Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Léteznek olyan fiúk akik...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Léteznek olyan fiúk akik szeretnek olvasni, műveltek, de ettől még nem ilyen stréber szerencserakások?

Figyelt kérdés

Valahogy azt veszem észre, hogy sokkal több lány olvas mint fiú, ami azért rossz, mert én rengeteget olvasok, és nem tudnék olyannal lenni aki csak néz, hogy ,,Könyv? Az létezik még manapság?'' :D


Viszont azok a fiúk akik meg műveltebbek, nem ilyen hulla bunkó parasztok, azok meg általában azok a tipic stréber kockák, akik meg csak a sznob ,,okos vagyok és anyuci kedvence is'' stílusban tudnak hozzászólni a dolgokhoz.


Miért vált ennyire szélsőségessé a műveltség dolog? Úgyértem, ha valaki ,,normálisnak'' akar számítani a tinik között akkor kb titkolnia kell, hogy olvas, hogy művelt, aki meg nem titkolja az meg a másik véglet...

Vannak egyáltalán olyan fiúk akik normálisak nem úgy öltöznek és viselkednek mint egy óvodás, és szeretnek olvasni, műveltebbek?


Bocsánat az általánosításért, de ez a tapasztalatom, és nem csak nekem...


És nem, nem csak a top 10-es kigyúrt gazdag alfákat veszem észre, de szerintem nem bűn, ha az elmeroggyant zaklatós lúzerekkel nem szeretnék kezdeni, valahol a kettő között helyezkedik el az ízlésem.


16/L



2018. ápr. 11. 13:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos vagyunk egy páran:)

Heti 2-3x sportolok, egyetemre járok és mellé ha nem is falom a könyveket ha időm és energiám engedi napi 1-2 órát olvasgatok.


Persze nem vagyok túl művelt, semmilyen témában de szívesen hallgatok meg véleményt és ezáltal esetleg formálom a sajátom.

Minden témában csak karcolgatom a felszínt szerintem:)


Viszont én meg nem vagyok az a tipik nagy dumás csávó, akire felfigyelnek az emberek/lányok. Ami annyira nem is zavar, de így a kapcsolat elég felejtős szerintem sok esetben:)


Úgyhogy mindenkinek megvan a maga keresztje:)

2018. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Singularity_amusing ***** válasza:

Létezik ilyen srác, meglehetősen sok is.

Mondjuk az már más kérdés hogy te milyen könyveket olvasol és milyen srácokat tartasz műveltnek, ki ugorja meg a lécet ezen a téren.

2018. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Létezik, én kondizok, főzök, olvasok, gitározok, mégse vagyok se stréber, se bunkó. Igaz nincsen olyan húdenagy szociális életem, szeretek játszani a géppel, de emellett dolgozok is, szóval ja.

19/F

2018. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Engem sok minden érdekel, ehhez pedig elengedhetetlen az olvasás. Szabad időmben, amikor épp nem tevékenykedek valamin vagy valakikkel, akkor szoktam olvasni, meg néha órákon, amikor unatkozom, szóval elég gyakran. Többnyire a krimik érdekelnek, filozofikus regények, meg persze nagy klasszikusok, Stephen King, meg hasonlók.

De nem mindig regényt olvasok. Érdekelnek a pszichológiai könyvek, szoktam csak úgy ebben a témában böngészni az interneten, meg érdekelnek az ilyen tudományos viták, ismeretek, világproblémák megvitatásai.

Nem hiszem, hogy anyukám kedvence lennék, az ízlésem nekem tetszik, nem tudom, hogy én mennyire férek bele abba a kategóriába, amit leírtál, de nagyon szeretek olvasni, ez tény.

2018. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"Truthfully, in this age, those with intellect have no courage, and those with a modicum of physical courage have no intellect. If things are to alter during the next fifty years, then we must re-embrace Lord Byron's ideal; the cultured thug."


Ennek a jelenségnek a kialakulása teljes mértékben a modernitás tünete. Mivel az oktatás, a média, a politika, a vallás, a modern intellektuális élet teljes mértékben jelentéktelen, korruptált és mentes minden ember-feletti princípiumtól, viszont tele van ember-alatti elvekkel, így az általad említett jelenség ezeknek természetes következménye.


Mi szükséges ahhoz, hogy valaki megmászhassa a modern hierarchia létráját? Egyetértés, magas egyetértő-képesség (agree-able-ness), annak a hiánya, hogy kiállj magadért, hogy kifejtsd a saját nézeteidet és merj egyet nem érteni. A modern oktatás egyet tanít: konformitást és alkalmazkodást, és csak és kizárólag ezt jutalmazza.


Ezek a szükséges tulajdonságok az oktatásban, vagy úgy egyébként, a nyilvános intellektuális életben való sikerességhez.


Melyik az a "férfi"-réteg, amelyik ezeket a tulajdonságokat leginkább birtokolja?


Természetesen a 40 kilós, szemüveges, alacsony tesztoszteron szintű "kocka", akinek az egyetértésen kívül más esélye nincs is a boldogulásra, csak a meghunyászkodás és egyetértés (amik egyébként természetüknél fogva feminin tulajdonságok, nem csoda, hogy nem vonzódnak ehhez a nők. Ugyanez a jelenség magyarázza, hogy manapság a nők miért sikeresebbek az oktatásban; természetüknél fogva magasabb "egyetértési képességük" van, de ez nem megy ellen a nemi szerepüknek, a férfiakkal ellentétben).


Mi magyarázza, hogy a legtöbb férfi, akinek vannak még heréi, olyan egyszerű, mint a faék?


Éppen a fenti tulajdonságok hiánya, és az ebből fakadó szociális sikertelenség, el nem fogadottság. Mivel alacsony az "egyetértő képessége", ezért nem lesz képes tolerálni, ha hazugságokat (a szó bármilyen értelmében) akarnak elhitetni vele, vagy azt várják, hogy konformálódjon, pusztán a konformáció kedvéért.


Ezért aztán ezeknek az embereknek a hatalmas többsége nem szerez semmiféle jelentős oktatást, illetve a korábbi, iskolákkal való tapasztalatai alapján elutasít minden intellektuális tevékenységet, mivel azonosítja a kettőt egymással (holott az igazság nem is lehetne különb ennél).



Létezik egy nagyon vékony "szintézise" ennek a két csoportnak; ők nem elutasítottak a társadalom által, hanem elutasítják a társadalmat, ők nem megundorodtak az intellektuális tevékenységektől az oktatás hatására, hanem messze az oktatás felett járnak, ők nem "szélsőjobboldaliak" a jelenkori politikai rendszerünk szemében, hanem teljes mértékben az egész modern politikai rendszer és modern világ elpusztításában hisznek, nem hisznek (az) Isten(ek)ben, hanem ismerik (őket).



Ilyen férfit találni nem nehéz, ha olyan nő vagy, aki érdemel ilyen férfit. Nem mellesleg egy hasonló jelenség igaz a nők körében is; sem "igazi nők", sem "igazi férfiak" nincsenek már, habár elmondható, hogy egy általános feminizáció jelen van a modern társadalmakban. Az férfi pedig, aki értékes nőt akar, a siránkozás helyett jobban tenné, ha azzá a férfivé válna, aki megérdemli azt a nőt, amilyenre vágyik; ez ugyanígy érvényes a nőkre is.


Ha a kérdésre, hogy "szerinted megérdemled a nőt/férfit, akire vágysz?" az a válaszod, hogy "nem", vagy "nem tudom", akkor nincs időd siránkozásra, mert túl sok a tennivalód.


22/F

2018. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Jelen :)
2018. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
Léteznek, igen
2018. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nagyjából ilyen vagyok :-D

Nem tartom magam különösen műveltnek, de az olvasás a kedvenc hobbim.

Az alfahím titulust sem mondanám magamra, mert nem vagyok az, de nem is vagyok az a fajta akit csak szánalomból nem vernek az "Alfák" :-D

Egyazon napon simán megyek könyvtárba, és a konditerembe...

Szóval igen vannak ilyen srácok (nem is kevés) Nem túl hajmeresztőek az elvárásaid...

19/F

2018. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság a tinik ttényleg titkolják, ha szeretnek olvasni, művelődni. Az ok pedig az, hogy biztonságosabb és menőbb cigit meg piát fogni a kézben, könyv helyett. Nem közisítenek ki, menő leszel, mert valljuk be, hogy a legtöbb tini életében az a legfontosabb, hogy menőnek látszanak, ezért mennek klónok az utcán. Az is igaz, hogy még a felnőttek között is vannak, akik sznobok, mivel pl:van diplomájuk és mindenkit butának tartanak, akinek nincs, sokszor még a diplomásokat is, de ez elsősorban intelligencia és nevelés kérdése, amit azzal sem lehet megkapni, ha kiolvasol 100 könyvtárat. A kettő között is akadnak emberek, bár ez a világ most nem igazán arról szól. Lásd média. Régen egy 18 éves srác több nyelven beszélt, hangszeren játszott, több tudományban is képben volt, de úgymond normális volt, ma elég, ha nincsenek gatlásai, bármennyire is világít a Negro a szájában.
2018. ápr. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
19-és vagyok ismét. Még annyit, hogy minden esetben tisztelet a kivételnek. Azoknak meg azt üzenem, akik kiközösítik a "strébereket", hogy legyetek jóban velük, mert pár év múlva ők lesznek a főnökeitek.
2018. ápr. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!