Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha majd külföldön szeretnék...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha majd külföldön szeretnék majd élni, hogyan ismerkedhetnék még itthon? Úgy, hogy ne legyen ez gond

Figyelt kérdés

Még tanulok de ha nem vesznek fel az egyetemre akkor semmi értelmét nem látom, hogy itt kezdjek el dolgozni és letelepedni (Sokan mondják kint ugyan az meg nem jobb, szerintem az, de ha még ugyan ilyen is lenne máshol is akkor én jobban preferálok bármi mást mint Magyarországot, ez van :D) Szóval sokáig ezért nem ismerkedtem és igaziból még most is félek ettől. Mivel félek, hogy valakibe beleszeretek és ő itt tartana és választanom kellene közte és úgymond a jövőm/álmom között... Mert azért ez egy elég nagy dolog, nem bólintanak csak úgy rá, hogy najó menjünk több ezer kilométerre. Nekem nincs sok rokonom, családom, a szüleim és nagyszüleim, se tesó se távolabbi testvér semmi... Ők meg megértik szóval jobb nekem így. De közben mégis csak 19 vagyok és dolgozom meg tanulok, hogy egyszer a közeljövőben kijuthassak.

De mégis hol találhatnék olyan lányt aki támogatná a vágyaimat és ki is jönne? Gondolkodtam már ezen is, hogy 2-en sokkal egyszerűbb lenne boldogulni, egy albérletet ketten egyszerűbb üzemeltetni, itthon is sokan laktársakat keresnek mert gazdaságosabb. Nem tudom vannak amúgy ilyen csoportok vagy körök? Mert nem fizetném neki meg ilyenek, tehát nem eltartani akarom a barátnőmet, ne csak menjen bele, hogy kint élünk hanem dolgozzon ő is és akarja is ezt (mert ha nem szereti akkor nem élvezné a kint létet és akkor azt meg nem akarom)

Mit tanácsoltok vagy van valami ötletetek erre? Válaszotokat előre is köszönöm :)



2019. máj. 26. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahhoz szerencse kell, tehát hogy a másik fél is 1, kint akarjon dolgozni (+rendelkezzen nyelvtudással); 2, meg is tegye érte a lépést, ne csak beszéljen. Én olyanról hallottam már például, hogy az egyik fél előbb kiment, fél vagy egy évig megteremtette a lehetőséget, addig a lány is befejezte itthon a tanulmányait és fejlesztette magát, majd csatlakozott hozzá. A távolság nagyon próbára tudja tenni a kapcsolatot és könnyen eldobhatja az egészet valamelyik fél, szóval megint ott van a szerencse faktor és az elhivatottság kérdése.


Röviden tehát ezt nem tudod kimatekozni és kitervelni, mert más döntését nem tudod befolyásolni. Attól függ merre mész, de rengetegen dolgoznak kint magyarként, így nem feltétlen itthon kell ismerkedned, külföldön is megtalálhatod a szerelmed, ráadásul honfitársban.


Facebookon pl. vannak olyan csoportok, hogy x országban kint élők, főleg tapasztalatokat osztanak meg vagy segítséget nyújtanak egymásnak, de van hogy lakótársat keresnek.

2019. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt tudom ha így láthatatlanul ismerkednék egy buliban vagy ilyesmi akkor tényleg nagy szerencse kellene, hogy ő ezt hosszabb távon támogassa és neki is ez lenne a vágya és kiköltözne velem.

A hely még nem biztos, van pár ország ami tervben van, munkalehetőségtől is függni fog majd, ez még messze van.

Ezért is szeretnék valami ilyesmi körökben mozogni akik ezt támogatnák vagy ilyesmi... Mert most ezért nem akarom az egész fiatalságomat feláldozni, nem bulizok meg nem járok sehova csak melózni,suliba meg haza... Nem éri meg. Szóval gondolom értitek.

Beléptem pár ilyen külföldön élő magyar csoportba ez jó ötlet volt köszönöm :)

2019. máj. 26. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Én 18 éves lány vagyok, és nekem pont sikerült olyan párt találnom, aki ugyan úgy nem akar itt maradni, tehát ő is külföldön szeretne élni.


Pontosítok, két éve vagyunk együtt, én az elején bele se gondoltam hogy mi van. Ismerkedesunk elején is mondogatta hogy ő kint akar majd élni. Nekem akkor nem tetszett a téma. Aztán idővel rájöttem hogy igaza van és tényleg jobb kint. Viszont ha tegyük fel olyan lányt találsz akinek nem tetszik a kinti élet, még mindig van az a lehetőség hogy tavkapcsolatban éltek, és mondjuk hetente egyszer találkoztok, vagy valami ilyesmi. De szerintem ha szerelmes vagy mindenképp fogtok megoldást találni ha annyira szeretitek egymást.

2019. máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!