Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha eltiltottak a...

Mit tegyek, ha eltiltottak a barátomtól?

Figyelt kérdés
Nevelőszülőknél vagyok és évek óta nem jó a kapcsolatunk.Az utóbbi időben mindenért megbüntettek.Pedig ezek tényleg apróságok pl,hogy nem volt behűtve innivaló.Folyton sértegetnek és rombolják az önbizalmam.Így megbeszéltük a barátommal,hogy korosítással elvesz.Először a nevelőszüleimmel beszéltünk,hogy ne mondják azt,hogy a hátuk mögött intézkedünk.Rá bólintottak és azt mondták intézzük el.Aztán mikor beszéltem a gyámommal,persze mondtam is nekik kiakadtak és azt mondták,hogy a hátuk mögött kavarok és eltiltottak a barátomtól ráadásul szabad időm se lehet.
2017. szept. 30. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Hany eves vagy?
2017. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
18 leszek 4 hónap múlva de már nem bírom ezt az állapotot.
2017. szept. 30. 10:56
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, egy percig se foglalkozz vele, csináljátok, amit jónak láttok.
2017. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy eltiltottak? Személyes szabadságodban nem korlátozhatnak még akkor sem, ha 18 éven aluli vagy. 4 hónappal a nagykorúság előtt meg én már pont telibeszarnám, ki mitől tilt el.
2017. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Eléggé ismerős a helyzet. Szerintem nem jogos hogy eltiltottak. Bár velem is ezt csinálták, de annak ha csak mininálisan is, de van alapja. Tegyétek, amit jónak láttok. Lehet, hogy még hivatalosan kis korú vagy, de ezt akkor sem csinálhatják!
2017. szept. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Hát ha a pasidnak annyi a max, amire telik, hogy inkább elvesz, akkor talán nem véletlenül nem akarják a nevelőszüleid, hogy vele légy.
2017. szept. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jampi996 válasza:
82%

Én a helyedban azért megpróbálnék beszélni a nevelőszülőkkel. Az már azért elég beteges, hogy pl azért büntetnek, mert nem raktál be hűteni innivalót. 18 éves leszel, nyugodtan állj eléjük a problémáiddalm mond el nekik, hogy te ezt és ezt szeretnéd a barátoddal, nekik ezt miért rossz....

Én nem engedném magamat a helyedben befolyásolni.

Azért azt, hogy elvesz, azt jól gondold meg.

Remélem azért segít ez a válasz.

2017. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Bird ki a 4 honapot (utanna nem tilthatnak meg semmit), hazasodni raersz meg, akar mostani baratoddal, akar massal (fiatalok vagytok meg ilyen dontshez)
2017. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha elmúltál 16, gyámhatósági engedéllyel elköltözhetsz, nem kell hozzá a nevelőszülő engedélye.

Olyan meg nincs, hogy eltiltanak valakitől. Távoltartási végzést a bíróság hozhat, a nevelőszülők nem. Ha bezárnak, az meg a személyi szabadság megsértése, amit a gyámhatóságnak le kéne reagálnia, nem mellesleg bűncselekmény.

A házassághoz a gyámod és/vagy a gyámhatóság engedélye kell (talán gyámhatóságé elég, de azért legyen meg a gyámodtól is, biztos ami biztos), nevelőszülőké ugyanakkor nem. Ők ilyen esetben nem rúgnak labdába, nem ők a törvényes képviselőid.

[link] <-- itt bővebb információkat találsz arra vonatkozólag, mire van szükséged.

Nem biztos azonban hogy érdemes belevágni. 4 hónap rövid idő, sanszos hogy a gyámhatóság az időre hivatkozva elutasítja. A teljes eljárás amúgy nagyjából 2 hónapot vesz igénybe, beleszámítva hogy senki nem érzi majd fontosnak, hogy siessen vele.

2017. szept. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!