Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Leszólítás miatti szorongás...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszólítás miatti szorongás ellen lehet esetleg tenni?

Figyelt kérdés

Szóval 17 éves fiúként picit szorongok attól, hogy leszólítsak bárkit aki tetszett és tetszik nekem lévén, hogy mit fog szólni, mi lesz ha rosszul sül el, mi lesz ha leégetem, elég jó-e a beszélgetési kezdésem/megszólításom felé, jó időben/helyen teszem-e meg, nem gond-e hogy csak látásból ismerjük egymás egy egymással szembe menő hosszabb szemezésen kívül és az ilyenektől, vagyis bármi ami miatt rosszul sülhet el az egész viszont már vágyódom egy kapcsolatra már amire készen is állok lelkilek, viszont a megszólítástól parázok nagyon, de onnantól, hogy elkezdünk beszélgetni szép, folyamatosan oldódok fel ami igaz a barátságokra és a bemutatásos beszélgetésekre is a megszólításos problémát/tortúrát leszámítva, illetve ezt leszámítva nem mondanám magamat szorongósnak/izgulósnak és az ilyen helyzetekre képes vagyok picit rástresszelni teljesen fölöslegesen.


Esetleg van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne ez ellen tenni akármit is és esetleg, hogyan győzzem le ezt a szorongásomat/stresszelésemet?


Akit le szeretnék szólítani szorongás/stresszelés lecsökkentése vagy kimutatása nélkül egy évfolyammal alám jár 10-be



jan. 26. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Ha személyesen nem szeretnél, akkor írj rá interneten lányokra.
jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1-es a távkapcsolatnak nem látom értelmét lévén, hogy az érzéseket és az egyéb párkapcsolati elemeket nehéz/nehezebb online létrehozni/fenntartani és hiányozna nekem a személyes érintkezés és találkozás, ez a féle kapcsolat alól akkor tennék kivételt ha elötte már kapcsolatban vagyunk vagy kialakuló félben van elötte
jan. 26. 20:40
 3/16 A kérdező kommentje:
A táv keletkezése esetén tenném meg a kivételeket, de megléte esetén már nem mennék bele
jan. 26. 20:52
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Úgy értettem (#1 vagyok), hogy akit leszólítanál személyesen nyomozd ki az elérhetőségét és írj neki online.


Bár én az online ismerkedést is nagyon ajánlom, nekem nagyon bevált.

jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4-es azt javasolták/mondták/írták már nekem, hogy nyomozzak picit utána online és írjak neki viszont nem tudok hozzá sztem eleget, hogy biztosra meg is tudjam találni őt illetve eléggé creepy/ijesztő és taszító szerintem úgy megkeresni vkit és írni is neki úgy, hogy nincsen közös ismerősötök és nem is ismeritek egymást és az interakciótok is kb csam annyi volt, h láttátok egymás a folyosón néhány egymás felé történő pislogással, de legalább arra jó ha rákeresek/megtalálom őt, hogy tudni fogom magyobb esélyel azt, hogy singli-e vagy nem és esetleg a nevét is
jan. 26. 21:35
 6/16 anonim válasza:
100%

Nem tudom ez mennyire segít de én lányként is átélem ugyanezt. Most már simán szólítanék le/írnék rá olyan emberra aki tetszik de tulzottan félek a visszautasítástól. Eddig 3x utasított így vissza fiú és mindháromszor én kezdeményeztem (nagyon nagyon nehezen vettem rá magam). Szerintem próbáld meg. Tudom hogy ezt már sokszor megkaptad válsznak de nem tudok jobbat. Remélem te szerencsésebben jársz mint én.


16L

jan. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm. Eserleg mikor érdemes mevszólítani a kiszemeltet? Illetve van-e olyan mondandó/szöveg amit tényleg nem érdemes mondadni az illetőnek?
jan. 28. 09:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Nyomozni, neten próbálkozni egy élőben megismert lánynál ritkán jó stratégia. A másik után nézelődés, nyomozás elég creepy dolog. Ha úgy ismered meg a lányt, hogy ő nem is tud róla, az nagyon sok kellemetlen helyzetet tud eredményezni. Ha utána sikerül élőben is beszélgetnetek és valami szóba kerül, te meg már tudod máshonnan, az nagyon furcsa, kedvezőtlen helyzetekhez vezethet.


Sokkal egészségesebb, ha beszélgettek, odafigyelsz és ezt látja rajtad, erre reagálhat.

jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Ezt a fajta félelmet/szorongást úgy lehet leküzdeni, hogy sokat csinálod és így rutint szerzel benne. Megtapasztalod, hogy semmi hatalmas katasztrófa nem történik, ha elszúrod sem. El kell fogadni, hogy előfordulhat, hogy nem sikerül és akkor sincs semmi, majd másik lánnyal próbálkozol újra, mert lányból sok van és nem mindegyiknek jössz be. Tudom, hogy ezt nehéz elfogadni. Főleg, ha valaki nagyon tetszik és nagyon szeretnél bejönni neki. De minél jobban szeretnéd, annál nagyobb a teher rajtad.


Minél nagyobb jelentőséget tulajdonítasz egy ilyen egyszerű kis interakciónak egy bizonyos lánnyal, annál frusztráltabb vagy és emiatt a teher miatt annál esélyesebb, hogy el is rontod. Hiszen a dolog tétje miatt zavarban vagy, stresszelsz, és ez látszik is rajtad. Nem biztos, hogy a lány tudni fogja hova tenni, hogy miért furcsa a viselkedésed. Nem biztos, hogy tudni fogja, hogy zavarban vagy és azért vagy esetlen, félszeg. Csak azt látja, hogy valami nincs rendben.

Az egyszerű fellépési szorongásnál szokták tanácsolni, hogy tedd ki a problémát az asztalra. Mondd el, hogy zavarban vagy és úgy kevésbé fog stresszelni, hiszen nincs mit titkolnod, úgyis látnák, így legalább ki is mondtad, mindenki ismeri ezt az érzést, meg is fogják bocsátani és mindjárt könnyebb dolgod van.

Ismerkedésnél viszont nem a legszerencsésebb ilyen gyengeség leleplezése, hogy stresszelsz/izgulsz miatta, hogy szóba kell állnod a kiszemelt lánnyal. Így nehezebb imponálni a nőknek. (Még akkor is, ha egyébként az őszinteség mindig az egyik legjobb stratégia ismerkedésnél.)


Érdemes másokkal, minél több lánnyal gyakorolni a beszélgetést, hogy minél kevésbé legyen új számodra a helyzet, hogy lányokkal beszélgetsz. Ha nem akarsz tőlük semmit, az csak segít benne, hogy ne érezd olyan nagy dolognak, ne stresszelj annyira, hiszen nincs miért. Minél több olyan tapasztalatot szerzel, amiben megtapasztalod, hogy nincs mitől tartanod, annál esélyesebb, hogy olyankor is könnyebben, jobban megy majd, amikor akarsz is a lánytól valamit.


Persze ilyen helyzetekben is minél többet kell gyakorolni, hogy ilyen helyzetekben is minél több gyakorlatot szerezz és megtapasztald, hogy ilyenkor sincs mitől tartanod.

jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es köszönöm szépen!
jan. 28. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!