Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a matematikája egy koordiná...

Mi a matematikája egy koordinátarendszerben egy pont elforgatásának egy adott pont körül, ami nem az origo?

Figyelt kérdés

Tehát ha egy 3,3 koordinátáju pontot egy 3,2 koordinátáju pont körül szeretnék elforgatni?


Az x' = x*cos(szög)-y*sin(szög) és y' = y*cos(szög)+x*sin(szög)

már megvan, de mi a helyes képlete a nem origó körüli elforgatásnak?



2019. júl. 25. 13:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jó, de levezetni hogyan kell? Sosem voltam penge matekból, ezért nem tudom, hogy egy mátrix-szal hogyan kell számolni egy képletben...stb. :) Most tanulom meg azt, amit szakközépben kellett volna és úgy értem meg a legkönnyebben, ha valami le van vezetve az elejétől a végéig. A "helyvektor" az pontosan mi? A pont koordinátái? De az két szám, két számmal egyszzere hogyan számolok? Szóval értitek. A képletbe hogyan helyettesítem be a koordinátákat, meg a mátrixot, stb...
2019. júl. 27. 14:52
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire az elején jársz, akkor jobb lenne valami egyszerűbbel kezdeni: koordináta-geometria, vektorműveletek stb.
2019. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Na igen, tényleg nagyon alap dolgok ezek. Már érettségire meg kellett volna tanulni. De ajánlok egy könyvet, amiből be tudod pótolni ezeket. Obádovics J.Gy.: Matematika. A könyv 60-as évekbeli, több változatlan utánnyomást megért. Én is abból tanultam.
2019. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy antikváriumokat fog bújni ilyen régiségekért. De a neten is van rengeteg anyag:


[link]

2019. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az új kiadást (ami változatlan utánnyomás) bármely igényesebb könyvesboltban megkapja. Linket persze nem küldhetek, mert konkrét könyvesboltot nem szabad reklámozni itt a honlapon.

De ha a kérdező betér az iskolai könyvtárba, ott is talál nagy eséllyel néhány példányt, a régiből is, és az újabbakból is, hiszen az ajánlott irodalom több évtizede alapmű a matematika oktatásában.

2019. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!