Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon visszahúzódó, kicsit...

Nagyon visszahúzódó, kicsit csendes, önbizalomhiányos depressziós lány vagyok. Van esélyem "kigyógyulni"?

Figyelt kérdés
Most vagyok 14 éves, és nagyon nem vagyok megelégedve magammal. A cukorbetegségem miatt hamar kialakult a depresszió is. Vannak barátaim, de sose mondok nekik semmit magamról, mint ahogy a családomnak se. Nem vagyok nyílt, mindent magamba tartok. Fiúk, mit szóltok az ilyen lányokhoz? Kellene psziológushoz mennem? Nem szeretnék, mivel családomból senki nem tudja hogy milyen is vagyok. Mit tegyek? Előre is köszönöm

2016. jan. 2. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Jóval idősebb vagyok nálad, de ha hasonló korúak lennénk, nem zavarna.


Azt viszont a saját érdekedben mondom, hogy menjél el egy pszichológushoz, nehogy később még komolyabb legyen az állapotod. 14 évesen én is hasonló voltam és hajaj mi lett belőle később. Jobb még az elején elkapni a dolgot.

2016. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van bizony, de ehhez akarnod kell :D

Próbálj meg megnyílni először a családod előtt. Kezdd kisebben, aztán egyre fokozatosabban feljebb. Mikor érzed, már a barátaidnál is próbálhatsz fokozatosan. Vagy vannak ilyen csoportok (valahol láttam. De szerintem facebookon is van) ahol hozzád hasonló emberek vannak, vagy esetleg pont erre kiélezett emberek (pl. pszichológus). Így a szüleid sem tudják meg, mivel gondolom nem lépkednek be csak úgy a facebookodba és nézegetik hogy mit csinálsz ott.

De a legjobb lenne, ha megbeszélnéd ezt a családdal, és közösen keresnétek megoldást :)

2016. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mindenképp próbálj meg beszélni valakivel az érzéseidről! Vagy egy családtaggal vagy a legjobb barátoddal, de ha nincs más akkor keress fel egy pszichológust. Nincs annál rosszabb, mint ha magadban tartod, hidd el tapasztalatból mondom!

De lehet, hogy kinövöd ezt a dolgot. Olvastam, hogy a 14-15 éves kor a legrosszabb, ilyenkor jöhet elő "tini kori depresszió" amikor nem vagy elégedett magaddal, keresed, hogy ki vagy, eltávolodsz a családodtól stb.

2016. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van esélyed! Én is ugyan ebbe a cipőmbe jártam. most 23 éves vagyok és tudod hova jutottam? Teljesen tönkre mentem gyógyszeres kezelésen vagyok fél évig. Annyi sza rság össze jött hogy rohamaim voltak már halálfélelmem. Már semmit nem szégyelltem csak legyek jobban. Már nem a depresszió miatt akartam öngyilkos lenni hanem azért, mert nagyon rosszul éreztem magam. Szóval ne szégyelld semmit nem kell szégyellned menj orvoshoz!
2016. jan. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*halál félelmem is volt
2016. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 4. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el magán úton(ha megteheted)szakemberhez.

F40+

2016. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát hogy mit szólunk az ilyen lányokhoz attól függ mennyire csinos. küldj képet. :) azért van a pszichológus pl, hogy depisekkel foglalkozzon, elmész hozzá egyszerűen.
2016. jan. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!