Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Bennetek is keletkeztek ilyen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bennetek is keletkeztek ilyen önző érzések? (többi lent)

Figyelt kérdés

Huszonéves emberként még sosem volt barátnőm és nem értem a miértjét. Ebből fakadóan is mikor látok velem egykorú párokat, sokszor megfigyelem őket.(Mikor olyan kontextusban vagyunk, ahol sokáig a közelemben tartózkodnak) Ilyenkor nagyon sok esetben tapasztalom azt, hogy én sokkal jobban bánnék az adott lánnyal ha az én barátnőm lenne és azt gondolom, hogy a személyiségem felszíni része is jóval imponálóbb, mint az adott lány barátjáé. Emellett sokkal érzékibb beszédkészséggel rendelkezem és illedelmesebb is vagyok nagyok sok esetben mint a "megfigyelésem férfi alanyai". Illetve néhány esetben azt is megtudom magamban erősíteni, hogy a külsőségek terén is a magasabb nívót képviselem mint az éppen aktuális srác.


Tehát mikor ezeket a megállapításokat összegzem saját magamban, mindig felmerül számomra a kérdés, hogy akkor miért én vagyok az, akinek nincs barátnője?


Ha ti tudtok megoldást erre a "képletre" és megosztanátok velem, akkor nagyon hálás lennék.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. márc. 3. 18:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Rólad Alekosz jut eszembe, aki különben eléggé ismert ember és szintén nem érti, hogy a nők miért nem szeretik. Azért jut pont ő az eszembe, mert szerintem vele is ugyanaz van, mint veled: mesterkélt (nem kiforott) és modoros a stílusod, megjátszod magad vagy legalábbis ez jön le a kommunikációdból.


Őszintén szólva a "megjátszod magad" jobb verzió lenne, mint a "tényleg pontosan ilyen vagy", mert a "megjátszod magad" állapotból van kiút, de ha zsigerből vagy ennyire mesterkéltnek látszó, akkor az már nagyon nagy baj.


Galla Miklósról sokan azt hiszik, hogy az a stílus amiben a szerepeit játssza, csak egy szerep (tulajdonképpen tényleg az), de a valóság ettől sokkal "rosszabb": ő tényleg ilyen a való életben is. Nem véletlen, hogy teljesen egyedül él.


A nők szeretik a természetességet és a spontaneitást. Nálad ez egyáltalán nem érezhető és ez elég félelmetes, pláne úgy, hogy természetesnek veszed, hogy így viselkedsz, tehát ez a része a személyiségednek nem fog változni:) Engem ez nem zavarna (férfi vagyok), mert az ilyen stílusban benne van egy nagyon mély kiszámíthatóság is. Azt meg én mondjuk szeretem:)

2020. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Az a különbség közöttünk, hogy te az egész lényemet, az interneten olvasott pár sor után determináltad. Én pedig test beszéd, illetve valóságbeli kommunikáció stb... alapján levonok egy nagyon valószinű következtetést, ami alapján egyes tulajdonságokra reflektálok, az adott illetővel kapcsolatosan. Adott esetben az éppen aktuális tulajdonságot, ugyanezen saját tulajdonságommal vetem össze."


Testbeszéd alapján eldöntöd, hogy sokkal jobban bánnál az adott lánnyal, imponálóbb a személyiséged felszíni része, sokkal érzékibb beszédkészséggel rendelkezel és illedelmesebb is vagy. A valóságbeli kommunikáció legyen max. 5 perc. Lehet rossz napja, feszült, fáradt, lehetnek vitás szituációban, szóval az a konzekvencia amit ezekből levonsz, mind hamis.


"Őszintén szólva nemtudom, hogy te ezt komolyan kérdezed-e. Olvass utána a személyeskedés definiciójának és ha még mindig nem érted, kérdezd meg megint."


Személyeskedés: "az a tény, hogy vki személyeskedik; elvi vita helyett vkinek személyét sértő, támadó megnyilatkozás." Te válaszod: "Az egyik az, hogy esélyem sincs megmutatni az "egóm" nekik, amiért esetleg vissza utasitanának, mert odáig sem jutok el." Az én válaszom: " Itt az ön készülékében található a hiba."

Nem volt sértés, nem volt támadás, leírtam, amit te is leírtál magadról.


"Tehát ha én jobban értek az atomfizikához mint egy festó, akkor én nem vagyok jobb az atomfizikában, mint egy festő? Ha én jobban értek a matekhoz, mint egy humán beállitottságu ember, akkor én nem vagyok jobb a reál tárgyakban? Mert itt erről van szó. Te pedig önkényesen objektumokra vezeted le az én érvelésemet tulajdonságok helyett, hogy miért azt csak sejteni tudom .."


Jobb vagy, de ettől te nem vagy JOBB EMBER csak jobb valamiben, mint másabb. Ilyenek léteznek és ezt nem is cáfolta senki. Az, hogy jobban értesz bizonyos területekhez, mint más, nem leszel jobb ember összességében csak azon a területen.


"Én eddig azt vettem észre, hogy egyedül én vagy azaz ember ebben a "vitában", aki észérveket hoz, te pedig csak költői kérdéseket teszel fel és ugyanazokat a kijelentéseket leirod még1x."


Semmilyen költői kérdés nincs itt, egyszerűen próbálna az ember rávezetni arra, hogy nem vagy tökéletes és hiába próbálsz mindenkinek válaszolgatni olyan stílusban, hogy miért rossz az, amit írt, te egoista maradsz.


"Természetesen ez is benne van a pakliban, mint ahogyan az is, hogy abszolút adok a másik véleményére és nagyon elgondolkozok azon. Csak tudod ez leginkább attól függ, hogy ki mondja és hogyan mondja. Szóval már ne haragudj, de ha te olyan dolgot állitasz rólam, amit pár sorból vontál le rólam a neten és ráadásul érvelni se tudsz mellette, akkor had ne higgyem már el."


Leginkább attól függ, hogy ki mondja, mégis ide jössz véleményt kérni vadidegen emberektől. Nem tehetek róla, hogy semmit nem fogadsz el érvnek, mert beszűkült látókörű vagy és szerinted mindenki hülye, aki mást mond csak te vagy helikopter.


Annyira gyenge erőlködéseid vannak, hogy inkább tűnsz egy okoskodni próbáló 16-17 évesre, mintsem egy valóban okos, művelt, jó képű, hibátlan embernek, mint amilyennek gondolod magad. Ilyen szűklátókörű emberrel nem is csodálom, hogy nem akarnak a lányok ismerkedni, mert taszító, hogy neked van egy véleményed és mindenki másé hülyeség, majd vért izzadva próbálod fitogtatni, hogy milyen okos vagy és hogy miért vagy az. Magadnak való vagy a sok hülye hipotéziseddel együtt.

2020. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

" szóval az a konzekvencia amit ezekből levonsz, mind hamis."


Azért gondolom, hülyeségnek, amit irsz, mivel gyakorlatilag feltételekre hivatkozva jelented ki azt, hogy hamis a levont konzekvenciám. Nem mellesleg az általad felsorolt feltételek nem minden esetben játszanak szerepet, sőt szerintem a legtöbb esetben nem.


Természetesen lehet olyan, hogy rossz napja van, lehet feszült és fáradt is , ez benne van a pakliban, ugyanakkor nem gondolom, hogy mindig ezek a befolyások uralkodnának azokon az embereken, akiket megfigyelek .. Mindenesetre ezért sem jelentettem ki tényként azt, hogy a megfigyelésem mindig tuti igaz, amit te valamiért mégis tényként idézel tőlem.


"Nem volt sértés, nem volt támadás, leírtam, amit te is leírtál magadról."


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez egyenesen nevetséges ... :D


Én egyáltalán nem mondtam magamról az általad idézett mondatomban, hogy a "készülékemben" van a hiba. Egy tényt irtam le, miszerint lehetetlen, hogy azért utasitsanak el, mert nagy lenne az egóm. Nem csak azért mert nem nagy, hanem azért sem mert ha az lenne, akkor se tudnák meg, mert sosem jutok el velük idáig, hogy megismerjenek.


Szóval egyértelműen személyeskedő és egyben degradáló megjegyzésekkel illettél engem.


"Jobb vagy, de ettől te nem vagy JOBB EMBER csak jobb valamiben, mint másabb. Ilyenek léteznek és ezt nem is cáfolta senki."


Hát akkor azt nem tudom, hogy te miről beszélsz. Mivel én sosem állitottam magamról azt, hogy jobb ember lennék bárkitől is. Tulajdonságokra utaltam konkréten, arról meg már nem tehetek, hogy ezt nem tudtad értelmezni.



"egyszerűen próbálna az ember rávezetni arra, hogy nem vagy tökéletes és hiába próbálsz mindenkinek válaszolgatni olyan stílusban, hogy miért rossz az, amit írt, te egoista maradsz."



Ez a mondat több sebből vérzik. Egyrészt szögezzük le, hogy számomra a legegyértelműbb az, hogy nem vagyok tökéletes, ezért is kissé szánalmasnak tartom, hogy ilyen utalásokkal hozakodsz fel. A másik pedig az, hogy nem tudok olyan ember maradni, amilyen nem is vagyok. Még mindig várom, hogy érvelj amellett, hogy egoista vagyok, de ahogy látom feleslegesen.


"Leginkább attól függ, hogy ki mondja, mégis ide jössz véleményt kérni vadidegen emberektől."


Nem véleményt kértem, hanem tanácsot a problémámra és egy puszta kérdést is feltettem. Az már egy másik dolog, hogy megemlitettem egy költői kérdést a megjegyzésemben. Ezért javaslom, hogy olvasd el újra a kérdésem hátha neked is világossá válik, hogy nem véleményt kérni jöttem ide, mert ha az lenne a célom, akkor inkább elmennék egy pszichológushoz.



"Annyira gyenge erőlködéseid vannak, hogy inkább tűnsz egy okoskodni próbáló 16-17 évesre, mintsem egy valóban okos, művelt, jó képű, hibátlan embernek, mint amilyennek gondolod magad."


Eleinte egyébként még nagyjából komolyan is vettelek, viszont ilyen irások után már nem tudlak. Ennek a mondatnak a szubjektiv részét még el is tudom fogadni, hiszen valamivel vissza kell vágnod, ha már érvelni nem tudsz. Ugyanakkor azt kikérem magamnak, hogy én okosnak műveltnek, majdnem hogy tökéletes-hibátlan embernek gondolnám magam. Ez egyáltalán nincs igy és az a gáz benne, hogy te is tudod, hogy én ezt nem gondolom magamról. Szóval pontosan ezért a szánalmas huzásaidért nem tudlak téged komolyan venni.

2020. márc. 4. 21:10
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező... az abaj, hogy tanácsot kérdz, közben senki válaszát nem fogadod el! Ez olyan mintha megkérdezném valakitől, hogy szerinted olaszországba menjek, vagy franciába... ó meg mondàna, hogy olasz, erre én okè, franciába megyek...
2020. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!