Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ez rányomja a bélyeget a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez rányomja a bélyeget a majdani párkapcsolataimra? Szerintetek normális vagyok? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon érzékeny lélek vagyok. Úgy érzem ha kitárnám magam a világ előtt, akkor összetörnék. Ezért egy keménynek tűnő "álarccal" védem magam. Ezért egy külső szemlélőnek nagyon közönyösnek,flegmának, bunkónak tűnök (és minden egyéb negatív tulajdonsággal, ami riasztja a fiúkat). Ezért nem is nagyon szeretnek engem az emberek, kivéve a barátaimat. Nem tudok normálisan beszélni mindig tárgyilagosan/személytelenül beszélek.

Még régen beszéltem egy fiúval, aki nagyon aranyosnak tűnt. Bármit kérdezett mindig tudományosan válaszoltam rá mintha könyvből idéznék. Pl: szóba hozta a betegségeket én meg felsoroltam neki a világ nagy járványait és a ma legismertebb betegségeket (pl:ebola). Majd 1 óra beszélgetés után felállt és kiment az ajtón. Valószínűleg megunt engem :( Én tényleg nagyon próbálkozom már több pszichológiai könyvet is elolvastam hogy jobb beszélgetőpartner legyek, direkt úgy kérdezek hogy 1-2 szónál többre méltassam az aktuális beszélgetőpartneremet. Betartok minden szabályt mégis semmi sem jön össze.

Mit tehetnék még szerintetek?

17/L



2017. okt. 19. 20:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat:)

Nem hittem volna hogy ilyen sok értelmes választ fogok kapni.

#9

1. Sajnos az én érzelmeim is korlátoltak, mindig is nagy volt az önuralmam, másrészt elég gátlásos vagyok, amit majd sporttal akarok kompenzálni. Mert attól állítólag nő az önbizalmunk.


2. Nyilván olyan párt fogok magam mellé választani aki értelmileg egy szinten vagy tőlem magasabban van. Csak az a baj hogy általában a komoly és okos fiúknak is az extrovertált, nagyszájú, laza csajok tetszenek.


3. Egészségügyi iskolában tanulok vannak pszichológia óráim, tanárral. Csak azzal nem sokra megyek mert a fél osztályom végig röhögcséli/beszéli az órát..Így a tanárnak sincs kedve tanítani.

2017. okt. 20. 17:54
 12/12 anonim válasza:

Szia! Szerintem az elozo kommenteloknek igazuk van, ezert igyekszem azokat nem leirni. Viszont annyit meg hozza tudodok rakni, hogy en is hasonlo vagyok, csak kicsit maskepp. Ugyanis en inkabb csak elnyujtom a mondandomat, mint a makos tesztat. Es ezt ugyebar senki se szereti. Tenalad viszont nem az van, hogy nem a lenyegre torsz, hanem csak egyszeruen sok informaciot adsz a beszelgetopartnerednek. En azt tudnam javasolni, hogy inkabb (vegyuk pl. akkor ezt a betegsekest) az adott esetben kevesebb mindent sorolj fel, hogy jobban le tudja kotni az erdeklodeset. Egy beszelgetesnel en torekszem mindeg ezen szabalyok betartasara:

a., eloszor is ne te kezdj aradozni magadrol, hanem inkabb a partneredet hallgasd, az legyen a cel, hogy o beszeljen

b., amit mondasz az legyen rovid, lenyegretoro (nalam itt bukik el a tortenet, mert amikor izgulok, akkor olykor meg dadogok is)

c., tartsd a szemkontaktust

d., csak vele foglalkozz (ne legyen nalad semmilyen kutyu se meg ilyenek)

e., megha nem is erdekel, amirol beszel, akkor is figyelj oda ra, mert az mindig jo erzes az embernek (kinek nem? :D) ha tudja, hogy figyelnek ra, barmilyen korulmeny is adodik

f., teged kerdez, es nem a wikipediat! Ne akarj olyan valaszokat adni, amiket ,,meg kell tanulnia”. Ezt ugy ertem, hogy pl. nagyon nehez a valasz.

Ha ezekre torekszel, maris tettel egy lepest affele, hogy sikeresebb beszelgetopartner legyel! Sok sikert!

14/L

2017. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!