Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban "hatalmas balszerencse...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban "hatalmas balszerencse", hogy kimaradtak a gimnazista éveimből a diákszerelmek?

Figyelt kérdés

Ezt egy pszichiátertől kaptam meg. Szerinte kiestem valami fontosból azáltal, hogy nem volt meg az életemben az a "gyakorlási időszak", ami a legtöbb embernek igen, nem tanultam bele a kapcsolatosdiba, és ez hátrányt fog jelenteni a későbbiekben. Továbbá közölte velem azt is, hogy nem a pszichoterápiát kellene erőltetnem, hanem párkapcsolatra van szükségem, jó lenne, ha szórakozóhelyekre vagy klubokba járnék, interneten ismerkednék, mert nem állapot, hogy sosem volt még senkim. Apró kis háttérinfó rólam, hogy egyébként depresszióval és szorongással küszködöm, tavaly novemberig extrém hipochonder gondolataim és pánikrohamaim voltak, azóta is antidepresszánst szedek, ritkán nyugtatót.

A kérdésem a következő: szerintetek a nőnek igaza van?

18/L



2016. szept. 2. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom,hogy tény,hogy nem előny, mert van egy "tapasztalatszerzési időszak", ami úgy 14-től 18 éves korig tart. Abban a korban nagy általánosságban több rövid kapcsolat jellemző, ezért szerez az ember tapasztalatot.

Hátránynak sem olyan nagy hátrány, mert attól,hogy valakinek 18 éves koráig nem volt kapcsolata, nem maradt le semmi lényegesről. Alkalmas lehet egy olyan ember is komoly kapcsolatra, akinek még nincs tapasztalata.


Szórakozóhelyekre és klubokba ne ismerkedni járj! Számomra taszító az olyan lány, aki ilyen helyeken ismerkedik.

Annyi jobb lehetőség van rá, még a net is jobb....

2016. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a diákszerelmeknek az a funkciója a későbbiekben hogy józanítanak hogy nem elég az ha beleesel az első hapsiba aki szembejön tehát ebbe igaza van de szerintem a többiben egyáltalán nem.
2016. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy így is baromi lassan szeretek meg embereket, és mindig csak arra vágytam, hogy egyvalaki legyen, akit majd tudok, és akiben képes leszek maximálisan megbízni. Sosem éreztem szükségét, hogy beleugorjak valamibe hirtelen, és "tapasztalás" címszó alatt olyanokkal smárolgassak meg szexeljek, akiket alig ismerek. Nálam ennek alapfeltétele lenne az erős kötelék.

Annak viszont örülök, ha szerintetek nem nagy probléma, hogy így alakultak a dolgaim. Ezek szerint még belőlem is lehet normális ember.:D

2016. szept. 2. 12:08
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ezt neked kell eldöntened, hogy hatalmas balszerencse-e. Úgy érzed hogy most egy nagy dolog maradt ki az életedből? Szeretted volna hogy legyenek diákszerelmeid? Nekem sem volt semmilyen kapcsolatom vagy barátságom lányokkal gimnázium alatt, de nekem ezzel semmilyen problémám nem volt, mert eleve irtózom az emberektől és nem szeretnék semmilyen kapcsolatot senkivel. Ha téged ez viszont idegesít, akkor igaza van a pszichológusnak, tegyél érte.
2016. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy nagy veszteségnek érzem, mert egyrészt nem lett volna lehetőségem semmi tartalmasra (nekem pedig csak olyan kell), másrészt 15-6 éves fejjel nem is álltam volna készen rá. Most már úgy érzem, hiányzik mellőlem valaki, és oké, hogy tennem kell érte, de folyamatosan azt hangoztatja mindenki itt és a valóéletben egyaránt, hogy először magamat illene rendbe tennem, mert egy keserű, sérült lány a kutyának sem kell. Most akkor mi van?
2016. szept. 2. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
keserű sérült lánynak is lehet párja! sőtt az eseteg nagy részében kellene is :) egy igazi pasi aki nem ver át és szeret tisztel megbecsül az képes téged kihúzni a depresszióból és minden egyébből és képes lenne boldoggá tenni :) nem egy ilyen lányt ismerek! sajnos volt hogy a végén a lány annyira kivirágzott hogy a párját el is hagyta egy jobbért és utánna már a srácra rá se nézett meg semmi de van olyan hogy 5 év után ugyanúgy szeretik egymást :) én aztmondom inkább legyek egy sérült lánnyal mint egy olyannal aki hajlamosabb félrekefélni :) remélem segítettem. a nőnek részben igaza van de nem maradtál le semmiről.
2016. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
75%
Szerintem sem maradtál le semmiről, már a korodnál fogva sem. Nekem sem voltak diákszerelmeim, mindig olyan sulikba jártam, ahol alig volt lány (sajnos). Az első kapcsolatom elég későn kezdődött, és mégis olyan volt, mint ami a Nagy Könyvben meg van írva, és 8 évig tartott. Most sem csinálnám másképp. Szerintem a tulajdonságaid megvédenek az egyéjszakás kalandot kereső pasiktól, mert hozzád türelem kell. Szerintem próbálj kevésbé fiatal pasikkal (kb. 25 -től) ismerkedni, talán ők komolyabbak és megértenek (bár a mai világban ki tudja, ki a komoly...) Szórakozóhelyek helyett inkább fesztiválokat, rendezvényeket ajánlanék, ott változatosabb a közeg. Ha valakinek szimpatikus vagy, úgyis közeledni fog. Amúgy nem gond, hogy eddig nem volt senkid. Van egy 30 éves lány ismerősöm, akinek még nem volt senkije, na az már kicsit gáz. Nem lesz egyszerű elfogadó, megértő, kellően felnőtt partnert találni, de ne add fel! 35/f
2016. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 b95 válasza:
16%

Én hasonló helyzetben vagyok, nekem sem volt még senkim, a depresszió és részben a szorongás meg nálam is megvan :/

Szóval együtt érzek veled.

De hogy igaza van-e ebben, azt nem tudom megmondani. Sejtésem szerint igen.


21/F

2016. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!