Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság minden embernek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság minden embernek számít az hogy milyen származású vagy?

Figyelt kérdés
Hátrányt jelent szerintetek ha roma származású vagy ? Én ezt nem szégyenlem hogy roma származású vagyok még ha akarnám se tudnám letagadni. Főleg így párkapcsolat esetén jelent hátrányt szerintem. De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Válaszokat előre is köszönöm.

2017. júl. 2. 21:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az csak rajtad múlik, hogy számít-e ;)
2017. júl. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Nem szabad, hogy számítson - az életben más, sokkal fontosabb dolgok vannak ennél.


Azt is jól teszed, hogy nem szégyelled, honnan jöttél - nem vagyunk egyformák, viszont a nap végére mindannyian csak "simán" emberek vagyunk, ez a lényeg. Szépen, nyugodtan intézd mindig a dolgaidat, és hidd el, erőfeszítéseidnek meg lesz az eredménye!


Én nem cigány (roma, ha úgy tetszik. Bár szerintem nem szabadna semmi negatív jelentésnek lennie abban, ha cigányként hivatkozunk azokra, akik etnikai kisebbség (egyik) csoportjának tagjai.) családból származom - nagyváros, értelmiségi család, távol a Magyarországon tipikus cigány közösségek életterétől -, de mindezek ellenére nekem a legjobb barátom is, illetve középiskolában a számomra legszimpatikusabb lány is cigány volt...


Ma már nem MO-n élek, dolgozom, hanem kicsit Nyugatabbra, egy teljesen multikulturális közegben, és hidd el, az értelmes emberek számára nem számít, honnan jöttél. ;)


Hajrá, csak ügyesen, okosan!

2017. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sajnos itt és itthon nagyon előítéletesek az emberek (és még sokáig is azok maradnak). Ennek azért voltak okai, pl. általában a 'romák' életmódja, tisztasághoz, életvezetéshez, tanuláshoz, gyerekvállaláshoz való hozzáállás + a bűnözés.

A többségi társadalom is elég szemét módon áll(t) Hozzátok, abszolút negatív, előítéletes, rosszindulatú módon. Olyan ez, mint a 'kollektív bűnösség'... pedig minden embert egyedileg kellene megítélni, 'elbírálni', róla véleményt formálni.


Én speciel nem vagyok rasszista v. cigányellenes/- gyűlölő, és szerintem változik is - bár nagyon-nagyon lassan - a dolog. De hihetetlenül sajnálom azokat a normális embereket, akiket folyamatosan diszkriminálnak, akár csak egy tekintettel is.

Magam részéről, én belemennék egy romával való kapcsolatba is, mert úgy gondolom agyilag elég érett vagyok már (leéltem kb. az életem felét jó esetben).

Nekem a bőrszín/ a rassz semmit nem jelent, inkább az, h. tudunk-e egy hullámhosszon lenni, megértjük-e, tiszteljük-e, szeretjük-e egy egymást, nem beszélünk-e el egymás mellett, és ilyen apróságok.

Romák között is van nagyon jóképű, charme-os, jó testű, ugyanúgy, ahogy nem-romák között is akad mindenféle (buta, eltunyult, durva, szétfolyós, lusta, agresszív) stb.

A hasonló érdeklődésű emberek között keresgélnék a helyedben. Ill. ha pl. egy nyugat-európai multikulti városban élnél, nem lenne ilyen gondod. Pl. London szuper ilyen téren, mert generációk óta hozzászoktak, hogy etnikailag nem homogén társadalomban élnek.

Nagyon befogadó, toleráns a rengeteg bevándorló, a sok a különböző náció miatt.

2017. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!