Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi lehet általában az oka...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet általában az oka annak, hogy nem találok magamhoz passzoló partnert?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és sosem volt kapcsolatom. Eddig, ha megismertem egy szimpatikus fiút, akkor mindig csak az ismerkedésig jutott a dolog. Még az apró dolgokban sem volt részem, például a csókban, vagy az ölelésben sem.


Nem volt sok ismerkedési helyzetem, hanem csak pár. Ha egy fiúval elkezdtem komolyabban beszélni, akkor az lett a végkifejlet, hogy közölte velem a fiú, hogy barátságot akar.


Nem volt semmilyen felajánlkozás egy fiútól sem a szexre, annak bármilyen formájára, vagy éppen képcserére sem.

1 kivétel volt, de az illetővel közöltem, hogy ez nekem nem korrekt. Azt is tudattam a személlyel, hogy egyedül kapcsolaton belül tennék ilyeneket, de azokat sem egyből, beleloholva tenném. A történtek után az illető bocsánatot kért, majd beszélgettünk egy darabig és vége is szakadt az ismerkedésünknek.


Nyilván, nem lehet engem teljesen megismerni egy pár soros leírás alapján. Ezért van az, hogy általánosságban értve feltennék néhány kérdést.


- Mi miatt lehet az, hogy nem vonzódnak a fiúk egy lányhoz?

- Mi miatt van az, hogy nem talál egy lány egy magához passzoló partnert?

- Miért utasítanak el és raknak barátságba a fiúk egy lányt?

- Ha egy lány fiatalon nem tapasztalta meg az “alapvető” szerelmi életet, akkor mi lehet a lánnyal a baj?


Előre is nagyon szépen köszönök minden egyes választ!



#párkapcsolat #párkeresési probléma #Szerelmi kudarcok #Vonzalom kérdése
2021. márc. 18. 03:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog: még nagyon fiatal vagy, nem kell aggódnod. Bőven lesz esélyed ismerkedni később, főleg hogy most a járványhelyzet miatt már 1 éve kiesett jó pár hely, ahol megfordulnál és ahol a korosztályoddal találkoznál. A másik, hogy nem ismerünk, szóval ezekre a kérdéseidre nem nagyon lehet válaszolni, tanácsot adni.


Lehet nem volt szerencséd, vagy nem jó helyekre jártál, akár pont hogy nem mentél sehova. Vagy zárkózott vagy, nem olyan jók a kommunikációs képességeid, nem tudsz viccelődni, lazábban beszélgetni, nem tudsz ismerkedni, esetleg túlságosan tapadós vagy. Elég sok oka lehet eddig miért maradtak el a komolyabb "kérők", de ismét, 16 évesen abszolút nem vagy elkésve.


Általánosságban tudok írni 1-2 dolgot:


- Mi miatt lehet az, hogy nem vonzódnak a fiúk egy lányhoz?


Elsősorban a külső, de bizonyos viselkedések és tulajdonságok is könnyen taszítóak lehetnek. Például ha valaki állandóan panaszkodik, veszekszik, sajnáltatja magát, agresszív, nagyképű, másokat lenéző, ideges alkat, túlságosan csendes/nem kommunikál vagy hasonló, az nagyon lehúzó és valószínűleg menekülni fognak tőle.


Lányoknál is ugyanúgy a külső az első, sokan még egy sima beszélgetésre (amiből nem lenne semmi) sem állnak le olyannal, aki nem üti meg az ő elvárt szintjüket.


- Mi miatt van az, hogy nem talál egy lány egy magához passzoló partnert?


Az elején már írtam pár lehetőséget, a kort újra kiemelném. Még nagyon fiatal vagy.


Még egy ok lehet az ismeretségek. Ha nincs sok ismerősöd, ha csak 1-2 emberrel beszélsz, ha nem nyitsz mások felé, akkor sokkal kevesebb esélyed van új embereket megismerni, márpedig az egyik leggyakoribb módja párt találni, ha baráti társaságokban találkoztok (mivel együtt fogtok lógni és sokat beszélni, plusz a közös ismerősök miatt már van valamilyen kötődés).


- Miért utasítanak el és raknak barátságba a fiúk egy lányt?


Ennek is ezernyi oka lehet, kezdve attól hogy nem jó embereknél próbálkoztál, addig, hogy túlságosan baráti hangulatú az ismerkedésetek, nem tud továbbmenni annál a szintnél. Tehát pl. nem tudsz vele beszélni rendesen, nem tudjátok építeni a kapcsolatotokat.


16 évesen ez teljesen rendben van, csak más a korosztályodból lehet pl. a nagy baráti társasága, vagy a szüleitől látott közvetlensége miatt gyorsabban fejlődik ilyen tekintetben.


- Ha egy lány fiatalon nem tapasztalta meg az “alapvető” szerelmi életet, akkor mi lehet a lánnyal a baj?


Nem biztos hogy bármi gond van vele, de az egyik lehetséges ok, hogy nem a saját "szintjén" ismerkedne, túlságosan magasra rakja a lécet. Ott van még a nem jár el eléggé új helyekre, nem ismerkedik jó helyen, nincs ismeretségi köre és egyebek. Az is számít hogy mennyire találod el a tempót, például ha nagyon sietteted, az szintén visszaüthet, ahogy az is ha lassan haladtok.


Amúgy aki annyit vágna erre, hogy csak a külső számít: a társadalom által csúnyának tartott emberek is párkapcsolatban vannak, lehet a társadalom által csúnyábbnak tartott emberekkel, de boldogak tudnak lenni és bőven jobb lehet a kapcsolatuk, mint a társadalom által szépnek tartott embereknek, akik sokszor kirakatba teszik magukat, pózolnak másoknak, kifelé próbálva megfelelni. Másrészről meg mindenki szeretne topmodell lenni és macsó kigyúrt, mint amit a tévék és a filmek/magazinok tolnak, de nagy részünk nem az és ez is normális.

2021. márc. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

- Mi miatt lehet az, hogy nem vonzódnak a fiúk egy lányhoz?

Nem vagy az esetük. Vagy olyan a kisugárzásod, hogy nem kelted fel a figyelmüket.


- Mi miatt van az, hogy nem talál egy lány egy magához passzoló partnert?

Rossz helyen keresi vagy ő se tudja mit keres.


- Miért utasítanak el és raknak barátságba a fiúk egy lányt?

Amiért a lányok is a fiúkat. Aranyos, kedves, jó fej, de nem kapcsolat jelölt.


- Ha egy lány fiatalon nem tapasztalta meg az “alapvető” szerelmi életet, akkor mi lehet a lánnyal a baj?

Az, hogy így gondolkozik magáról...


Egyrészt iszonyatosan fiatal vagy ráadásul a fejedben valamiért úgy gondolkozol, hogyha veled ezek nem történtek meg akkor veled baj van. Nincs, ez nem a középkor ahol 14 évesen házasodunk... Másrészt mi van akkor ha csak 20 évesen talál be a szerelem? Semmi. Senki nem fog csúnyán nézni rád.


Amúgy mit keresel pontosan? Meg tudnád fogalmazni? Vagy mit jelent számodra a szerelem? El tudod magad adni, mint nő? Mint párkapcsolat jelölt?

2021. márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Ez csak 1 tipp:


Sztem egy csaj vagy nagyon szép vagy nagyon bevállalós kell legyen. Ha egyik se akkor nincs türelme egy kompetens srácnak hozzád. Esetleg keress idősebb magányos vesztes srácokat, mert ők szinte bárkinek örülnek.

Gyanítom h csak a legmenőbb srácokra pályázol de te nem a legszebb csajok közt vagy.

2021. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló!


Köszönöm a válaszodat!

Nagyon hosszú és tartalmas!

Egy átfogó képet kaptam a válaszod által!


Köszönöm szépen!

2021. márc. 18. 09:05
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
szívesen
2021. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszoló!


A kérdésemet, aminek része volt a “Mi lehet a lánnyal a baj...” , azt direkt így tettem fel.

Nem magamat gondolom rossznak, de a legtöbb válasz az szokott lenni, hogy valószínűleg a lány a ludas. Nyitottan állok a kérdéshez, hiszen a válaszokból tanulhat az ember.


Nem mondanám azt, hogy velem baj lenne, mert nem éltem át ilyen helyzeteket. Sokkal inkább amiatt foglalkoztat a kérdés, mert a korosztályom többi tagja tapasztalt a témában, illetve én már szívesen benne lennék egy kapcsolatban.


Egy olyan kapcsolatot keresek, ahol megvan a kölcsönös szeretet. Mind a 2 félnek van egy jövőképe, amiért közösen akarnak tenni és együtt, mint egy csapat, építkezni akarnak. Fontosnak tartom, hogy a felek azt adják, amit utána a másiktól is kapnak. Éppen ezért a támogatás, a szeretet, a célok építése, a határozottság, a bizalom és a kommunikáció kulcsfontosságú nálam. Szeretnék a másik féllel közösen fejlődni és túllendülni az akadályokon, hogy közösen megteremthessük a magunk világát.

Számomra a rövid, futókalandra alapuló viszonyok nem játszhatóak. Szeretnék egy komolyabb kapcsolatban lenni.


A szerelem azt jelenti számomra, hogy szeretjük egymást, a gondokban támogatjuk egymást, meg tudjuk beszélni az adott helyzetet és képesek vagyunk megoldást találni, amitől fejlődik a kapcsolatunk és a bizalmunk is.

A szerelmet úgy fogom fel, mint egy bizalomra alapuló, 2 ember által alkotott szövetség.


Őszinte leszek, nem tudom, hogy el tudom-e magamat adni, mint nő. Valószínüleg nem, hiszen ha nem tudom a kérdésre a választ, akkor nem cselekedhetek tudatosan eladhatóan. Jogos és jó kérdés volt ez.


Párkapcsolat jelöltnek “el tudom magamat adni”, de lehet, hogy túl sokat akarok. Sokszor azt vettem észre, hogy pont, hogy elijesztem az adott ismerkedő-partneremet, mert számára túl komolyak az “elvárásaim/igényeim/jövőképemben szereplő elemek”.


Köszönöm a válaszodat és a kérdéseidet!

Elgondolkodtató amiket írtál, és ezért egy ideig gondolkozni fogok a kérdéseiden! Lehet ettől lesz a dolognak egy hasznos eredménye.


Köszönöm szépen!

2021. márc. 18. 09:22
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik Válaszoló!


Nem tartom magamat szépnek, de a bevállalós résszel szerintem nincsen probléma - ezt nem mint kurvás viselkedés értem.


A “vicc”, hogy nem a “menő” srácokat kedvelem. Pont az, amitől menőnek számítanak, az taszít el engem tőlük.

A “magányos, vesztes” pasikra nem tudok mit mondani. Mármint, nem zavar, ha valaki magányos alkat. Ha valaki attól vesztes, mert nem menő, akkor meg pláne nem zavar. Ha az illető meg pont attól vesztes, hogy pl. anyuci kedvence, határozatlan, csak létezik, akkor engedelmeddel azokat ki is hagynám.


Lehet az ember bármilyen, de ha nincsen egy adott értelmi/morális szinten, akkor kerülöm.


Nem mondom, elgondolkodtatóak a leírt mondataid.


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

2021. márc. 18. 09:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tekintettel arra, hogy még szerinted se nagyon ismerkedtél sok sráccal, így nem nagyon van mi miatt aggódnod. Egyszerűen csak nem találtál olyat, aki megfelelő partner lenne számodra.


Az írásod alapján értelmes, határozott lány vagy, ami a korosztályod számára nem túl vonzó. A legtöbb tini srácnak egy ribi kell, akivel bármikor bármit csinálhat és nem komoly kapcsolaton akarnak dolgozni... Vagy néhány évvel idősebbek között is keresgélsz, vagy vársz egy kicsit. :)

2021. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves Drek/8. Válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Ezzel tisztázódtak a “lehetőségeim”!


Mégegyszer köszönöm a válaszodat!

2021. márc. 18. 10:28
 10/17 anonim ***** válasza:
#9! Hogy állsz az idősebb pasikkal?
2021. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!