Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tehetek ha a szüleim...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ha a szüleim eltiltottak a barátomtól? (csak azért mert muszlim)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kétségbe vagyok esve és tényleg nem tudom kitől kérhetnék tanácsot. A barátommal 1éve jöttünk össze, viszont nem mondtuk meg a szüleinknek mert tudtuk ,hogy nem fognak neki örülni ,ezért inkább vártunk ,hogyha tényleg komoly lesz minden akkor elmondjuk. Hát igen kb.1 hónappal ezelőtt erre sor is került. Viszont egyik szülőpár sem díjazta ,sőt eltiltottak minket egymástól. Az ő családja muszlim ,és hát az enyém pedig nem és főleg apám ítéli el őket (főleg a bevándorlók meg hasonlók miatt) az ő családja pedig egy muszlim lányt szeretne neki. légyszi ha valaki volt már hasonló helyzetbe ,hogy eltiltották a szerelmétől az írjon tanácsot vagy valamit ,hogy hogyan oldották meg. (16L) Előre is köszönöm.

2016. márc. 26. 22:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Hát igazuk van a szülőknek. A muszlim szülők sosem fognak bele egyezni, hogy neked bármi közöd legyen a fiúkhoz, és ha kis is tartana a kapcsolat X évig, mire a srác nősülni fog, nem te leszel a boldog ara. A te szüleidnek is igazuk van. Nem azért neveltek fel, hogy egy muszlim család cselédje legyél.
2016. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen igazuk van. A büdös életbe nem tudnál beilleszkedni közéjük. Csak mert most azt hiszed hogy valaki tetszik.
2016. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
35%

Tolem a exbaratomat tiltottak el, de nemhiszem hogy ugy mint titeket.

Vegul szakitas lett belole mert beleuntam.

De en szurkolok nektek. Ha tenyleg szeret akkor harcolni fog erted, es te is harcolj erte!

2016. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudok egyetérteni a szülőkkel. Ő i ugyanúgy ember nem valami droid. Én is vallásos vagyok (Buddhista) és teljesen jól megértjük egymást és segítjük egymást, és ennek ellenére sose volt vallásos vitánk (volt vitánk persze ,de nem a vallás miatt).És nem akarja rám erőltetni a hitét, mielőtt ezzel jönnétek.
2016. márc. 26. 23:02
 5/28 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm :)
2016. márc. 26. 23:03
 6/28 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok: az lemaradt nem vagyok muszlim csak szimplan a csavonak az elso kapcsolata voltam es ahhoz nem szoktak hozza a csaladban hogy valakinek tizenevesen baratnoje van es nem tanul...
2016. márc. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Látszik, hogy 16 éves vagy, és fogalmad sincs a vallásokról. Ha lenne tudhatnád, hogy vannak vallások amit halál komolyan vesznek, és hiába felvilágosult a fiatal a szülei akarata fog érvényesülni ha a vallás jön szóba. A fiú sosem fog lemondani a családjáról, gyökereiről mégpedig azért mert így lett nevelve. Ő neki idővel a muszlim vallás fontos lesz amikor majd 30-40 évesen változni fog, értelmet nyert a család és a vallás fogalma. Téged nem így neveltek. A szüleid nyilván katolikusok/reformátusok, evangélikusok, de nem erőltették a vallás gyakorlatát rajtad. Nyilván nem jársz templomba, nem vagy ott minden vasárnap, nem élsz a vallás szerint. Te választottál egy vallás(buddhista) és azt hiszed az vagy. Vagyis szabad vallású lehettél. De a barátod nem. Nem is akar mást vallást.

Nem is fér meg a két vallás. Élvezd ki amíg lehet, és X év múlva majd kellemes emléked lesz a barátodról..De, hogy tartós nem lesz az 100%

2016. márc. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Buddhista vagy akkor tudhatnád, hogy a buddhizmus a vágyak lemondásáról szól. Mert az e világi élet szenvedések sorozata. Ennek ellenére te mégis a szerelmet hajkurászod. Akkor lehet nem is vagy te akkora buddhista. Mellesleg talán lassacskán kinyílik a szemed, de tájékoztatlak, hogy a muszlim kultúra nagyon eltér az európaitól, ugyanis patriarchális társadalomban nevelkednek, ahol aztán a nőknek nem sok joguk van. Azaz ott lennél "szolgának", ha a szülők régimódiak, márpedig úgy tűnik azok. Szerintem gyorsan felejtsd el mert később már sírni fogsz mikor semmibe vesznek. És nem a semmiből beszélek, konkrét tapasztalatom van erről.
2016. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Figyelj nagyon jól tudom ,hogy miről szól a buddhizmus ahogy te azt leírtad az egy nagyon leegyszerűsített megfogalmazás. A másik pedig ,hogy nem szerelmet hajhászok hanem próbálok megtartani az életemben egy olyan személyt aki nagyon sokat jelent nekem és én is neki. A szülei pedig nem fanatikusok és itt nőttek fel ,nem pedig egy iszlám országba.Sajnálom ha neked rossz tapasztalatod volt ,de ez nem ok az általánosításra.
2016. márc. 26. 23:35
 10/28 A kérdező kommentje:
Ja és semmi jogod nincsen megkérdőjelezni a hitemet, mert szerintem én sem kötöttem beléd, és nem mondtam semmi sértőt csak tanácsot kértem. És én se kérdőjeleztem meg a te hitedet legyél keresztény, buddhista, muszlim ,ateista vagy akármi más.
2016. márc. 26. 23:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!