Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik anyag nyelné el a...

Melyik anyag nyelné el a szoba páratartalmát?

Figyelt kérdés

24,5 °C, 42 m³. A relatív páratartalom 85%, a cél 50%. Ez azt jelenti, hogy kb. 320 g pára eltüntetése a cél? Az ideális anyag olcsó, gyorsan szív és üríthető.

(Pl. ha lenne egy 5 000 Ft-os "szivacs", ami borsónyiról dinnyényire duzzadva 1 óra alatt végez, majd a kertben kicsavarható, az tökéletes lenne.)



2019. nov. 23. 19:12
1 2
 11/17 EagleHUN ***** válasza:

És igen vannak sokkal jobb páraszívó anyagok a konyhasónál ahogy előzőek írták.

Viszont az ár az újrahasználhatóság és beszerezhetőség szempontjából azok rosszabbak.


De a legjobb megoldás tényleg a szellőztetés, kombinálva esetleg páramentesítéssel és a helyiség kifűtése viszont elengedhetetlen az összes módszer mellett.

2019. nov. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Wadmalac ***** válasza:

"Most arra gondoltál hogy a vízzel telítődött szilika golyó lencseként viselkedik és gyújtogat? Ha nem erre akkor mi másra? Kezd érdekelni a dolog. :D"


A papírzacskós szilika gélre egy bizonyos tempóban csepegtetve a vizet a vízfelvétel közben keletkező hő meggyújthatja a papírzacskót.

Elég ritka eset, mert túl kevés víztől nem melegszik eléggé, túl soktól meg átázik és nem gyullad.


Még 2001-ben Japánban láttam egy műsorban a konyhai veszélyekről, a serpenyőben víz alól robbanó szójagranulátum és társai közt.

2019. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Bármilyen anyag. Ha elég sokat tudsz összezsúfolni elég kicsi helyre, akkor a kialakuló feketelyuk elnyeli a páratartalmat. Meg minden mást is.
2019. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 EagleHUN ***** válasza:

Mondjuk én most szerváltam egy halom páraszívó szilikon tasakot tök ingyen. :D

(Nem a kicsiket amiket a cipőbe raknak, hanem olyan negyed és fél kilós közti méret. Cégeknél üzleteknél ki szokták dobálni a beérkező csomagolásokból, el lehet kérni hozni akármi...)

2019. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:

Dettó ilyeneket gyűjtöttem a céges bejövő áruk dobozából anno az autóban az esős párásodás megelőzésére. :D


Egy ilyen kispárnát bedobtam a kalaptartóra és havonta cseréltem.

2019. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem értem ... Mi a gond a párátlanítókkal? Nyáron vettem egyet 40 ezer körül, és a kb. 16 köbméteres fürdőt egy óra alatt párátlanítja a 80% feletti értékről 50 % körüli értékre....
2019. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 EagleHUN ***** válasza:

#16 Biztos jó, csak az a nagy kérdés mennyi a fogyasztása és az mennyibe kerül? Esetleg nem -e éri meg jobban azt a pénzt amit így villanyra költ és persze a párátlanító 40k-s árát fűtésre költeni inkább a kérdezőnek?

Azaz összefoglalva ez mennyire költség hatékony a fűtéshez képest?

2019. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!