Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak itt olyanok is, akik...

Vannak itt olyanok is, akik vegánságból tértek vissza húsevéshez, de legalább vegetarianizmushoz, mert nem bírták?

Figyelt kérdés

2017. máj. 7. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

6 éve vagyok vegan, de mire eljutottam odáig, hogy az is maradjak, előtte 4*feladtam.

Azért kell hozzá egy bizonyos szinzű egzisztencia.

2017. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már egzisztencia alatt azt érted hogy drágább a dolog?


Amúgy azért jutott eszembe mert van egy ismerősöm, aki besokallt a hústól, mert látott néhány vegán propagandavideót, és egyik napról a másikra minden húst és tejterméket elhagyott az étrendjéből. Kb fél évig bírta, de azt mondta hogy egyre rosszabbul lett, kb úgy írta le, hogy idővel egyre jobban kívánta a húst és úgy érezte hogy belebetegszik a hiányába.

Egyébként tényleg nagyon rosszul volt, már nem testileg, inkább pszichikailag.

Most ott tartunk, hogy ritkán, de megint eszik húst is, azóta teljesen kiegyensúlyozott lett, de újabban meg önmarcangolásba kezdett hogy milyen gyenge ember hogy még a vegánságot se bírja, pedig szimpatizál az elképzeléseikkel.


Szóval gyakorlatilag kíváncsi lettem, mennyire általános ez hogy valaki elvben egyetért az életmóddal, de a gyakorlatban mégsem képes hosszútávon állati eredetű táplálék nélkül élni.

2017. máj. 8. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Igen, általában, akik a propaganda hatására lesznek hírtelen veganok ők csak pár hónapig bírják...

Amúgy saját tapasztalatom szerint nem drágább maga az élet, kb egy árban van, csakhát régen nem mindig tudtam egész hónapban fedezni a kajámat... 1-2hónapig ment a vegan étrend, aztán kitaláltam, hogy akarok egy pl biciklit és akkor 3-4 hónapig anyám kosztját kellett ennem... és máris ugrott a veganság..azért 1 felnőtt férfi, ha minőségi ételt akar, és egy kis változatosságot is, 30-40ezret lazán megeszik egy hónapban.

2017. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

És igen, akik propagandával hírtelen lesznek veganok, szinte soha nincs megfelelő felkészültségük, magához az étrendhez, és emiatt hiányok alakulnak ki, ami előbb utóbb húsevési vágyat fog okozni...

Pl pasiknál gyakori vegánra állásnál, hogy nem visznek be elég cinket és fel se tűnik nekik, de szépen elkezd csökkenni a libidó... és csak akkor kapnak észhez, mikor már csak heti 1szer kívánják meg a dolgot szexet.

2017. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, így már értem, mire gondolsz.

Egyébként esetünkben nőről van szó. Amennyit én láttam, elég változatosan próbált étkezni, bár őszintén, én nem értek hozzá, szóval simán lehet hogy valami alapvető nyomelemet kihagyott.


Lehet hülye kérdés, de olyan nem lehet amúgy hogy teljes értékű növényi étrend mellett is egyszerűen megkívánja valaki a húst? Úgy értem hogy a szervezetének nem lenne rá szüksége, hanem egyszerűen csak jön egy ilyen érzés hogy "de megennék egy hot-dogot", vagy valami. Biztos ismered azt az érzést amikor valami nagyon finomat eszik az ember, és már nem éhes, de ahogy mondani szokás, a szeme még kívánja a kaját. Valami ilyesmire gondolok.

2017. máj. 8. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Etikai vegán nem fogja megkívánni a húst, mert gusztustalannak találja.

(magam is etikai okoból vagyok vegán, már 4 éve)

Hamburgert, pizzát gyakran szoktam kívánni, de nem a húsra vágyom, hanem egy saját/éttermi (Vegan Love, Napfényes étterem) vegán burgerre, pizzára. Kevés húsnak van jó íze natúrban, a fűszer adja a legtöbb étel jellegét, legalábbis szerintem. Sok "húspogácsát" csináltam már, és van pár, ami kedvenc lett. Szerintem mindenevő korszakomban is jobban ízlettek volna azok a "hús"pogácsák, mint a húsosak.


Amúgy mit nem lehet bírni a vega/vegán étrendben? Ha valaki túl kevés kalóriát, energiát visz be, az nyílván állandóan éhes, fáradt, letört lesz. Ha valaki egészségügyi okoból lesz vega/vegán, annak csak a saját gyengeségei szabhatnak határt... Ilyen szempontból etikai vegánnak lenni a "legkönnyebb". Akkor az ember nem csak a saját érdekeit nézi, felfogja, hogy nem csak saját magáért felelős, hanem mások életét is meg tudja menteni csupán azzal, hogy nem vesz állati eredetű dolgokat. Nem találkoztam még olyannal, aki etikai vegánból vega/mindenevő lett.

Pl: engem sosem érdekelt, hogy egészséges ételeket eszem e vagy sem, de az állatok szenvedését nem akarom támogatni.

2017. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!