Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet önbizalmat szerezni?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet önbizalmat szerezni?

Figyelt kérdés

Komolyan kezdem. Sziasztok! Lehet engem balfasznak nézni.


A helyzet az, hogy nagyon sok embert ismerek, nagyon nyitott ember vagyok, beszélek nőkkel férfiakkal egyaránt... Bárkivel képes vagyok belemerülni egy beszélgetésbe, és akár órákon át beszélni...


De egyszerűen ha valaki megtetszik, bejön, kiszemelem... Lefagyok, leblokkolok, és nem tudok egy szót sem szólni, izgulok.


Talán rátesz egy lapáttal hogy hallássérült vagyok, és nehéz másokkal a kommunikáció, mindnekinek más akcentusa van, amit vagy értek vagy soha nem fogom megérteni, pluszba még ha valaki maszkban beszél szájról sem tudok olvasni.


Úgy érzem magam hogy nagy a nyomás. Itt van előttem egy lány, aki tökéletes pár lenne, szívesen megismerném, de ha izgulok nem megy, félek hogy elrontom. Lehet mondani hogy mit veszítek, de úgy érzem hogy nagy a kockázat és egy olyan lány előtt égek be aki tökéletes pár lehet, boldog lehetnék vele.


18f



2022. febr. 8. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Onbizalmat ugy, hogy minel tobbet cselekszel az eletben minden terulten. Azaz aktivan elsz.

Es az tokjo,ha sokszor balul sul el sokminden, mert abbol lesz a tapasztalat,abbol lesz az onismeret,onbizalom.

Ha az elet egy terulten nagy onbizalmat akarsz,azt a dolgot sokszor csinald, gyakran. Kialakul a gyakorlatod es onbizalmad benne.


En pl. sokat jarok edzotermekbe edzeni mindenhova,es nem vagyok zavarban. Vannak,akik felnek edzoterembe lemenni,mert ki fogjak oket nezni,milyen bénák.

2022. febr. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok.

Randi: randizz sokat mindenfele lannyal, aki kicsit is tetszik.

Igy gyakorolsz.

Eleg veluk beszelgetni, stb., nem kell szexelni mindenkivel.

2022. febr. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok.

A te korodban nekem is ez volt a legnagyoob kerdesem, onbizalmat hogy kell szerezni...

2022. febr. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalmat kivétel nélkül mindenki az első életéveiben szerez. Ha akkor ez nem jött össze, később önismereti melóval - pl. pszichoterápia - még ki lehet építeni. Ha csak egyszerű lámpalázról van szó, kineziológus is segíthet. Nekem több zenész ismerősömnek segített.
2022. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes megvizsgálni a szót, hogy jobban megértsd mi is az: ÖNbizalom. Bízol magadban, hogy képes vagy valamit megtenni. Az élet egyes területein magas önbizalmad van, egyes területein pedig alacsony.


Elsőként határozd meg, hogy miben van kevés önbizalmad és abban kell, hogy gyakorolj. Ez gyakran komfortzónán kívüli tevékenységgel jár, tehát kellemetlenségek/kényelmetlenségek bevállalásával. De a változás sosem könnyű.


Amilyen területen fejlődni akarsz állíts fel egy célt, egy reális célt amit ha teljesítesz nő az önbizalmad. Ha pedig nem, akkor csökken. És ez amolyan "bankszámlaként" is felfogható. Egyszer hozzáadódik X összeg és egyszer levonódik X összeg.


Erről akár érdemes könyvet is elolvasnod, millió+1 könyv lett megírva ebben és ilyesmi témában.


Egy alapmű a témában: Nathaniel Branden Az önbecsülés 6 alappillére c. műve.


Remélem a válaszom segített:)

2022. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!