Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalmat honnan lehet szerezni?

Önbizalmat honnan lehet szerezni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eredményekkel, sikerekkel
2020. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
nálam van, ha kell
2020. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így nem igazán lehet választ adni a kérdésedre, mivel nem írtál semmit sem magadról. De látok néhány kulcsszavat, íyg megpróbálok ez alapján válaszolni.

Először is az önbizalom nem egy olyan dolog amit meg lehet kapni, vagy venni; ígyhát inkább azt kellene kérdezned hogy "hogyan lehetne".

Én tanulásnak fogom fel az életet. Ha valami rosszul alakul azt nem egy borzalmas dolognak fogom fel, hanem egy lehetőségnek amiből tanulhatok. Ha pedig valali jó dolog történik, akkor egyszerűen csak élvezem hogy akkor minden rendben van. Az életet lehetőségként kell felfogni, amit valami oknál fogva megkaptál, mivel szerencsés voltál. És a helyzet az hogy ez egy eszméletlen lehetőség. Sokaktól hallom hogy azt mondják, "nem kaptam lehetőséget az élettől". sokan másokat hibáztatnak vagy azt mondják hogy mások azért olyan sikeresek és szerencsések, mivel sokkal jobb környezetben nőttek fel vagy jobb anyagi környezetbe születtek. Sokakat hallok hogy azt mondják, "nekem nincsenek olyan adottságaim" stb. Rengeteg kifogásunk van arra hogy megmagyarázzuk magunkan miért vagyunk értéktelenek, szerencsétlenek, szomorúak. Szeretjük megmagyarázni hogy miért szenvedünk, holott nem is szenvedünk. Rengeteg lehetőségünk van az életünkben, és minden lehetőség már azzal elkezdődött hogy megszülettünk. Ha meghalunk, akkor ott van vége a lehetőségeinknek, és nem tudunk még többen megtapasztalni a világból, pedig nem mindenkinek van lehetősége erre. Nem mindenki születik meg, és sokan még csak a felnőtt kort sem érhetik meg. Én minden nap megköszönöm hogy volt lehetőségem felkelni, hogy alhattam és végül felébredtem az álmomból és kipihentem magam. És azt is megköszönöm amikor vége a napomnak, mivel kaptam még egy napot, amit megélhetek. Megköszönöm hogy van mit ennem és nem kellett nélkülöznöm, hiszen annyi embernek kell nélkülöznie. Rengeteg csodálatos dolog van az életben, amit kár lenne kihagyni. Akár csak a következő napot, ami ezután jön legyen rossz vagy jó, hiszen lehetőséged van érzéseket tapasztalni, akárj szenvedj akár örülj. Lehetőséged van illatokat, tapintást érezni. Van lehetőséged gondolkodni és meghallgatni mások érzéseit. Ez a sokminden amit felsoroltam, mind-mind csodálatos dolog, amiről megfeletkezünk, mivel állandóan belefeletkezünk az életünkbe, a munkánkba, kötelességeinbe, stb.

Ha van miért értékelned az életedet, az önbizalmat ad. Járj egyenesen és nézz előre. Ne foglalkozz a kövekkel amik a lábad előtt hevernek. Megtanulsz nem elbotlani bennük. Ha megfigyelted már, akkor észreveheted hogy az önbizalommal teli emberek állandóan előre nézni; szembe néznek az élettel. Nemkem sokáig nem volt önbizalmam, de ezeket az embereket figyelve azt ötlöttem ki hogy mi van ha fordítva is működik. Mi van ha attól több önbizalmam lesz ha egyenes háttal és előre nézek amikor sétálok. És ahogy tisztáztam magamban olyan sok gondolatot, és figyeltem arra hogy olyan legyek mint egy önbizalommal teli ember, észrevettem hogy idővel én magam is nagy önbizalomra tettem szert.

2020. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valóban - én félek szembenézni az élettel. Sosem értem el sikereket, célokat - vagy amikor mégis, valahol mindig tönkrement az egész.

Mivel félek attól hogy nem az lesz amit szeretnék, és újra elbukom - ezért inkább nem csinálok semmit. Csak sodródok, és így nincs önbizalmam sem. Félek a saját énem döntéseitől a jövőben - ezért nem értékelem magam semminek sem - csak leginkább egy hibának az univerzumban - az életben.

Az a helyzet hogy már rájöttem hogy eddig kifogások mögé bújtam. Ez miatt viszont azóta minden ilyesmit megkérdőjelezek önmagamban (ezeket a dolgokat) és azt kell látnom hogy mindig csak újabb kifogások mögé bújok. Hibáztatok mindent, önmagamat, és a világot - csak hogy ne kelljen észrevenni hogy azért maradok itt - mert nem akarok eléggé változtatni. Ezt a szenvedést már megszoktam, és ezt el tudom képzelni. Tudom hová vezet. Az új változást meg nem tudom elképzelni az életemben. Azt nem tudom hová vezet. Kb olyan könnyű arra felé nyitni - mintha szembenéznék a halállal. Az is ismeretlen.

2020. nov. 14. 13:40
 5/5 A kérdező kommentje:
De egyébként igazad van # 3. Amíg itt vagyunk addig van valamilyen tapasztalás. Olyan mint egy nagy folyóban sodródni. Észre lehet venni hogy vannak tök jó pillanatok is. Meg kell próbálni pozitívan hozzáállni, és boldognak lenni - amikor csak lehet :)
2020. nov. 14. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!