Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Milyen tanácsokat tudnátok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanácsokat tudnátok adni a csajozáshoz?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, de még sosem volt barátnőm. Külsőre szerintem teljesen átlagos vagyok (azaz se nem vagyok kövér, se nem vagyok izmos), hobbikat tekintve abszolút a fiús dolgok kötnek le (autó, motor, szerelgetés, 3D modellezés gépen, kockulás), szórakozóhelyekre nem szívesekre járok, max sörözőszerűségekig akkor, ha van valami közösségi (egyetemi) program, mert azok jók szoktak lenni. Idegen emberekkel (2-3+ fő esetén, 1-2-3 fővel teljesen jól elvagyok) nehezen kezdek el beszélgetni, mert olyankor erőteljesen frusztrálva érzem magam. (Egyébként elspéves gazdaságinformatikus hallgató vagyok.)


Középiskolában nem tudtam csajozással foglalatoskodni, mert vallásos top 50-es gimi volt, ahol kb. 12-16 órákat kellett tanulással foglalatoskodni (és mielőtt valaki lestréberezik, ezzel is "csak" 3,92-es átlagra volt elég, sokan még ennél is többet tanultak...), plusz még ezt tetézte az, hogy tele volt az iskola olyan emberekkel, akik szerint a házasság előtti szex az ördög műve, mint ahogy a koton is. Ugyanezen a helyen történt meg az, hogy még 8-os koromban megvádolt 3 "kedves" osztálytársam szexuális molesztálással, amit 9-es osztályváltásomnál nem féltek széthiresztelni az új osztályomnak, aminek köszönhetően a korosztályomban lévő velem szóbaálló lányismerőseim száma 1 híján a nullához konvergál (azzal az eggyel is online ismerkedtem meg, ezen az oldalon keresztül egy kérdésre adott hozzászóláson révén néhány évvel ezelőtt). Az akkori történtek néhány évre picit magam alá temettek, de szerintem a történtek után 4 évvel többnyire sikerült kihevernem.


Sajnos az egyetemen lett volna egy jó kis társaság, ahol a sulikezdés előtt egy embert sem ismertem, de aztán jött a covid, és elküldtek mindenkit távtanításra/haza, így elég messze kerültem mindenkitől.

Az online társkeresőket már nlzegettem, az ottani "kínálatot" nem akarom minősíteni, de az értelmezhetőtől elég messze vannak, ugyanakkor a végtelenségig meg nem akarok várni a csajozás elkezdésével, mert az alapképzésen van még kb. 3 évem (ahol a szakon a fiúk-lányok aránya kb. 75-25%, ám a karon pici lánytöbblet uralkodik, viszont merterképzésen meg majd munkahelyen valószínűleg fiútöbbletben leszek mindenhol.


Egész egyszerűen nem látom, hogy hogyan kéne 1-ről 2-re jutnom? Tudnátok valami tanácsot adni?



2020. dec. 13. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam végig, de nagyon feszülsz haver...

Chill, odamész és beszélsz, vagy neten írsz rá..

Elhívod ide oda, aztán ja

2020. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Panki Jr. válasza:
100%
Magabisztosság mindenek felett. Ha jól érzed magad a bőrödben mások is jól fogják érezni magukat melletted. Dolgozz magadon. Stílus, haj, járj le edzeni, nézz utána a nonverbális jeleknek, nézz utána hogy kell nagyobb csoportokban kommunikálni. A barátnő kicsit olyan mint a protein shake az edzéshez, ha szar az edzés semmilyen protein shake nem tudja megmenteni. Én e szerint élek. 16 évesen első barátnőm megcsalt, 18 évesen következő barátnőm csak úgy kidobott, aztán fél év alatt 6 csajom volt, most egy éve van egy főnyeremény barátnőm. Hasonló szituból indultam mint te minusz a molesztálós téma. Bármi lehetséges csak a munkát kell belerakni ;)
2020. dec. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: Jó, de kihez menjek oda, ha van 1 (!) lányismerősöm, aki szóba áll, de ő meg foglalt? A lány évfolyamtársaim közül kb 3-5-tel volt lehetőségem találkozni, és beszélgetni, de ők is foglaltak, ha a szabadon lévőekre ráírnék, akkor vélhetően kioffolnának, mert azt se tudnák valszeg, hogy ki vagyok, és miután gyakorlatilag a teljes tini koromból kimaradt a lányokkal történő beszélgetés, így gőzöm sincs, hogy mivel kéne rájuk írnom.


A netes társkereső oldalakon próbálkoztam, de kb. 2-3 havonta találni értelmest, akire érdemes ráírni, de többnyire az első találkozásig sem jutunk el, mert vagy az ország másik felében lakik, vagy csak később derül ki, hogy offos lesz...

2020. dec. 13. 01:08
 4/10 A kérdező kommentje:

#2: A fiú haverjaimmal nagyon jól elvagyok, kölcsönösen keressük egymás társaságát, viszont a lányokkal egész egyszerűen sehogy sem akar összejönni semmi sem, barátság szintjén sem. Milyen nonverbális jeleknek nézze utána? Tudnád ezt picit szűkíteni? A nagyobb csoportokban történő kommunikációhoz van valami szakszó, amit érdemes a google-be béírni, amire lesznek releváns válaszok? (most így első blikkre nem találtam releváns találatot.

Az edzés próbáltam még a covid előtt, jártam is néhány hónapig, de nem éreztem azt, bármennyit hozzátett volna a személyiségemhez... A kezdeményezés intézménye valahogy nagyon nem megy nekem, lövésem sincs, hogy hogyan érdemes egy vadidegen emberrel elkezdeni úgy, hogy válaszoljon is, tehát keltsem fel az érdeklődését is.

2020. dec. 13. 01:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy önmagad
2020. dec. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanács: ezt a szót, hogy "csajozás" felejtsd el, pláne ki ne mondd lányok előtt, és ha összejön egy barátnő, sose nevezd "csajomnak", pláne előtte! Degradálónak tartják, joggal. Amúgy sok ötletem nincs, annak az egy lánynak nincsenek barátnői? A haverjaidnak nincs párjuk? És azoknak? Csapódj hozzájuk, hátha lesz ott valaki.
2020. dec. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lena7 ***** válasza:
100%

Huu, nagyon túl gondolod a dolgokat.

Nem kell ennyire rá stresszelned.

19 éves vagy, még nem vagy lekésve semmiről sem.

A covid miatt most ugyan korlátozottak a lehetőségeid (mivel minden bevan zárva), de még így sem lehetetlenség párt találni.


Esetleg a haverjaidnak nincsenek szingli lány ismerősei? 🤔

Mert ha vannak, akkor simán ellehetne őket hívni 1x iszogatni, beszélgetni stb. (Ott lennének a haverjaid meg 2-3 lány, aztán amelyikkel megtalálod a közöd hangot/szimpatikus, akkor utánna azzal a lánnyal már simán beszélhetsz messengeren is.)


Nem ismerlek, viszont szerintem úgy könnyebben is feltudnál óldódni lányok társaságában, ha elsőnek csak egy ilyen baráti találkozó lenne.


"Évfolyamtársaim közül kb 3-5-tel volt lehetőségem találkozni, és beszélgetni, de ők is foglaltak, ha a szabadon lévőekre ráírnék, akkor vélhetően kioffolnának"


Egyébként honnan veszed, hogy kioffolnának ha nem is beszéltél még velük?

Próba szerencse!😉

Semmi sem lehetetlen.

Ha meg összejönni nem is, de például barátnak is jó lenne pár lány, akikkel tudnál beszélni stb. 🤷‍♀️


Idegenekkel pedig kb bárhogy beszélgethetsz. Én szereztem már haverokat/barátnőket sorbanállás közben (csak úgy random elkezdtünk beszélgetni) ,állomáson (késett 120 percet a vonat, tudtuk együtt szídni a mávot, aztán pedig egy tök jó beszélgetés lett belőlle :D)


Ruha vásárlás közben is beszélgettem már, könyvesboltban, szó szerint bárhol lehet.

Egyebként lányokkal majdnem ugyan olyan beszélgetni, mint ha egy fiúval beszélnél. Ne agyald túl ezeket a beszélgetéseket, mert abból csak a baj lesz.


Viszont az a gond, hogy most a korona nagyon betett ennek az egész dolognak, mert kb elmenni sem lehet sehova sem.

Szerintem egyenlőre még maradj a Tindernél és társainál (igen, sokan trollkodnak rajta meg stb, viszont nem lehetetlenség párt találni rajta), aztán meg majd ha már nincsen ennyi korlátozás, lehet menni ide-oda, akkor majd próbáld meg élőben.


Mindenesetre sok sikert!

2020. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 #7: Sajnos a javerjaimnaknsincsenek barátnői / lány barátai, ez nekik is probléma, mert ők is abszolút fiú többségű közösségekben mozognak... Sajnos annak a lány ismerősömnek sincsenek nagyon barátnői, egy van neki mindösszesen, aki nem szingli.


Tindert már próbáltam, de ha osszefutok egy olyan profillal, ahol gyakorlatilag a képeken kívül nincs semmi információ az emberről, akkor nem tudok semmilyen úton elindulni a beszélgetés kialakítása érdekében...

2020. dec. 13. 10:31
 9/10 Panki Jr. válasza:
100%

#2 vagyok. Az összes nonverbális jelnek nézz utána, egy nagyon jó könyv Joe Navarro-tól a beszédes testek. Pl: ha beszélsz valakivel es az egyik lába feléd néz a másikat meg kifordítja oldalra az általában azt jelenti, hogy az illető távozni akar abba az irányba amerre fordítja a lábát, és számtalan ehhez hasonló kis trükköt tanulhatsz egy ilyen könyvből. Nem érdemes egy vagy kettő ilyenre fókuszálni mert egy beszélgetés során akár 100nál több ilyen jelet is adhat egy ember.

A csoportban való beszélgetés és kitűnés lényege, hogy soha ne a csoportnak mondd, hanem kezeld úgy mintha egy emberrel beszélgetnél és a többiek egy idő után a ti beszélgetésetekre fog figyelni.

Az edzést szerintem kár lenne feladni, szinte csak előnye van, hátránya is csak akkor ha felelőtlen vagy. Amit az edzésen megtanulsz(a saját korlátaid és hogy hogyan tudsz felülkerekedni rajtuk) 100%-osan átültethető minden másba az életedben, jelen esetben a csajozásra. A fiziológiai es pszichológiai előnyeiről nem is beszélve.

Ha úgy érzed nem megy a beszélgetés kezdeményezése, csak kérdezz valamit az utcán valakitől 100-bol 99 ember nyitott lesz rá. Ez a kocsmában a szórakozóhely cigizőjében, vagy a sarki kisboltban érvényes, tinderen, facen nem annyira, ha ott nem kapsz választ gondolj arra hogy a lanyoknak naponta legalább 5 csávó ír hasonló szövegekkel, neked se lenne kedved a 30adik randomnak visszaírni.

Gyakorlás és kitartás, menni fog ;)

2020. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Azért érdemes lehet tinderen, de inkább badoon is próbálkozni. De arra mindenképp figyelni kell, hogy ne egy 'Szia, mizu/hogy vagy' kérdéssel kezd mert ezekre fixen nem válaszolnak már, ugyanis a legtöbb fiú még mindig ezt csinálja vagy pedig match-elés után nem is írnak, hanem a lányra várnak.

Szóval ha pl a bemutatkozásban ír a hobbijáról akkor rögtön arról kérdezd, vagy bármelyik képéről is beszélgethetsz vele. Erre tipikusan jók az utazós képek, hogy mit talált ott a legérdekesebbnek vagy ha mit javasol ha te arra jársz akkor feltétlen nézz meg.


Remélem tudtam segíteni :)

2020. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!