Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy mekkora legyen a nyers porcelán, ha égetéskor zsugorodik 20-30%-ot?

Figyelt kérdés
Tehát nem úgy, hogy próbálgatom, hogy ennek a 30%-a annyi-e amennyi kell, annak a 30%-a annyi-e amennyi kell, hanem hogy tudom, hogy mennyi kell égetve, és abból számolja vissza, hogy ahhoz mennyi kell nyersen. Szóval ha 32 centi kell mondjuk égetve, akkor ne úgy próbálgassam, hogy 40-nek a 30%-a, 41-nek a 30%-a, 42,567-nek a 30%-a.

2019. szept. 18. 04:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk a x-0,3x=32-ig kérdés előtt is eljutottam, a 0,7x-ig nem, szóval számomra ez nem volt levezetés, de én senkit sem pontoztam le.
2019. szept. 18. 14:49
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Nekem csak az a problémám, hogy sokallom a 30%-ot, voltam ugyanis Herenden, ahol végigvezettek a Manufaktúrán és részletesen elmagyaráztak mindent.

Nem emlékszem már sajnos a pontos értékre, de bőven 10% alatt van szerintem, a wiki néhány százalékot ír:

[link]

Bár természetesen ez függ az alkalmazott anyag összetételétől és a hőfoktól, továbbá az utókezeléstől, mint máz, vagy festékégetés.

Egyébként az értéket tapasztalati úton határozták meg és így állítottak fel egy számolási képletet, ahol is a kívánt tárgy méreténél nagyobb gipszformákat készítenek, ezt az alkalmazott módszer, amely nagyfokú azonosságon alapul, teszi lehetővé, amely manufakturális technológia mellett elképesztő pontosságot és figyelmet igényel minden műveletnél, beleértve az anyag előkészítését, keverését és megmunkálását.

2019. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Wadmalac ***** válasza:

Nekem 5-7% rémlik.

Még valami régi házi kerámiaégetési kísérletezésből.

2019. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát, ha akkor merül fel a kérdés, mikor kérdeztem, tudtam volna legalább kettőt mutatni ahol 25-30%, mert nem hasraütésre találtam ki. Na meg én 1400°C-ost néztem, mert sütésre alkalmas érdekel. Egy: [link]
2019. szept. 19. 14:58
 15/16 Wadmalac ***** válasza:

Hát ez brutális zsugorodás.

Én ilyet még nem láttam.

2019. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez meg 15%-ot mond a mázolás után, előtte semmit: https://www.youtube.com/watch?v=qcAEFVQEaI8
2019. szept. 19. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!