Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Van esélyem a csajnál, vagy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem a csajnál, vagy teljesen reménytelen az ügy? Hogyan szedhetném fel? (17 F)

Figyelt kérdés

Még mindig nehezen hiszem el, hogy annyira élve boncolja az agyam, hogy egy ilyen fórumon kérek segítséget pont én... de ez van.


Sosem volt ilyen téren problémám, eddig mindenkit az ujjam köré tudtam előbb-utóbb csavarni, aki megtetszett. De Ő kihúzza a talpam alól a talajt, tiszta idiótának érzem magam, ha róla van szó, aki nem tudja, hogyan közelítsen.


A második félévben jött át az osztályunkba, miután ugrott egy osztályt. Telesen más, mint a többi csaj - állandóan cs.szegetik is, mert szerintük "fura"- , a legokosabb és legérdekesebb ember, akit ismerek. Mindent hideg logikával akar megközelíteni, nagyon introvertált és nagyon elméleti típus, az e-book olvasójával össze van nőve, a példaképe Stephen Hawking és Marie Curie. Extrém metált hallgat és Lady Gagát egyszerre, rá van pörögve a fizikára, a filozófiára meg a kémiára, de a ruhákra is. Nagyon bejön, hogy minden annyira új meg más benne a megszokotthoz képest, de emiatt nem is tudok vele mit kezdeni.


Sokszor olyan, mintha egy nagyító alól analizálgatna, amivel elbizonytalanít. Baromi sztoikus, hiába akarom venni a jeleket, figyelni, hogy mire hogyan reagál, mindig olyan idegtépően rezzenéstelen. Ki akarom belőle billenteni. Mert lehetséges, amikor érdekesnek talál egy témát, akkor nagyon élénken fel tud lelkesülni - imádom, amikor ilyenkor össze-vissza hadarva magyaráz, egyik gondolatból ugorva a másikba, ameddig már senki se bírja követni. Volt, hogy flörtölni próbáltam vele, de nagyon úgy tűnt, hogy nem értette, mit akarok ezzel, vagy mi a franc bajom van. Az egyik haverom szerint van benne Aspergeres hajlam, azért van ez.


Egyébként nem beszél az iskolában rajtam kívül senkivel, amikor először mentem oda hozzá, akkor kérdőre is vont, hogy miért kezdeményezek vele beszélgetést, mikor az összes hasonló korú szerint fura. Nincsenek barátai az iskolán kívül se.


Én inkább vagyok impulzív alkat, keresem a bajt és az izgalmat. Nem olyan elmerengős, mint ő, de amiket feldob kérdéseket, megmozgatnak. Egyszer ajánlott egy filmet, ami egy tanárról szólt, aki valójában egy 14 000 éves ősember, alig pislogtam alatta, pedig nulla akció volt, egész végig csak öt ember beszélgetett egy szobában. Eléri, hogy érdekeljen, ami addig hidegen hagyott.


Mivel érjek el eredményt? Már azon voltam, hogy egyszerűen elé állok azzal, hogy "tetszel", de a haverjaim kiröhögtek, hogy ez már az oviban is gáz volt. :P Igazuk van, de fogyóban vannak az ötleteim.



2019. júl. 20. 01:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9:


"Én ezért inkább azt tanácsolom, ismerd meg minél jobban a lányt és hagyj neki is időt, hogy megismerjen, mert ha tényleg tetszik neked, akkor megérdemli ezt az időt. Beszélgess vele minél több dologról, hagyd, hogy kicsit elmélyüljön a dolog. Utána már könnyebb lesz eldöntened, hogyan tovább, hisz addigra mindketten többet tudtok a másikról."


Már azóta majdnem folyamatosan beszélek vele, hogy átjött hozzánk. A húrelméletről azóta többet tudok, mint amit magamtól akartam volna, de ebben a vonatkozásban nem jutottam sokkal közelebb. Amikor ilyen téren lett személyesebbre váltva, akkor azt láttam, hogy nem tud mit kezdeni a helyzettel / rossz értelemben zavarban van, így inkább visszalapoztam a húrelmélethez.


#10:


"De ha csak "felszedni" akarod, akkor bukta és nem érdemled meg. A lányok nem tárgyak, hogy csak felszedd őket. A lányok tiszteletet, szeretetet, becsületet, törődést, küzdelmet érdemelnek. Nem csak két lábon járó valamik, hanem lelkük van, érzelmeik, gondolataik, személyiségük, életük. Gondolom te se örülnél, ha a lányok akiknek tetszel csupán arra kelljél, hogy "felszedjenek" és ha valami nem tetszik, akkor eldobjanak. Az emberi kapcsolatok ennél jóval mélyebbek, pláne a párkapcsolatok."


Felszedni, összejönni vele, járni vele... ezek ugyanazt írják le nekem, csak jobban rááll a szám / a kezem a szlengesebb verzióra, mint az utóbbi kettőre.


Oké, nem vagyok a lányos szülők kedvence, de azért itt látszódhatott - szerintem - , hogy ha a személyiségéről beszélek ennyit, meg arról, hogy miket szeret, mi tetszik a gondolkozásában, hogy mennyire nem fair, ahogy hozzáállnak, - például az is marhaság, hogy azért szólogatnak be neki, mert az apja albán - nem pedig arról, hogy mi tetszik a külsejében, akkor nem csak valami "csilivili új játéknak" kellene egy hétre.


Azért röhögnek ki, mert hogy is fogalmazzak... nekik az a szokásos, hogy ennél az elé állok annyival, hogy tetszel módszernél technikásabban / kifinomultabban közelítenek. Nekik ez körülbelül olyan, mintha ki lenne osztva feladatként egy fogalmazás, és változatos kifejezések, összetett mondatok helyett a legáltalánosabb szavakkal, tőmondatokban lenne leírva.

Persze azt az egyet leszámítva, akinek sérti még az önérzetét, hogy őt lekoptatta, velem meg beszél - az ő részéről már világos, hogy ez a baj, mert kinézetre nagyon hasonló lányok szoktak tetszeni nekünk.

2019. júl. 30. 04:08
 12/14 anonim ***** válasza:
#3 Sheldonból 12 év leforgása alatt sikerült, még akkor sem teljesen normális, embert faragni.
2019. aug. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mi a társadalmilag megközelített normalitás? Unalmas, fásult, önálló gondolatok nélküli tucatemberkék berögződései. :P



Ha valakit érdekel, időközben beszéltem vlee.

2019. aug. 3. 23:30
 14/14 anonim válasza:
Mi lett? Elmondtad neki? Összejöttetek?
2019. nov. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!