagyobb vita, de őszintén elmondom, hogy nem akartam hazamenni. Amikor hazaértem anyum leült velem beszélni és elmondta, hogy nem akart megbántani, de korán kezdtem a fiúzást és az elsőnél nemet kellett volna mondania. Azt hozzátenném, hogy kitűnő tanuló vagyok és a magatartásom is példamutató . Sosem tettem semmi rosszat csak most beleszerettem egy fiúba. Mondta, hogy nem hozzám való. Lealacsonyitom magam. Nem ad magára. Nem jár suliba, hanem felnőtt képzésre fog járni és gyors érettségit tesz családi okok miatt. Addig pedig dolgozik. Valamint elköltözni készül. És mondta anyum, hogy egy ilyen családi problémás fiú nem hozzám való, meg arra sem lenne tekintettel ha pl sok lenne a leckém jövőre gimiben és nem talizhatnánk . És mondta, hogy elvinne rossz irányba. Hozzátette hogy szégyen lenne ha engedné, hogy vele legyek. Hiába mondtam, hogy nem is ismeri és ő nem ilyen, azt mondta, hogy nem érdekli és eltiltott tőle. Én viszont nem bírom tovább és találkozok vele holnap titokban. Reggel nevelőapumnak ezt elmondom. És már most bűntudatom van, mert félek, hogy anyum csalódni fog bennem, de én tényleg szerelmes lettem. Visszasirok minden percet amit vele töltöttem. Legjobb barátnőm anyukája azt mondta, hogy az lenne jogos, ha nem fogadná el de nem is tiltana el. Lehet félt anyum, mert egyetlen lány gyerek vagyok és a legnagyobb tehát még nem tapasztalta ezeket. (2 öcsém van). Nevelőapum nem tudom mit fog ehhez szólni, de benne bízok és utolsó reményem. Azt hozzátenném hogy semmit nem nagyképűségből írtam le csak próbáltam nagyon érthető lenni, mert ez nekem nagyon fontos. Segítsetek. Ti mit tennétek?

2019. ápr. 23. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Jogosan félt. Még fiatal vagy ahhoz, hogy egy nálad idősebb fiúval legyél. A személyiséged még könnyen tudják befolyásolni. Lehet, hogy te szerelmesen a jó tulajdonságait látod a fiúnak, de az anyukád látja azt is, amit te nem. Ha tényleg kitűnő tanuló vagy, akkor később még sokra vihetnéd, de ha azt látod, hogy a párod sokkal kevesebb energia befektetéssel is elvan a saját magaddal szembeni elvárásaidat is lentebb adod.

Szóval szerintem sem jó ötlet ez a kapcsolat. Tudom nagyon jól, mennyire fáj ha az ember szeret valakit és nem lehet vele. De az esetedben ez a szerelem nem tartana sokáig, kizárt, hogy ő lesz majd a férjed. Néhány hónapért pedig nem éri meg elrontanod az életed.

2019. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Csak abból indulok ki amit leírtál, szóval:


Nevelő apud véleményétől és hozzáállásától függ, de jó lenne ha tudna beszélni anyuddal egy picit ezzel kapcsolatban. Ha eltudod mesélni nevelő apudnak a te szemszögedből a dolgokat valószínűleg megértő lenne veled szembe, és jó lenne ha anyuddal (ha kell ketten) beszélnétek erről az eltiltásos dologról. Kétlem, hogy anyud rosszat akarna neked, így hirtelen azt mondanám hogy túl reagálja és kicsit előítéletes, de persze nem ismerem a srácot, se anyudat, nem tudom. Te is megpróbálhatsz vele beszélni, de a leírtakból kiindulva tégedet kevésbé vesz komolyan. A titokban találkozgatós haditervekkel óvatosan, könnyedén lehet hogy ezzel csak még jobban kihúzod nála a gyufát, persze megértem hogy találkozni szeretnél vele. Esetleg a srácnak kellene bizonyítania egy picit, hogy igenis normális, és hogy fontos vagy neki, nem szeretne neked rosszat. Szerintem ebben az esetben megkérhetnéd erre a barátodat, ha fontos vagy neki, és fontos neki a kapcsolat, megfogja érteni és időt, energiát fog szánni erre.


A legjobbakat kívánom, remélem tudtam azért segíteni.

2019. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem próbáld meg anyukáddal megbeszélni nyugodt hangnemben, hogy számodra fontos a barátod, és nem szeretnéd, ha emiatt megromlana a kettőtök közti kapcsolat. Remélhetőleg értékelni fogja az őszinteségedet és így neked sem lesz bűntudatod, hogy titkolózol előle. Esetleg kérd meg, hogy adjon neki egy újabb esélyt arra, hogy jobban megismerhesse a barátod. A helyedben igyekeznék minél türelmesebb lenni, hiszen ahogy írtad is, te vagy a legnagyobb gyermeke és számára ez még egy új szituáció. Emellett a barátoddal is érdemes lenne beszélned, hogy Ő is legyen most kicsit türelemmel, amíg anyukád részéről nem rendeződik az ügy. Remélem meg fogja érteni, hisz mindenki volt egyszer szerelmes. Szurkolok neked, hogy minden rendben legyen! :)
2019. ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád csak azért fél téged, mert ő is nagyon jól tudja, hogy egy fülig szerelmes tinilányt mennyire könnyen lehet csapdába ejteni. Ő csak jót akar neked, de nem a jobbik eszközökkel. Anyukád csak abban hibás, hogy elvakult, de valahol érthető. Te a szerelemtől most sok mindent nem veszel észre a fiúban, mert rózsaszín fátyol van a szemed előtt. Mi van, ha ez a fiú nem akar többet szexnél? Nagyon könnyen be lehet dőlni a szép szavaknak, vigyázz azért. Azt tudom még tanácsolni, hogy ez a fiú bizonyítson a családodnak, és neked, hogy valóban rendesek a szándékai. Ezt az idő majd megoldja. Légy óvatos!
2019. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt azért tudod, hogy 14 évesen még nem írhatsz ki ide kérdést? 16-tól lehet.

Egyébként minden ilyen korú lány azt hiszi, hogy hát ő sokkal érettebb mint a többiek, de nem, te is gyerekes vagy, ennyiből megállapítom. Megértem hogy anyukád félt, viszont szerintem hülyeség hogy eltilt, de attól hogy itt ezt írják, anyukádnak nem változik meg a véleménye. Beszéld meg vele, esetleg kérd meg barátnőd anyukáját hogy beszéljen vele, ha meg nem enged, nem tudsz mit csinálni.

2019. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!