Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet önbizalmat...

Hogyan lehet önbizalmat szerezni?21/L

Figyelt kérdés
Sokszor megkapom, hogy "legyen önbizalmad" és hasonlók, de nem tudok vele mit kezdeni. Én is tudom, hogy önbizalomhiányos vagyok, és bátortalan, félénk stb., de szerintem ez nem döntés kérdése, ez így alakult ki bennem. Ez nem fog egyről a kettőre változni, pláne nem mások kérésére vagy tanácsára. Ezek az emberek sem szokták elmondani soha, hogy mégis miért vagy hogyan legyen önbizalmam, hanem tulajdonképpen lecsesznek, mert nincsen önbizalmam. Mintha erről kizárólag én tehetnék. Soha semmivel kapcsolatban nem kaptam pozitív visszajelzéseket, dicséretet, ösztönzést, bátorítást, maximum csak negatív megjegyzéseket, lecseszést, sajnálatot vagy éppen kinevettek, kigúnyoltak. Ha valami kapcsán mégis úgy éreztem, hogy most ez jól sikerült, ennek örülök, de jó, büszke vagyok magamra stb., akkor is mindig jött valaki, aki rögtön el is söpörte ezeket a gondolatokat. Csomószor megkaptam például azt is, hogy túl sokat képzelek magamról, beképzelt és nagyképű vagyok, mikor szimplán örültem valaminek vagy tényszerűen elmondtam, ha valami pozitív dolog történt vagy sikerült valami. Ezek után mégis hogyan kellene hozzáállnám ehhez?
2021. márc. 19. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az a baj, hogy túl sokat adsz mások véleményére. Ezen változtass. Magyarul: xard le, mit mondanak! Te tudod, hogy jól csináltad és kész!
2021. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%
Nincs erre konkrét recept. Pszichoterápiával esetleg elképzelhető, hogy lehet rajta változtatni, de az önbizalomhiány gyerekkorra vezethető vissza, így nincs rá sok esély.
2021. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Totálisan megértem amit írsz, ezt én is átéltem több éven keresztül.

A legjobb megoldás erre hogy ne akarj önbizalmat vagyis ne úgy ahogy tanácsolják neked. Egyébként is mit jelent az önbizalom? azt hogy MAGADBAN bízol. Nem abban hogy anyu mit mond vagy egy barát, hanem elismered hogy amit csinálsz az azt fogja létrehozni amit szeretnél és ez az önbizalom hogy akárki akármit mond, pozitív/negatív téged ez nem befolyásol. Sajnos a dícséret is lehet hátrányos, ha nem azt dícsérik meg ami vagy hanem valami rajtad kívül álló dolgot.


A bátortalansággal, félénkséget sem kell "legyőznöd" hanem szeretgesd meg, beszéld meg magaddal. Senki nem úgy kezdi sőt még aki milliomos vagy akármi hogy ő soha nem fél, nem kételkedik...de ugyan úgy csak van rutinja, tapasztalata és kialakított egy megfelelő belső párbeszédet és nem külső visszajelzés alapján ítéli meg az életét és a helyzetét hanem magában bízik.

2021. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Lemaradt, 23/F
2021. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!