Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem tértek vissza soha...

Miért nem tértek vissza soha a Holdra?

Figyelt kérdés

Már annak ténye, hogy járt ember a Holdon sok emberben kétségeket vetett fel. Azonban megmagyarázták a sok kérdést és bebizonyították, hogy valóban megtörtént.


Felmerül a kérdés, miért nem tért vissza a Holdra a NASA? A technika fejlődött, az odajutás is könnyebb lenne, épp elég megnézni a SpaceX legújabb űrrakétáit.

Egy videót találtam, nem tudom mennyire van köze az igazsághoz:

* https://www.youtube.com/watch?v=HO0EVygto5g



2019. aug. 9. 12:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

Mert tul költséges nem éri meg.

1x voltak elhozták mi kell minek ujra?

2019. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Wadmalac ***** válasza:
98%

Jelenleg egyetlen űrvállalatnak sincs KÉSZ megoldása a dologra.

Ugyanúgy, mint anno, viszonylag gyorsan meg lehetne oldani ma is (bár a megfelelő szállítóképességű rakéta kérdés, jelenleg a Falcon Heavy az egyetlen üzemben lévő, ami talál esélyes lenne, de az igazi náluk is a BFR lenne).

Csak úgy nincs értelme.


Hidegháborús fegyverténynek jó volt golfozni meg gokartozni a Holdon, de ennél ma sokkal több tudományos érték kell ahhoz, hogy jogalapot adjon a hatalmas költségekre. Akkoriban nagy érték volt az első műszereket letenni ott és kőzeteket hazahozni, ma már ez kevés.

Például holdi bányászat előkészítése, bétateszt lépés a Mars-út előkészítésére stb.


Erre mennek is az előkészületek.

Amúgy mint a hatvanas években, ma is létrejött egy kis verseny, ki lesz az első, de ez közel sem olyan vérre menő hajsza, mint a Szu-USA verseny volt.

A NASA SLS rakétájának határideje nyúlik, mint a rétestészta, költségei egekben, így a magáncégek közül az első, aki összehozza a szükséges technikát, valószínűleg nagy állami bérrendelést nyer.

Meg hát Kína is nagyon nyomul.


A reális feltételezés egy 5-10 éven belüli emberes holdraszállás.

2019. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
A kérdés inkább az, hogy mikor fog valamelyik farokméregető ázsiai hatalom elmenni a Holdra, az amcsi rendszernek már nem gazdaságos újból elsütni ugyanazt a poént. Ami azt illeti, földről irányított robotok helyett élőembert utaztatni esztelen és hasztalan, nem sokkal több, mint showműsor a tévék számára. Amerika kapitalista ország, ha már nem gazdaságos egy műsor, leveszik a napirendről.
2019. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
A rakétatechnológia csak visszafejlődött a fenntarthatóság jegyében. Most nincs olyan rakéta ami alkalmas lenne egy holdraszállás megvalósítására. A NASA SLS rakétája ha kész lesz alkalmas lesz rá de az még 2-3 év. A Space X jelenlegi rakétái túl gyengék. A BFR/Starship lesz ami alkalmas lesz ilyesmire deilyen tempóban 10-15 év mire valami lesz belőle és az se kizárt hogy teljesen halott koncepció. Amúgy alapvetően azért nem ment senki a Holdra közel 50 éve mert semmi értelme. Nettó pénzpazarlás.
2019. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ami azt illeti, földről irányított robotok helyett élőembert utaztatni esztelen és hasztalan, nem sokkal több, mint showműsor a tévék számára."

Attól függ, mi a hosszútávú terv. mert ha például bányászat, akkor kivédhetetlenül kell ember oda, legalább az elején. Ha kutatólaboratórium, akkor is.

Egy teljesen robotizált akármilyen ipar beüzemelésére nem elegendőek 100%-osan a robotok, ah kész, akkor már talán. Első karbantartási igényig.


Én inkább a Marsról mondanám azt, hogy az első embert akkor érdemes odaküldeni, amikor már automatikusan beüzemelt élhető lakótér várja.

És mint fent írtam ,a robotizálás mai szintjén ez még lehetetlen mutatvány. Bár valószínűleg csak 1-2 évtized kérdése.

2019. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert annak idején az űrversenynek politikai motivációja volt, akkor dúlt a hidegháború, és még nem voltak privát cégek akik megpróbálták volna drasztikusan csökkenteni a kilövések, rakéták költségeit hogy aztán meg tudjanak élni belőle. Mert hogy a NASA sose lesz rá képes egyedül az biztos, túlságosan leköti őket a bürokrácia. Egy rakétamotort legyártanak Alabamában, az üzemanyagot Utah-ból szerzik, az egészet Mississippi-ben, Cleveland-ben és Arizonában tesztelik, majd elviszik Floridába, az egész folyamatot Texas-ból irányítják, a tudományos háttérhez a kutatásokat pedig Kaliforniában végzik. Mindeközben a költségek csak nőnek és nőnek, nem zárhatod be egyik helyet se hogy aztán az USA másik felén, egy helyen legyen minden mert akkor egy rakás munkanélküli lesz mindenhol és az egy politikus esélyeit se növeli az újraválasztásra.

Ezért kellett várni egész eddig egy komolyabban vehető űrprogramra ami a Hold és a Mars felé irányul, mert ezekhez már magáncégek kellenek, amelyek képesek minden dollárt élére állítani, rakétákat újrafelhasználni stb.

Meg aztán nem volt semmi vírus meg egyéb fenyegetés (mint régebben az Óvilágban) hogy embertömegeknek el kellene hagyniuk az addig ismert világukat hogy az ismeretlent felfedezzék. Az már szerintem elég politikai nyomás lett volna hogy elérjünk megint a Holdig.

2019. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Ja és az SLS rakétáról és programról csak annyit hogy hiszem ha látom ahogy fellövik, emberekkel a fedélzetén, a Hold felé. Ennyire lehet már csak adni a NASA ígéreteire. Évtizedeken át jöttek az ígéretesnek hangzó terveikkel, közben már vagy 2 évtizede már az ISS-re se képesek egyedül feljutni. Szóval eddig az egész inkább hangzik álmodozásnak, és az amerikai adódollárok elszórásának.
2019. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az SLS akkor lesz kész ha lesz rá lóvé. Eddig csak kvázi vegetált a projekt. Ha megnyitják a pénztárcát egy év múlva már mehetne a próbarepülés.
2019. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Visszatért a NASA a holdra - egész konkrétan az Apollo 11 után még 5 emberes Apollo küldetés járt a Hold felszínén, a legutolsó 1972 decemberében. Összesen vagy 2 hetet töltöttek űrhajósok a Holdon és valljuk be - nem nagyon van ott látnivaló.


Azóta azért nincs emberes holdküldetés, mert tökéletesen értelmetlen. Vizsgálni lehet bolygó körüli pályáról vagy robotokkal is jóval olcsóbban és hatékonyabban.

2019. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fenének mennénk ?

Akkoriban sem azért mentünk, mert annyira kibírhatatlan volt az élet a hold kőzetek nélkül.

Egyszerűen csak technológiai erőfitogtatás volt a Freddy és a Szása között.

2019. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!