Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi lehet általában az oka...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet általában az oka annak, hogy nem találok magamhoz passzoló partnert?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és sosem volt kapcsolatom. Eddig, ha megismertem egy szimpatikus fiút, akkor mindig csak az ismerkedésig jutott a dolog. Még az apró dolgokban sem volt részem, például a csókban, vagy az ölelésben sem.


Nem volt sok ismerkedési helyzetem, hanem csak pár. Ha egy fiúval elkezdtem komolyabban beszélni, akkor az lett a végkifejlet, hogy közölte velem a fiú, hogy barátságot akar.


Nem volt semmilyen felajánlkozás egy fiútól sem a szexre, annak bármilyen formájára, vagy éppen képcserére sem.

1 kivétel volt, de az illetővel közöltem, hogy ez nekem nem korrekt. Azt is tudattam a személlyel, hogy egyedül kapcsolaton belül tennék ilyeneket, de azokat sem egyből, beleloholva tenném. A történtek után az illető bocsánatot kért, majd beszélgettünk egy darabig és vége is szakadt az ismerkedésünknek.


Nyilván, nem lehet engem teljesen megismerni egy pár soros leírás alapján. Ezért van az, hogy általánosságban értve feltennék néhány kérdést.


- Mi miatt lehet az, hogy nem vonzódnak a fiúk egy lányhoz?

- Mi miatt van az, hogy nem talál egy lány egy magához passzoló partnert?

- Miért utasítanak el és raknak barátságba a fiúk egy lányt?

- Ha egy lány fiatalon nem tapasztalta meg az “alapvető” szerelmi életet, akkor mi lehet a lánnyal a baj?


Előre is nagyon szépen köszönök minden egyes választ!



#párkapcsolat #párkeresési probléma #Szerelmi kudarcok #Vonzalom kérdése
2021. márc. 18. 03:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy túlsok újat mondok majd de azért megpróbálom.


Kezdem én is azzal hogy válaszolok a kérdéseidre,


- Mi miatt lehet az, hogy nem vonzódnak a fiúk egy lányhoz?

Preferencia. Valszeg átlagos vagy, nem tünsz ki a tömegből. Tömegre általában vagy úgy hivatkuzunk hogy "a tömeg" vagy "ők", De köztük van jóska, nemrég odajött hozzám, jót beszélgettünk.


Ezzel arra próbáltam utalni hogy ha nincs ami kiemeljen téged a tömegből neked kell kilépned belőle, jól jársz-e majd vele? Ki tudja. A kérdéd az neked megéri-e az energia befektetést


- Mi miatt van az, hogy nem talál egy lány egy magához passzoló partnert?


Leggyakoribb esetekben a túl magas elvárások. Szerintem veled is hasonló a helyzet bár valszeg nem úgy ahogy hiszed hogy gondolom, ezt kicsit később

részletezem.


- Miért utasítanak el és raknak barátságba a fiúk egy lányt?


Ugyanazért amiért a lányok a fiúkat. Nem vagy az esete, mivel barátságnak idult barátként tekint rád, amin nem könnyű változtatni, vagy csupán túl jó barát vagy ahhot hogy potenciálisan elveszítsen ha a kapcsolat rosszul sülne el.


- Ha egy lány fiatalon nem tapasztalta meg az “alapvető” szerelmi életet, akkor mi lehet a lánnyal a baj?


Vagy máshogy van összerakva mint az átlag, Pl mint esetedben értelmesebb(-nek tűnik legalábbis ) vagy csupán ha lemegy a bányába feljön a szén. Az hogy ki melyik kategóriába tartozik azt döntse el mindenki maga.



Most hogy ezen túl vagyunk részletezném miért is túl magasak az elvárásaid. (6/9 komment) Egy ideális világban ezek racionális elvárások lennének csakhogy ez itt nem egy tündérmese. A mai világban ha valami elromlik kidobod és veszel újat, Minek pazarolnál időt és energiát arra hogy megpróbáj megjavítani valamit úgy, hogy nincs garancia arra, hogy sikerül amikor szinte semmibe nem kerül szerezni újat, ami biztosan működik majd egy ideig. Vegyük példának a régi telefonokat, cserérhető volt az aksi, ha már gyorsan merült a telefon? kicserélted az aksit és mint az új. Persze aki megtehette régebben is inkább megvette az új szériát, Mára vagy megveszed az új szériát vagy töltegeted a telefont óránként, nincs rá pénzed? megveheted hitelre. A mai világ arra van beredeszkedve hogy ha valami nem jó vegyél újat, ehhez vannak hozzászokva az emberek. Keresheted azt a nagy Ő-t de amíg megtalálod számtalanszpr fogsz csalódni, és kitudja mikor adod fel a reményt. A kérdés az neked megéri-e a rizikót és erőfeszítést az esély hagy talán megtaláld amit keresel. Mert a 100 az egyhez esély nem azt jelenti hogy a századik biztos jó lesz, hanem azt hogy százból max egyszer lesz szerencséd.


Mondandómat zárnám egy régi viccel, Ugye azt mindenki tudja hogy a pesszimista a sötétséget lájta az alagút végén, míg az optimista a fényt. A realista ehelyett a közeledő vonatot lárja, míg a vonatvezető 3 barmot a síneken.


Ui.: eredetileg teljesen mást akartam mondani csak hát elkalandoztam, bele akartam menni abba hogy az az őszinteség pl már nem divat, meg is értem hisz ha tudod mit csinálsz hazogsággal szinte bármit elérhetsz. Mire kiderül hogy hony hazudtál feltéve persze hogy kiderül mert azt se biztos, te már rég messze jársz. Jelem meglátásom szerint aki azt mondja teljesen őszinte az vagy hazudik,vagy tégyleg az, azaz nagyon naív és valszeg orránál fogva vezetik jelenleg is, egészen addig amíg pofára nem esik és rá nem jön hogy mekkora hülye volt. Talán lehet még szó egy harmadik típusról is akit már egyszerűen nem érdekel mi lesz, ami a szívén az a száján, lesz ami lesz. Általában meg is issza a levét de mint már mondtam ez nem érdekli. Engedd meg hogy gratuláljak magamnak hogy sikeresen elhúztam még az utóiratot is, sorry for the wall of the text lehet hogy papíron csak háromnegyed 5 van, én viszont hajnal hajnal 2-kor keltem, so remélem azért kivehető mit akartam mondani. A félreértések és melléklakások teringettében kérjük altasse el a retektájékoztatót s térdelje meg kezelőfoltosát, gyógyszemészét. Ne kérdezzétekhonnan jött, csak beütött a nosztalgia. Ennek örömére megyek nézek dumaragut további szép napot/estét mindenkinek.

2021. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves 10. Válaszoló!


Kérlek, mellőzzük a félreérthető kérdéseket! Egy ártatlan kérdésben még érezhető az utalgatás! Még akkor is, ha “Rossz, aki rosszra gondol...”.


Nem beszéltem idősebb “pasikkal”. Nem ismerek kifejezetten idősebbeket. Ha csak az ismerkedésről van szó, akkor szeretném, hogy ha ez így is maradna. Jellemzően az idősebbek hamar a “lényegre térnek” az ismerkedésben és jellemzően egyedül 1 dolog foglalkoztatja őket. Mondjuk, ha meg is találják ennek a lehetőségét a fiatalabban, akkor nem tudom őket hibáztatni. Minden esetre, én ezt hanyagolom.


Nem vagyok zárkózott, de kortól függetlenül mindig kell a bizalom. Azért, mert valaki idősebb, az nem garancia semmire sem és nem ad okot a bizalomra sem. Jelzem, itt elsősorban párkapcsolatról beszéltem és másodfokon a nemi kapcsolatról! Remélem ezt nem kell részleteznem!


Remélem, hogy ez korrekt válasz volt!

2021. márc. 19. 16:24
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 11. Válaszoló!


Köszönöm szépen a hosszú, tartalmas válaszodat!


A leírtak alapján igen, kifejezetten magasak az elvárásaim! Szeretek a jövőre gondolni, ezért mindig hosszú távon gondolkodok! Ez annyit tesz, hogy lehetőleg a stabilitás kellene, mert ha el is jutnék az illetővel a távoli jövőbe, akkor nem akarom, hogy mások (gyerekek) sínylődjenek a késői csúnya szétváláson.


Ebből a szempontból célszerű visszavennem. Nem jó, ha egyből a “komolyságot” erőltetem a másikra, pláne, hogy ha a jövőképre kerül a sor. Az inkább rémítő.


A felvetésed elgondolkoztat, de bőven érthető. Valóban, senki sem akar a nyűgökkel bajlódni, hiszen ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Ki tudja, lehet csőlátásom van és görcsösen 1 dologhoz akarok ragaszkodni. :D


Minden esetre, köszönöm szépen a válaszodat! Nagyon tartalmas volt amit írtál! Na meg, érthető is volt, még a “hátráltató tényezők” ellenére is!


Remélem jó volt a Dumaragu-maraton! :)

Köszönöm szépen, hogy írtál!

2021. márc. 19. 16:40
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Aha, szóval az idősebbek hamarabb akarnak szexelni, mint a 16-18 éves srácok? Mesélj még kérlek... :D
2021. márc. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy 16-18 évestől nem várhatsz el stabilitást, pontosabban megteheted, csak egyáltalán nem reális. Gyerekek még, ahogy te is, keresik az útjukat; sokan akár 25-30 éves korukig tanulnak, egyetemen, főiskolán vannak, mellette esetleg gyűjtik a még morzsának számító pénzüket.


Meg már most gyerekekben és családban gondolkodsz? Értem hogy a jövőben szeretnél majd egy szép családot, amivel nincsen gond, de 16 évesen még nagyon korai, hogy majd a 8-10-15 évvel későbbi helyzetedhez keress párt.


Egyértelműen túlgondolod és a jövőbe tervezel, ez biztos hogy az egyik oka, hogy nem találsz senkit. Ilyen gondolkodással viszont még érdemes is inkább várni, hisz nagyon nagy tévképzeteket kergetsz.

2021. márc. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves Drek!/14. Válaszoló!


Nem, nem azt mondtam, hogy az idősebbek hamarabb akarnak szexelni, mint a 15-18 évesek...


Én azt mondtam, hogy az idősebbeknél azt szokták jellemzően feltételezni, hogy mivel idősebb személyről beszélünk, akkor biztos lehet abban bízni. Biztos felelősségtudatosabb és biztos nincsen semmi baj vele, hiszen idősebb és akkor érettebb is. Mint mondtam, ez feltételezés és sztereotípia.


Gyakran hallottam olyat, hogy az idősebb kihasználta a lány naivitását és speciel én is elkerülném az ezzel kapcsolatos felesleges köröket. Hamar lejön, hogy ha valakinek másak a szándékai, de jeleztem, hogy bocsánat, ez nekem nem kell.


Egy fiatalabb fiú is ugyan úgy szexelni akar(hat), csak azon hamarabb, ha nem egyből kijön, hogy lyukharcos. Mondom, általánosítás. Egy idősebb is lehet ilyen, de ott meg fennáll az, hogy az idősebb valamennyire “okosan” hajt a szexre. Nem egyből ezzel kezdi a témát, hanem megvannak azok a kedves közeledések, amit a lányok simán félreérthetnek. Na most, fiatalabb vagyok, tehát simán lehet bennem egy aggály, hogy aki ír, az egyből a szex részét fogja meg a dolognak. A sztereotípiák amúgy is azt mondják, hogy jaj, a 16 éves lányok még fruskák.


Jeleztem, hogy felőlem bármilyen kora lehet az illetőnek (enyhe túlzással), de a bizalom az alap. Nem vagyok prűd, sem zárkózott, de nem ugrok bele bizalom nélkül semmibe sem. Egy idősebb fél nem zavar, de nem fogok egyből hátra vágódni, mert idősebb és akkor biztosan jó lesz vele beszélgetni, netalán(!) kapcsolatot kezdeni. Nem, a kor nem biztosíték arra, hogy bízhassak a személyben. A fiatalabbak bőven lehetnek rosszabbak, de náluk meg nem mondhatom azt, hogy na az meg biztos hülye. Az sem jogos. Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy velem egykorú fiú is simán át tud engem cseszni.


Mint mondtam, legyen bárki is a személy, én szívesen megismerem.

Azt viszont senki se várja el tőlem, hogy csak azért, mert idősebb nálam, vagy azért, mert velem egykorú, akkor én egyből beleloholok minden francba. Nem. Kérem, ne egyből a szex lehetőséget keresse bárki is abban, hogy egy random 16 éves lány kiírt egy kérdést. Ettől még én kerülném a felesleges “Szex?” alapú beszélgetéseket. Szerintem nem verek át ezzel senkit és minden tiszta.


Ezt leírtam, mert lehetnek bennem aggályok. Sőt, másoknak is lehet velem kapcsolatban. Elvégre, könyörgöm, senki sem látja a másikat és a neten vagyunk.... Ennyi erővel az is megkérdőjelezhető, hogy egyáltalán 16 éves lány vagyok-e, nem pedig egy 69 éves bácsi, csalogató szándékokkal... :D


Remélem, hogy mindent teljesen érthetően kifejtettem. Azt meg pláne remélem, hogy ezt tisztáztam.


Köszönöm szépen, hogy írtál!

Ha valamivel kapcsolatban még lenne mondani valód, akkor szívesen meghallgatom!

2021. márc. 23. 10:57
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves 15. Válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál!


Igen, valóban nem várhatom el a stabilitást egy 15-18 évestől!

Nem mondanám, hogy most azonnal a családra keresem “életem párját”, de foglalkoztat a család téma. Itt sajnos be tud jönni, hogy túlgondolom a dolgokat és minden létező “Mi lenne, ha?” helyzetet el tudok képzelni. Talán a lelkesedés hajt előre, mert egy szép képet látok magamnak. Ettől valóban meg kell tanulnom elszakadni. Az a pláne, hogy a másik fél jogosan befoshat... :D


Mondjuk ezekkel leírtam azt, amiket te is. Minden esetre, jól esik a tanácsod. Magamat nem érdemes ezzel kattogtatni, pláne nem a másikat ijesztgetni. Legalább azzal nyugtatom magam, hogy nem kergetek hatalmas tévképzeteket, hanem mindenfajta szép képet. Ugyan az a 2, csak még is szebben hangzik.


Értem, hogy mit szeretnél mondani. Tökéletesen megértem az okát is. Így már teljesen tudom, hogy “hol a hiba”.


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Rengeteget segített és így már biztosabb vagyok!

Köszönöm szépen a segítségedet!

További jó napot kívánok neked!

2021. márc. 23. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!