Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ez nem fog megtörténni? Lányo...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nem fog megtörténni? Lányok, ti "szeditek fel" a fiúkat?

Figyelt kérdés

Bocsi hosszú lesz. Én mindig úgy képzeltem, hogy majd egy este alkalmával valahogy egy társaságba keveredek valakivel, akivel kölcsönösen szimpatizálunk egymással és pörög köztünk a szó, nem kell majd semmit erőltetni, egy ideig ismerkerünk, aztán ő kezdeményez és a végén együtt leszünk. (Vagy amúgy mindegy hol, de valahol megismerkedünk, odaleszünk egymásért és Ő kezdeményez.)

Aztán ez amúgy valahogy nem történik meg. Volt akinek tetszetem, vagy hogy nekem tetszett valaki, de lassan kifele mászok a tinédzser korból és említésre méltó kapcsolatom nem volt. Átlagos kinézetű értelmes fiatal lánynak tartom magam. (Kissé hóbortos vagyok és elsőre talán zárkózott, ez amúgy probléma lehet) Mindig mondogattam is, hogy nem kell kapcsolat, majd jön magától a szerelem és ebben őszíntén hittem is,de most hogy a lányok akikkel együtt lógok gyakorlatilag a fél várost "elfogyaztották" a szemem láttára, elkezdtem gondolkodni, hogy mi lehet az oka az én láthatatlanságomnak és arra jutottam, hogy amúgy ők is sokszor úgy szedik fel a partnereiket. Mármint én nem szoktam vigyorogni random valakire meg direkt neki táncolni/odamenni hozzá mondjuk egy discoban. Ezt ők jel adásnak nevezik, de nekem valahogy ez nem megy, nem vagyok ennyire nyitott még ittasan sem. Egy fiú barátom meg mesélte, hogy találkozott egy lánnyal és lekapta, de csak miután a csaj megfogta a kezét. Szóval a kérdésem a következő:

Úgy kell összevadászni a lányoknak a pasikat, vagy velem van a baj?

Nekem ez az egész olyan erőltett, azthittem sokkal természetesebb magától bekövetkező folyamat az ismerkedés.



2020. okt. 15. 03:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"majd egy este alkalmával"

Ennél azért több időt adj a dolognak. Azt keresd, akivel közös a hullámhossz. Ez csak hosszú hónapok alatt tud kiderulni.

2020. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
63%

Én már lassan másfél éve vagyok kapcsolatban a párommal. Nem buliban vagy iskolában találkoztunk hanem munkahelyen. Ráadásul pont aznap mikor lekoppintott az a srác aki tetszett nekem. Beszélgetni kezdtünk és őszintén szólva beleszerettem. Nem írnám le a történetet mert elég komplikált hiszen az egyik munkatársamnak is tetszett de engem hívott randira. Azt is leírnám hogy nekem sem volt előtte egy említésre méltó kapcsolatom sem. Összesen kettő volt, az egyik 1-2hétig a másik kB 2hónapig tartott. A barátnőim meg valami hasonlót űztek sőt űznek a mai napig mint a te barátnőid. Azt a tanácsot tudnám adni, hogy ha nem is szeretnél kezdeményezni akkor is nyitott szemmel kell járni mert könnyen elkerülhetsz ilyen helyzeteket ha nem vagy résen. Sok sikert a továbbiakhoz.

17/L

2020. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Yoda m. ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!


Figyeld csak meg... a kérdéseidben ott lapul a válasz is.

Amúgy az előttem szólók történetei sok mindenre mutatnak rá. Narratívák. Csak a szóhasználatukra figyelj.

És pontosan... azok társaságát keresd, akikkel tudsz és szívesen beszélgetsz közös témáról, amik őket és téged is foglalkoztatnak. Ez már önmagában is megnyugtató. És pont ez kell ahhoz, hogy meglásd, megérezd... de a Másik is, hogy neked lehetséges közös jövőd vele.

Az emberi pár-kapcsolat hasonló az anyaghoz. Csak itt a "+" és "-" töltést a "Nő" és "Férfi" jelenti. Külön-külön fél-ember mindkettő. Hát ezért tekintsd bármely másikat is potenciális partneredként.

Csak egy dologra ügyelj:

Ha túl magasra emeled a lécet... senki nem fogja átugrani, s várhatsz 10-20 évig is, amíg szembe nem találkozol a nagy "Ő"-vel.

Ha viszont túl alacsonyon tartod a lécet... mindenki a kegyeidet keresgéli. (Amint láthattad is ismerestségi körödben) Ám ez sem túl jó ómen.


Amit javasolhatok:

Emeld a tudatosságodat arra szintre, ahol már körvonalazódik, hogy kikkel állj szóba (+ helyileg hol), keresed a társaságukat... és érzed már azt is, hogy ez kölcsönös... s valóban, egyszer csak rád köszön egyikük, s Te nem rettensz meg a felelősségtől, s nem festesz magad elé rémképeket, hogy vajon MAJD MILYEN LESZ, MI fog történni... majd később (a jövőben), hanem átadod magad a JELEN pillanata teljes megélésének.

Légy önmagad minden percben, pillanatodban. És ne legyenek előfeltételezéseid a Másikkal, de saját magaddal kapcsolatban sem. Azzal se törődj, hogy Ki mit gondol rólad. (Úgyis mindenki azt gondol, amit akar.)

Hagyd el a múlt emlékképeit, hogy mi volt... vagy mi nem volt... aztán

Hagyd el a jövő képzeleteit is, hogy vajon mi várhat még rád, vagy rátok.


Ez a legtöbb, ám egyben legnehezebb is, amit tehetsz önmagadért. Jövődért.


AZ ERŐ legyen Veled!

2020. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!