Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek a pesszimist...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a pesszimista, már-már depressziós és önbizalomhiányos fiúkról, akik szinte folyton panaszkodnak, hogy nem sikerül nekik semmi nekik az életükben ("és nem is fog")?

Figyelt kérdés
Összebarátkoznátok vele és segítenétek neki, vagy inkább elkerülnétek? Mert én azt tapasztaltam, hogy az ilyen embereket kb mindenki inkább elkerüli, és ez még tovább rontja a helyzetüket, mert magányosak lesznek és már nem is találhatnak semmit sem, aminek örülhetnének. Így mégis hogy legyenek pozitívabbak? És ha nem barátkozik velük senki és nem segít nekik senki (tisztelet a kivételnek), akkor mit tegyenek, hogy boldogabbak legyenek?

2016. jún. 3. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nos... Rengeteg ilyen fiúval találkoztam és páromnak nem szeretnék ilyet. Nekem is nehéz volt kigyógyulni a depresszióból, tudom milyen ez. De hogy őszinte legyek, egy ilyen fiú csak lehúzna lelkileg. Pláne ha olyan,mint egy barátom aki depressziós de hiába mondok neki konkrétumokat, nem csinálja csak sajnálja magát.


És ott van egy mégfontosabb, számomra fájó dolog. Volt egy fiú akinek rengeteget segítettem, önbizalma lett, talán még kicsit egós is lett :D, visszatért a humora stb. Azt hittem lehet kettőnk között valami, aztán mikor jobban lett és azok a csajok akik addig lesz*arták elkezdték észrevenni ami neki inponált akkor én koppantam szépen.

Addig voltam jó, míg rendbehoztam.


Havernak elfogadnék ilyesvalakit, nem vagyok ennyire gonosz éppen. De nem akarom mégegyszer kihasználva érezni magam.

16/l

2016. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
1#-Te kiről beszélsz? semmit nem tudsz a depressziról aki depressziós annak okai vannak,lelki okok amiről neked dúztod sincs,minden ember másképp vészeli át valaki nehezebben,valaki élete végéig.
2016. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincs milyen életem volt. Nem tudom meddig bírtad volna az éhezést, a verést, az alkoholista szülőket és a dühkitöréses testvért. És még alig írtam valamit.

Azthiszem van fogalmam arról, hogy milyen a depresszió, és tudom hogy rohadtnehéz leküzdeni. Én sem maradtam teljesen normális, de már nem vagyok depressziós.


Csak egy baráti tanács. Ne ítélj két mondatból, mert lehet hogy véletlenül nincs igazad és mondjuk megsérthetsz, megbánthatsz embereket (nem engem, csak úgy általánosságba mondom)

#1-es voltam.

2016. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
ilyen emberekkel érthető, hogy senki nem akar barátkozni. Az ilyen arcok energiavámpírok, másokból is leszívják az életkedvet. Ha ilyen vagy, akkor inkább tartsd magadban, és próbáld ne a környezetedre rázúdítani a depressziód. Keress egy szakembert, pszichológust, szerintem nekik az ilyen esetek megoldása már rutinból megy.
2016. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Nekem több ilyen barátom, pasim is volt, de soha többé. Totál depissé tettek engem is, és semmivel nem volt jobb kedvük társaságban, velem sem, szóval semmi értelme az ilyeneknek bárkivel is barátkozni. Először is helyre kéne jönniük, pszichológus segít... utána barátkozni ha már normálisan látják a dolgokat, nem mindent negatívan.
2016. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Segítenék, mivel egy időben én is voltam az bizonyos okok miatt. Ha nem lett volna pár ember aki segített, nem tudom most hol lennék, lehet már megöltem volna magam.

Persze az is közrejátszik mi miatt depressziós, mert ha csak lusta, vagy nem tesz érte hogy sikerüljön valami, akkor azért a segítség mellett néha teszek 1-2 goromba de biztató megjegyzést. De ha komoly oka van, akkor egyértelműen segítenék ahol tudnék.

Amit leírtál az igaz. Ha kerülik őket, nem barátkoznak, tényleg csak ront a helyzetükön. De ők is tehetnének legalább annyit hogy felkeresnek egy szakembert.

2016. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Magam is ilyen vagyok,szóval szívesen barátkoznék ilyen emberekkel.Ha már magamért nem tudok semmit tenni,megpróbálnék legalább másnak egy-két mosolyt csalni at arcára ^^

17/L

2016. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!